Linux Bios + X server!!

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

mitek
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 2006-09-20, 09:13

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: mitek »

ech i po co te kłutnie :), od chyba roku, dwóch są laptopy z flash jako dyskiem twardym (max 10GB, nie pamietam- prezentacja na targach w Japonii) i kosztowalo to powyżej 10tys, ostatnio jakoś dwa tygodnie temu w telewizji (Program: Gadżety) była mowa, że niedługo mają byc hybrydy (razem z nośnikiem magnetycznym ma się znajdować nośnik typu flash) także poczekamy, zobaczymy
Ostatnio zmieniony 2007-03-19, 20:09 przez mitek, łącznie zmieniany 1 raz.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: BeteNoire »

to nie kłutnie, to dyskósje :D
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: miszmaniac »

BeteNoire pisze:to nie kłutnie, to dyskósje :D
:ok: dobre :rotfl:
Awatar użytkownika
dedido
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 2005-05-21, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: dedido »

A Suspend2 działa świetnie. Na suspend2-sources 2.6.19 działa i hibernacja i S2R i nie ma problemów z dźwiękiem, kartą graficzną :). Ale jeszcze jajko temu były.
Ostatnio zmieniony 2007-03-20, 18:31 przez dedido, łącznie zmieniany 1 raz.
[size=75]Dzisiaj życie to nie sen
Jednak trzeba bawić się
No bo co innego pozostaje
W takim chorym kraju ... [/size]
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: Lashlo »

Co do suspend2 to jest on już właściwie bez problemowy stosuje go na laptopie i nie mam z nim najmniejszego problemu.

Ale odnośnie tych 5s to trudno wyobrazić sobie żeby system zajmujący 2MB ładował się dłużej.
Mi pomysł się bardzo podoba z wciścięciem systemu do pamięci ROM tak właśnie było w comodore i nigdy nie słyszałem żeby ktoś tam przeinstalowywał system. A dodatkowe oprogramowanie mogło by być gdzieś indziej trzymane.
didek666
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 2007-01-02, 22:11

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: didek666 »

Hmmm... 1gb Flash-biosu?
/me lutuje kartę MMC do płyty głównej...
Za OpenSource!
Wspomóż [url=http://slackwiki.ovh.org]Polski Projekt Slackwiki[/url]!
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: BeteNoire »

dedido pisze:A Suspend2 działa świetnie.
Zależy na jakim sprzęcie. U mnie zwiesza się przy drugiej próbie hibernacji. Poza tym przy pierwszej ginie kicker i trzeba go z palca wskrzeszać.
Awatar użytkownika
dedido
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 2005-05-21, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: dedido »

To ja muszę mieć super farta :D Z kartą ATI na pokładzie, z hibernacją nie działającą pod Windowsem dobrze (dźwięk nie wraca) wszystko jest ok... oprócz tego że akceleracja Xv nie działa ;)
[size=75]Dzisiaj życie to nie sen
Jednak trzeba bawić się
No bo co innego pozostaje
W takim chorym kraju ... [/size]
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: kazalot »

BeteNoire pisze: kiedy jeszcze była możliwość tzw. edukacji tunerów FTA, wgrywało się boota i właściwy soft
caly czas jest
Btw. wie ktoś jakie oprogramowanie steruje dekoderami najpopularniejszych platform cyfrowej TV SAT?
platforma nie ma tu nic do rzeczy oprogramowanie jest zalezne od dekodera, kazdy ma inne (bo maja rozne procesory) tak jak telefony komorkowe, to ze telefon ma obsluge javy nie znaczy ze jego soft jest napisany w javie ;) generalnie sa w asemblerze oprogramowane a menu itp w jakims jezyku skryptowym.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: BeteNoire »

kazalot pisze:
BeteNoire pisze: kiedy jeszcze była możliwość tzw. edukacji tunerów FTA, wgrywało się boota i właściwy soft
caly czas jest
Z tego co wiem nie tak jak było przed Nagravision Aladin 2 ;)"
kazalot pisze:
Btw. wie ktoś jakie oprogramowanie steruje dekoderami najpopularniejszych platform cyfrowej TV SAT?
platforma nie ma tu nic do rzeczy oprogramowanie jest zalezne od dekodera, kazdy ma inne (bo maja rozne procesory) tak jak telefony komorkowe, to ze telefon ma obsluge javy nie znaczy ze jego soft jest napisany w javie ;) generalnie sa w asemblerze oprogramowane a menu itp w jakims jezyku skryptowym.
W sumie nic konkretnego nie powiedziałeś, ale skoro widzę wielkie logo Java przy uruchamianiu Nboksa to... wyciągam z tego wnioski ;)
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Linux Bios + X server!!

Post autor: kazalot »

W sumie nic konkretnego nie powiedziałeś,...
no a o cos konkretnego zapytales? ja odpowiedzialem poprostu na twoje pytanie...
Btw. wie ktoś jakie oprogramowanie steruje dekoderami najpopularniejszych platform cyfrowej TV SAT?
dekoderem steruje oprogramowanie niezalezne od platformy(np do mojego dekodera moge kupic karte dowolnego operatora i ogladac), dekoder jest zwyklym komputerem sklada sie on z pamieci i procesora.
procesor(np w moim dekoderze http://de.wikipedia.org/wiki/ST20) jak kazdy programuje sie w asemblerze, dla niektorych/wiekszosci procesorow istnieja kompilatory mozna wiec je programowac w c.
zwykle w asemblerze programuje sie sterowanie dekodera i algorytmy kodowania, oraz wirtualna maszyne(np javy) ktora wykonuje jakis jezyk wysokiego poziomu (np w moim dekoderze jezyk sie nazywa MHW (mediahighway) ) w celu latwego programowania interakcji z uzytkownikiem (takie pseudo api) zwykle graficznych menu.

ps
nie jestem sobie w stanie wyobrazic programowania procesora w javie.
ODPOWIEDZ