Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Jakiej firmy laptopa polecasz pod slackware

ACER
5
7%
Aristo
1
1%
ASUS
5
7%
BenQ
0
Brak głosów
Compaq
3
4%
Dell
11
16%
Fujitsu-Siemens
2
3%
HP
12
17%
IBM/Lenovo
24
34%
LG
0
Brak głosów
Medion
0
Brak głosów
MSI
0
Brak głosów
NEC
0
Brak głosów
Sony
0
Brak głosów
Toshiba
6
9%
TIME
1
1%
 
Liczba głosów: 70

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: swiftgeek »

j.w. a ankiety do tego jeszcze nie było ;)
Opcje ankiety jak zwykle z wiki :ok:
Aha i jak chcecie powtórzyć opcje z ankiety w poście to dodajcie też do treści model.
Jak pamiętacie cene to też dajcie :) możecie też cały opis :ok:
Reszte postów :) mam nadzieje że jakiś mod skasuje :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-10, 09:37 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
tomi_81
Użytkownik
Posty: 168
Rejestracja: 2006-11-27, 11:03
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: tomi_81 »

polecam Toshibe moze z tego wzgledu ze takiego nabyłem ale musze powiedziec ze mile zaskoczony jestem czytnik kart pamieci w standarcie cicha praca nie grzeje w nogi moze lekka wada zimom nie o grzeje mnie ale wykonanie dobre i na prawde ladnie 3,5h na baterii i tulko 2kg
i tak życie nami miota
wracam na slackware
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: hanys »

Dell
ja mam Dell Precision M20 i bardzo dobrze mi się go użytkuje.
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: Grucha »

Wcześniej miałem Dell'a CPi 266 XT, teraz mam HP Pavilion dv6233 i muszę powiedzieć, że wolałem Dell'a i gdyby nie to, że w Polsce Dell jest (jeszcze, mam nadzieje) nastawiony tylko na firmy to kupił bym E1505 i był bym z niego bardziej zadowolony.
"Touch my car and i will touch your girl"
kras
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-03-04, 22:19
Lokalizacja: Świdwin

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: kras »

Tonight we dine in Dell!

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że warto. Co markowy sprzęt, to markowy ;)
Pozdrawiam, kras
[size=100]Desktop - Gentoo @ HP Omnibook 6100 PIII 933 MHz 256 MiB ram[/size]
[url=http://userbars.org][img]http://img.userbars.pl/51/10029.png[/img][/url]
jabber: kras(at)jabber.autocom.pl
RLU #448644
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 2006-08-24, 16:16
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: dawidmo »

Wiem że na Aristo instalują linuksa (dokładnie Fedorę) i podobno działa, słyszałem również że firma produkująca Aristo, produkuje podzespoły min. dla Della, ile w tym prawdy nie wiem.

Jak na moje finansowe warunki wybrałbym Aristo lub ASUS-a, w pracy mam Aristo i w sumie nie narzekam.
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]
agresor
Użytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 2005-07-03, 21:20

Post autor: agresor »

-
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 12:45 przez agresor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ukash
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 2004-12-05, 21:18
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: Ukash »

agresor pisze:Każdy poleci tego, który sam użytkuje ;)
Asus-a nie polecam. Sam uzytkuje model z "trwałościa" - wycieraja sie klawisze, wyciera sie farba ktora pomalowana jest obudowa - srednio ladnie to wyglada. Dodatkowo moj problem z dosc duza temp pracy procesora.
[url=http://www.uptime-project.net/profile.php?uid=45750][img]http://img.uptime-project.net/img/8/45750.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: dozzie »

Niektóre ASUSy przychodzą z preinstalowanym Linuksem, kartą Wi-Fi na Atherosie i kartą graficzną NVIDII, czyli ze sprzętem nieźle obsługiwanym przez Linuksa. Z trwałością fizyczną nie wiem jak jest.
Delle (seria Latitude) zamówił sobie mój Instytut Matematyki. Chłopaki pracują głównie na Linuksach. Nie słyszałem ani słowa skargi na ten sprzęt.
IBM-y polecam, choć sam używałem tylko stareńkich Thinkpadów 390 i 560X.

Lenovo (głównie N100) odradzam. Sam takiego używam. Co w środku: bezprzewodowa karta sieciowa na Broadcomie 4310, karta ethernetowa na Realteku, Celeron M, karta graficzna Intel 945, karta muzyczna Intel HDA.

