powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: zwierzak »

Dostałem od wujka taki oto sprzęcior jak na zdjęciach,płyta z 1986, grafike i procesor to ma chyba wbudowaną bo jej nie widać : ) podłączyłme zasiłke i grafe i zadziałało. Ma to już swój wiek bo 21 lat..
Ale mam jeszcze znacznie lepszy sprzęt bo z 1989 (ino 18 lat więc dopiero dojrzewa) : płytke z procesorem intela i486 33MHz i pamięcią 1024 KB. Idzie cokolwiek oprócz biosa na tym zainstalować? :-)
Jakby ktoś był zainteresowany to wystawiłem pare rzeczy na allegro (oprócz ten swojej płytki 1989:P )

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2007-03-25, 21:20 przez zwierzak, łącznie zmieniany 3 razy.
imposible is nothing
acek
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 2006-09-26, 21:27
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: acek »

Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: zwierzak »

Może rzeczywiscie spróbuje go zainstalować:),
PS: miał ktoś już z nim stycznośc, jakieś doświadczenia, wrażenia?
imposible is nothing
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: Lashlo »

Trochę wymagający ten minix
Procesor Intel 386, 4 MB pamięci RAM, 100 MB powierzchni dyskowej (kontroler IDE), oraz CD-ROM (również IDE), z którego można wystartować system. W chwili obecnej nie jest możliwe wystartowanie z CD-ROMu podłączonego za pośrednictwem łącza USB.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: miszmaniac »

Po 1 to z tego co widać na zdjęciach, płyta nie ma kontrolera dysku twardego ani nawet stacji dyskietek... więc wydaje mi się, że ciężko będzie bez tego coś zdziałać:)
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
acek
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 2006-09-26, 21:27
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: acek »

Lashlo pisze:Trochę wymagający ten minix
Procesor Intel 386, 4 MB pamięci RAM, 100 MB powierzchni dyskowej (kontroler IDE), oraz CD-ROM (również IDE), z którego można wystartować system. W chwili obecnej nie jest możliwe wystartowanie z CD-ROMu podłączonego za pośrednictwem łącza USB.
Wersje <= 2.0.4 są mniej wymagające.

2.0.4 zainstalowałem na komputerze z procesorem 80286-16 z 1MB RAMu. Na takim sprzęcie działa nawet kompilacja całego systemu. 40MB HDD wystarczy i jeszcze trochę zostanie (musisz mieć kontroler i dysk).

Jeśli dobrze pamiętam, 2.0.0 można było uruchomić na kompie z 640KB w trybie rzeczywistym. W nowszych wersjach chyba powłoka się nie mieści.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: Sad Mephisto »

Toż to localbusowa płyta jeszcze! Sam gdzieś mam taką w szafie (i z tego co pamiętam, to całkiem sprawną)... a co można na tym sprzęcie postawić? DOSa! :P
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: BeteNoire »

Taaak, stare DOSowe gierki wymiatają :D
Awatar użytkownika
sir_kyllan
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2007-03-14, 12:09

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: sir_kyllan »

i obsluguje stacje dyskow kontroler jest pod karta grafiki :) poza tym BIOS testuje FDD chyba na 5.12 " smigal :)
Ostatnio zmieniony 2007-03-27, 13:34 przez sir_kyllan, łącznie zmieniany 1 raz.
didek666
Użytkownik
Posty: 49
Rejestracja: 2007-01-02, 22:11

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: didek666 »

Eeee... To ja już mam lepszego laptopa (133Mhz) i deska starego (100 Mhz i 8 Mb RAM). Ale w sumie to LFS by jakiś poszedł ]:>.
Za OpenSource!
Wspomóż [url=http://slackwiki.ovh.org]Polski Projekt Slackwiki[/url]!
Awatar użytkownika
Hamster
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 2005-03-17, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: Hamster »

Mam podobny sprzęt, tyle ,że 486SX i co najlepsze płytę główną z dwoma socketami na procka. Nie wiem jak to się nazywało, ale pewnie musiało wymiatać w tamtych czasach( coś na dzisiejsze Dual Core ) :P
[size=84]Linux user # 391061[/size]
Awatar użytkownika
SaraniS
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-10, 08:22
Lokalizacja: Olesno Slaskie
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: SaraniS »

Hehehe
Mam laptopa Texas Instruments TravelMate 4000 WinDX2 - i486DX2 40MHz i 8MiB RAM :D
Do tego dysk ~200MiB :D
Póki co, jest na nim holenderski Win95, którego mi szkoda wywalać (skopiuję sobie instalkę, a co :P ), docelowo zamierzam na nim odpalić Slacka <=4.0 :D
Tylko jeszcze się zastanawiam, w jaki sposób - CD-ROM-u toto nie ma, ani karty LAN, jedynie modem (nie mam stacjonarnego telefonu :P ), LPT, COM i flopa :D
Ale w sumie jest wyjście - przepiąć dysk do innego sprzętu i na nim wrzucić system :)
Nie wiem, do czego go użyję, nie ma on nawet dźwiękówki (jest jakiś player konsolowy, odtwarzający muzykę na PC Speakerze? :twisted: ), chyba będzie to "sztuka dla sztuki" i jako "działający eksponat" będzie mi zdobić regał (wcale nie zniszczony) :D
Toshiba Satellite L40-14B: Cel530 1.73GHz/ 2GiB RAM/ 320GiB HDD Slackware 14.0 Linux 3.2.29, KDE 4.8.5, Opera 12, Skype 4.2, XMMS/ amarok/ MPlayer
RLU #398894
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: Radek_R »

SaraniS pisze:Nie wiem, do czego go użyję,
Chociażby terminal do zdalnej pracy: leżysz sobie wygodnie w łóżku z laptopem i klepiesz w ekg z ludźmi ;P
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: powrót do przeszłości, stary sprzęcior:D

Post autor: Sad Mephisto »

W łóżku z laptopem? Taki laptop co prawda ani trochę nie grzeje, ale za to... przygniata! :P
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
ODPOWIEDZ