Linux przestaje mi się podobać

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: bocian »

Trurl pisze:Trurl przedstawił rzeczowe argumenty przeciwko Pingwinowi
Szczerze mówiąc, to nie przedstawiłeś ani jednego konkretnego argumentu, a jedynie wyraziłeś niezadowolenie z faktu, że nie możesz sobie poużywać pewnych programów lub ich odpowiedników o podobnej funkcjonalności. Sprawiasz wrażenie, jakbyś nie dostrzegał różnicy pomiędzy systemem operacyjnym -- czyli środowiskiem do uruchamiania programów użytkowych -- a tymi programami. Owszem, granica jest płynna, ale np. program do zaawansowanej obróbki obrazów rastrowych na pewno nie jest nieodzowną częścią systemu.

To prawda, że pod Windowsa napisanych zostało wiele wspaniałych programów, jednak sam system jako taki to tandeta i dziadostwo. Wydajność, responsywność -- kiepskie. Stabilność -- kiepska. Bezpieczeństwo -- kiepskie. Ergonomia środowiska graficznego ("powłoki graficznej") jest fatalna. 'cmd.exe' -- to chyba jakiś żart.
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: hanys »

bocian pisze:jednak sam system jako taki to tandeta i dziadostwo.
powiedz mi tylko, ze znasz ten system na poziomie inzyniera systemowego - jesli tak i nadal masz takie zdanie i podasz argumenty mowiace o jego tandecie to przyznam Ci racje i prosze nie mow tylko o windowsie XP. Mam nadzieje, ze wyszedles (jesli chodzi o microsoft) poza system na desktopa :-)
Registered Linux User #375982
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: tadziu »

bocian pisze:Wydajność, responsywność -- kiepskie. Stabilność -- kiepska.
Z tym się nie zgodzę. XP pod tymi względami zachowuje się dość dobrze.
bocian pisze:Bezpieczeństwo -- kiepskie.
A tu już nie wiem - zbyt mało korzystam z Windowsa... Ale podpinam się z nim w różnych miejscach do sieci i problemów nie mam (antywirus + wszystkie poprawki)
bocian pisze:Ergonomia środowiska graficznego ("powłoki graficznej") jest fatalna. 'cmd.exe' -- to chyba jakiś żart.
A to już prawda i dla mnie właśnie głównie te dwa fakty dyskwalifikują go jeśli chodzi o środowisko pracy. Wygodna linia poleceń to duża sprawa, wygodne środowisko graficzne również*. Do tego odpalanie linuksowych wersji programów w Windowsie wymaga o wiele więcej zachodu niż windowsowych pod Linuksem.

*jednej rzeczy tylko brakuje mi w KDE - gdy najadę na program na pasku zadań 'trzymając' jakiś plik, nie pokazuje mi się okno tego programu.
Linux registered user #325402
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Lizard »

tadziu pisze:jednej rzeczy tylko brakuje mi w KDE - gdy najadę na program na pasku zadań 'trzymając' jakiś plik, nie pokazuje mi się okno tego programu
U mnie działa. Może wykazujesz zbyt mało cierpliwości? ;) To działa z pewnym opóźnieniem.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Sad Mephisto »

lrurT pisze:To ja, Trurl, tylko znowu mi coś z kontem zrobili administratorzy, więc znowu musiałem załozyć nowe.
Powiem tyle: nie jesteś już tu osobą mile widzianą. Odejdź proszę.

Pozostałych przepraszam za zamknięcie wątku, ale trollowanie się straszne zrobiło.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Zablokowany