Według producenta czas pracy na baterii to do 5 godzin. Nie wiem jak to zmierzyli, ale mnie wychodzi około 2h. Parę minut plus czy minus zależy od obciążenia, a zupełnie nie zależy od użycia karty Wi-Fi czy ustawionej szybkości procesora (przy okazji, do skalowania częstotliwości należy użyć CPU frequency scaling z modułem dla Pentium 4 (p4-clockmod)).
Suspend to RAM nie działał przez dość długi czas (dopiero na 2.6.21 nie zawiesza mi się przy usypianiu).
Karta muzyczna działa dopiero po załadowaniu modułu, usunięciu go i ponownym załadowaniu. Do tego gdy się podłączy słuchawki, z głośniczków nadal słychać dźwięk. Można go wyciszyć całkowicie, ale jednocześnie zmniejszy się głośność w słuchawkach.
Karta Wi-Fi działa na nie-NDISwrapperze dopiero po dostarczeniu dość dokładnie określonej wersji firmware'u.
Czytnik linii papilarnych to zwykłe software'owe gówienko i wymaga sterowników w systemie (to nie jest zabezpieczenie na BIOS-ie).
Rozdzielczość 1280x800 w X11 wymaga hackowania BIOS-u. Inaczej uzyskuje się najwyżej 1024x768, co na ekranie WXGA nie dość że wygląda źle (rozciągnięte poziomo), to jeszcze nieostro, bo to nie jest naturalna rozdzielczość dla panelu.
Przełączanie wyświetlania panel/panel+zewnętrzny/zewnętrzny pod X11 kończy się twardym zwisem maszyny, niezależnie od tego, czy coś jest podpięte do wyjścia VGA. WXGA dostarcza dodatkowych atrakcji przy wyświetlaniu na przykład na rzutniku (panoramiczny 1280x800 i rzutnikowy 4/3, 800x600 lub 1024x768).
W moim egzemplarzu touchpad jest nadwrażliwy. Dotknę obudowy tuż nad nim i potrafi mi przekleić śmieci do terminala. Do tego ostatnio klawisze się zacinają (normalnie odskoczy, jak powinno być, ale system nadal uważa że ten klawisz jest wciśnięty).
Home/End na klawiaturze wpasowane jako Fn+PgUp i Fn+PgDown, które są położone po obu stronach strzałki w górę.

Plusy:
Broadcom na kernelowym module bcm43xx jest obsługiwany przez Kismeta (eksperymentalnie, ale jednak). Dobra wbudowana antena.
Dwie wspomniane godziny pracy na bakterii to stabilne dwie godziny, nawet z kompilacją i Wi-Fi.
Czytnik linii papilarnych to normalny skaner, obsługiwany przez SANE (sic!).
Czytnik kart SD działa OOTB (bez udeva trzeba tylko dorobić urządzenia blokowe, niestety z dynamicznie przydzielanymi numerami major).
Układ klawiatury, oprócz nieszczęsnego Pg* i Home/End, całkiem wygodny, łącznie z backslashem.
Nagrywarka DVD-RAM double layer, do tego obsługiwana przez podsystem SCSI, a nie IDE/ATAPI.
Trzy porty USB 2.0 na prawym boku laptopa, jeden 2.0 na lewym.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
DJ_Radecki
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2006-06-29, 14:58
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: DJ_Radecki »

Ja używam Toshiby Satellite A100-529 (aktualnie już wycofany model) i działa bez problemów. Sieciówka wymagała tylko przekompilowania kernela z odpowiednimi modułami i tyle.
[img]http://www.mfoto.pl/uploads/1074/deejaytab_c40d8.jpg[/img]
[b]"There's not a problem that I can't fix
Cause I can do it in the mix!"[/b]
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: b4rtus »

Jam mam Dell Latitude D600 i jestem zadowolniony :)
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: Pajaczek »

dozzie pisze:Według producenta czas pracy na baterii to do 5 godzin. Nie wiem jak to zmierzyli, ale mnie wychodzi około 2h.
Punkt wylaczenia, zalezy od punktu mierzenia :mrgreen:

Na starym Dell'u Latitude. Pisalem prace przez dlugi czas, dopoki pracowalem na konsoli, dysk zadko uzyty (czasem backup obecnego kodu, kopia robocza w ramdysku), systam wytrzymywal na lekko zdezelowanej baterii do 3h, odpalenie X'ow skracalo ten czas do niespelna 1h.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: KLAPEK »

Ja polecam compaq, bo sam używam i dobrze się sprawuje :)
Co prawda jest to stary model [armada 1500c] i wszystko ładnie działa.
W Xach na baterii pracuje 3-4godz.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: hanys »

KLAPEK pisze:Ja polecam compaq, bo sam używam i dobrze się sprawuje
compaq - tak ale oprócz modeli evo 1020 - płyty główne często się psują - rzekłbym nader często.
Najlepsze ze starych modeli compaq to E500, E700.
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jakiej firmy laptopa(nowego) polecacie kupić pod slackware

Post autor: Corvin »

ja mam hp 6110 i sprawuje się bez zarzutu, tylko ze wifi jest intel 2200, wsio smiga
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
ODPOWIEDZ