Strona 1 z 1

Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-14, 21:17
autor: argon
Pewnego dnia czteroosobowa grupa administratorów wyszła z inicjatywą organizacji tanich kont shellowych na łączu 100 Mbit. Shelli, które będą pozbawione limitów transferu, a użytkownicy będą posiadać dostęp do wielu przydatnych narzędzi. I wiecie co? Udało się.

Propozycja okazała się trafiona i zebraliśmy 100 pierwszych użytkowników, którzy postanowili nam zaufać i dzięki którym sfinansowaliśmy pierwsze działania. Dzisiaj, jako stowarzyszenie zwykłe Rootnode oferuje konta w cenie 144 PLN za rok, dostęp do kompilatora, quote 5 GB, usługi pocztowe, WWW, DNS, torrent, nieograniczoną ilość baz danych etc.

Serwer to nowa maszyna dwuprocesorowa, posiadająca 4 GB pamięci RAM i dyski w systemie RAID10. Podpisaliśmy korzystną umowę z amsterdamskim datacentre, dzięki czemu jesteśmy w stanie udźwignąć koszty tak dużego łącza. A dla osób z wysokim pingiem (powyżej 150 ms) oferujemy transporty przez polskie serwery w celu polepszenia jakości zdalnej pracy.

Gdzie haczyk? Nigdzie. Rootnode jest organizacją non-profit utworzoną przez ludzi związanych z Nocą Linuksożerców -- administratorów i programistów. Pomaga nam także wiele osób, za co serdecznie dziękujemy.

Więcej informacji na temat usług, serwerowni i maszyny znajdziesz na stronie rootnode.pl. Ilość kont jest mocno ograniczona, a o założeniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy!

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-14, 21:31
autor: Sad Mephisto
Dopiero? Ahes już od 2 lat o tym mówił, że "robi" :)

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-14, 21:31
autor: Grucha
Sad, bo oni mają debiana ;)

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-14, 22:23
autor: cherry
Ale Etch'a ;)

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-16, 11:23
autor: ahes
Dupe wam zloje za takie komentarze.
Sad, zaczelismy w czerwcu zeszlego roku ;)

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-05-16, 20:31
autor: mina86
Bo firmy oferujące hosting widząc w czerwcu zeszłego roku naszą inicjatywę, zaczęły się obawiać o swoją pozycję na rynku oraz zyski i zmówiły się, aby nam przeszkodzić. Najpierw przyzwały Szatana, który, jako, że jest po naszej stronie, odmówił współpracy. Następnie próbowały się skontaktować z Bogiem, ale nie udało się im rozmawiać z Nim, a Jego agent prasowy oświadczył jedynie, że Bóg nie zamierza przeszkadzać inicjatywie, którą wspiera Szatan. Kolejną istotą, u której firmy hostingowe szukały pomocy był Niewidzialny Różowy Jednorożec, jednak fakt, że nikt go nie widział skutecznie uniemożliwił komunikację. Później jeszcze próbowano odnaleźć Latającego Potwora Spaghetti lecz jak się okazało zrobił sobie przerwę i obecnie pije sobie herbatę z filiżanki Russella.

Naturalnym więc jest, że ostatecznie wszystkie te przeciwne nam firmy zwróciły się do Cthulhu, który niechętnie, ale jednak zgodził się na proźby rzeszy ludzi od marketingu i ostatecznie postanowił pomóc w naszej zagładzie. Pomimo, że śpi gdzieś w otchłaniach Pacyfiku, udało mu się trochę namieszać w naszym serwerze - pojawiało się coraz więcej i więcej problemów, lecz dzięki profesjonalnemu podejściu administratorów, wszystkie te sztuczki zawiodły i obecnie Cthulhu postanowił zrezygnować z dalszego nękania naszych serwerów. W związku z powyższym, po wielu miesiącach zmagań z siłami nadprzyrodzonymi, konta z piekła są dostępne. :]

Re: Rootnode, magia czarnego ekranu

: 2007-06-10, 11:41
autor: ahes
Mina86, szacunek ;)