Linux przestaje mi się podobać

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: kolec »

Javaanse pisze:polecam dystrybucję z większą ilością paczek
Dzięki, ale osobiście staram się zmniejszać rozmiar mojego Slacka mimo iż mam 160GB na goły system ;) Jak taki "thunar" jest zbyt powiązany z innymi paczkami, to biorę coś niezależnego ze źródeł. Zawsze jakieś rozwiązanie ;)
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: largo3 »

Thunar, który jest zmuszany do działania poza XFCE potrafi sprawić wiele kłopotów. Wiem z własnego doświadczenia ;) Poza tym brak połączenia z XFCE odbiera mu dużo z jego funkcjonalności, tak, że powróciłem do Konquerora (używam w ostateczności). Dlatego teraz poszukuję jakiegoś menadżera plików nie powiązanego z żadnym środowiskiem graficznym. Może Rox lub Gentoo?
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: kolec »

Widzisz largo3, miałem zainstalowane XFCE i nadal nie mogłem odpalić Thunara. Dla mnie to beznadziejna sytuacja.

PS. Może ktoś z naszego projektu podejmie się tego wyzwania i napisze nam niezależnego Thunara. Może i nawet tylko dla Slackware, ale jednak dla nas.

Może tutaj coś będzie.
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 16:14 przez kolec, łącznie zmieniany 1 raz.
pawels
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-06-08, 09:38

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: pawels »

largo3 pisze:Dlatego teraz poszukuję jakiegoś menadżera plików nie powiązanego z żadnym środowiskiem graficznym. Może Rox lub Gentoo?
Pozdr.
Może pcmanfm? podobny do thunara, nie ma wymagań środowiskowych
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Radek_R »

largo3 pisze:Może Rox
Ja swego czasu używałem (i nawet sobie chwalę), ale zrezygnowałem. Doszedłem do wniosku, że mnie to nie jest potrzebne. Mam MC :)
#358274
http://www.prook.net
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: kolec »

pawels pisze:pcmanfm

Kod: Zaznacz cały

kolec@martynka:~/Desktop$ pcmanfm
pcmanfm: error while loading shared libraries: libfam.so.0: cannot open shared object file: No such file or directory

Kod: Zaznacz cały

kolec@martynka:~/Desktop$ pcmanfm

** (pcmanfm:3380): WARNING **: There is no gamin server

Naruszenie ochrony pamięci
To już drugi raz dziś.. :/

Jeśli o Rox`a chodzi, nie podoba mi się, a MC w połowie mnie zaspokaja. Potrzebuję coś bardziej na styl Thunara właśnie.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: BeteNoire »

Radek_R pisze:
largo3 pisze:Może Rox
Ja swego czasu używałem (i nawet sobie chwalę), ale zrezygnowałem. Doszedłem do wniosku, że mnie to nie jest potrzebne. Mam MC :)
Strasznie bugowaty, ale niezastąpiony, prawda? ;)
Lone_wolf

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Lone_wolf »

kolec pisze:połowie mnie zaspokaja
Konsola cię na pewno zaspokoi
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Radek_R »

BeteNoire pisze:Strasznie bugowaty, ale niezastąpiony, prawda? ;)
Czy bugowaty to niestety nie przypominam sobie, abym miał z nim jakieś problemy (zapewne jakieś były) ale dobrze mi się z nim pracowało. Jeżeli miałbym wybierać jeszcze raz, pewnie znów bym wybrał Rox. Bo Rox roxuje i tyle :)
#358274
http://www.prook.net
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: BeteNoire »

Radek_R pisze:Czy bugowaty to niestety nie przypominam sobie, abym miał z nim jakieś problemy
Przypomnij sobie jak to jest używać jako klienta protokołów sieciowych (wolny fish, niestabilne ftp, itp...) a także weź pod uwagę częste wieszanie podpowłoki, gdy używasz programu intensywnie we wszystkich jego możliwościach...
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: m4jkel »

Tak sobie czytam ten wątek i postanowiłem tymczasowo przesiąść się z fluxboxa na KDE, żeby przekonać się jak KDE muli na moim sprzęcie (Duron 1GHZ, 512 RAM).

Ku mojemu zdziwieniu, co się szybko okazało u mnie programy na KDE działają sprawniej i żwawiej niż na fluxboksie. Opera ma rzadziej zawiasy, okienka się szybciej zmieniają i jakby Couter Strike na wine ma więcej FPSów. Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi...
[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
Awatar użytkownika
przemek_11
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 2005-03-01, 15:58
Lokalizacja: Zaborze

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: przemek_11 »

m4jkel pisze:Tak sobie czytam ten wątek i postanowiłem tymczasowo przesiąść się z fluxboxa na KDE, żeby przekonać się jak KDE muli na moim sprzęcie (Duron 1GHZ, 512 RAM).

Ku mojemu zdziwieniu, co się szybko okazało u mnie programy na KDE działają sprawniej i żwawiej niż na fluxboksie. Opera ma rzadziej zawiasy, okienka się szybciej zmieniają i jakby Couter Strike na wine ma więcej FPSów. Niech mi ktoś wytłumaczy o co chodzi...
Masz racje. U mnie KDE to najszybsze srodowisko. Kiedys uzywalem Fluxa, ale ze uzywala komputera tez moja dziewczyna, przelaczylem na KDE i o dziwo chodzilo bardzo ladnie. Np. skalowanie okien we Fluxie zarywa, w KDE chodzi plynnie. XFCE przy KDE tez jest mulem.

Pozdrawiam
Dario

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Dario »

Co do managera plików, wypróbujcie BSC i Krusadera.
Co do KDE, będzie szybsze od Fluxboxa, w którym uruchamia się programy z KDE, pozatym KDE jest bardziej ergonomiczne dla większości ludzi przyzwyczajonych lub wychowanych na podróbce KDE czyli tym co oferuje winshit ;)
Przyzwyczajenia to druga natura człowieka nie mówiąc, że w KDE lepiej się klika myszą niż we Fluxboksie :D
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: m4jkel »

Dario pisze:Co do KDE, będzie szybsze od Fluxboxa, w którym uruchamia się programy z KDE
Jasne, ale ja mówię o wszystkich programach.
Dario pisze:pozatym KDE jest bardziej ergonomiczne dla większości ludzi przyzwyczajonych lub wychowanych na podróbce KDE czyli tym co oferuje winshit
Póki co jestem na etapie upodabniania KDE do fluxboxa :P
[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
Awatar użytkownika
Nightwalker
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 2006-01-02, 01:23
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Nightwalker »

winshit
że co?
Na górze fiołki, na dole las, all your base are belong to us

[ [url=http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=142666]Darmowy shell[/url] ]
Zablokowany