Laptop

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Kontakt:

Laptop

Post autor: zgola »

Interesuje mnie co byście wybrali i dlaczego, bo zastanawiam sie ostatnio nad wolnym rynkiem w kraju nad Wisłą, chciałbym wiedziec co sądzicie o cenach :)

http://allegro.pl/item219036845__hp_nc6 ... kamil.html

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/5375/
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053

sercheese
Użytkownik
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: sercheese »

ja bym brał tego drugiego

Kod: Zaznacz cały

Pamięć 1 x 512 GB
bez dwóch zdań, nigdzie za cenę 1500zł nie dostaniesz laptopa z 512GB ramu!
ciekaw jestem co by zrobili, gdyby u nich kupic taki sprzęt a potem procesować się, że w ofecie było 512GB a dostarczono jedynie 512MB?

AMDrozd
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: AMDrozd »

Jak pisze w regulaminie:

http://www.notebooki.pl/o_sklepie/
Przedstawiona oferta w sklepie nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Handlowego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.). Zastrzegamy sobie prawo do niezrealizowania zamówień z ważnych powodów ekonomicznych
więc z procesu chyba nici...
Ostatnio zmieniony 2007-08-07, 15:14 przez AMDrozd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Barca
Użytkownik

Post autor: Barca »

Owszem, a poza tym mogą zasłaniać się wadą oświadczenia woli (błędem).

Awatar użytkownika
Nightwalker
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Nightwalker »

Osobiście bym wziął tego pierwszego, Aristo to jednak marka kojarząca się z tanimi, słabo wykonanymi laptopami (miałem kilka starszych modeli, strasznie awaryjne), HPki są dość dobre, i ze starszymi nie miałem żadnych problemów, wykonanie też jest na dość wysokim poziomie.
Na górze fiołki, na dole las, all your base are belong to us

[ [url=http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=142666]Darmowy shell[/url] ]

Awatar użytkownika
xil
Moderator
Kontakt:

Post autor: xil »

musze Ci zwrocic uwage tylko na jedna rzecz: starszy laptop to starsze pamieci i drozsze przy rozszerzeniu
prawdopodobnie technologicznie 'as is' ten drugi jest nowszy i po prostu tanszy przy upgradzie.. do tego pewnie nowy lapek bedzie dluzej trzymal na bateriach (to prawie pewnik).

ale... ja kupilem cos ala te HP (tylko IBM) w lutym - powzialem decyzje, ze nie potrzebuje cuda techniki, ale dobry, niezawodny laptop...

wybierz dobrej marki - niezniszczalny laptop starszy, albo doplac do biezacego w miare dobrego laptopa - wybierz duzo lepsze parametry pracy na beterii i producenta itd.. w mysl zasady, ze jesli juz placisz, to wymagasz...

postaw sie w sytuacji - dobry starszy laptop i w miare tani lub dobry nowy laptop i nie koniecznie tani... proponuje CI to rozwazyc
Ostatnio zmieniony 2007-08-07, 22:12 przez xil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: hanys »

przy HP pamiętaj o "Care Pack-u", bo czasami lubią się psuć po skończonej podstawowej gwarancji. Najczęściej jest to płyta (więc naprawa droga). Ze starszych modeli to wystrzegajcie się EVO1020.
Registered Linux User #375982

Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Kontakt:

ale nie weszycie tu jakiegos podstepu :) jeden z nich jest za drogi, albo za tani, ale skoro jeden moze byc taki tani...
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053

sasik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sasik »

Kompletnie nie rozumiem tej ostatniej wypowiedzi, ale ceny są normalne na moją głowę - ten pierwszy jest używany i ma wszystko średnio-kiepskie + tragiczną baterię. Drugi jedyne, co ma fajne, tudzież standardowe, to dwuletnią gwarancję...

Osobiście nie wziąłbym żadnego. Za taką cenę ciężko sklecić stacjonarnego bez monitora, a co dopiero laptop? Zresztą nie wiem, czy ty chcesz w ogóle kupić któregoś z nich?
Nadzieja...

Awatar użytkownika
Lizard
Moderator

Post autor: Lizard »

zgola, Aristo jest tani, bo zaoszczędzono na procesorze (Celeron nie ma takich fajnych ficzerów jak Pentium Mobile) i karcie graficznej, która używa pamięci systemowej. Do tego dochodzi brak systemu, który podnosi cenę o ok. 300-400 zł (oczywiście mowa o Windows).

Z opisu Aristo:
szybkie dyski SATA 5400rpm
Przy tej prędkości obrotowej, to wg interfejs SATA jest jak kwiatek do kożucha.
Nota bene, dysk we wskazanym przez Ciebie HP również obraca się z tą prędkością.

sasik, zauważ, że te modele HP były swego czasu modelami biznesowymi. Do tego HP się ceni, ale dba też o jakość. To tłumaczy wciąż wysoką cenę używanych modeli. Sam posiadam od pół roku HP compaq nc8000. Laptop ma ok. 4 lat i kupiłem go jako używany. Jak dla mnie jest to rewelacyjna maszyna.

Jeszcze a propos baterii. Tańsze laptopy mają z nimi kłopot. Krótko trzymają od nowości i szybko tracą pojemność, a przecież we współczesnych laptopach liczy się przede wszystkim właśnie czas pracy na bateriach i ich masa (wspomniany Aristo do najlżejszych nie należy).
Error 404 - footer not found

sasik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sasik »

Ale ja nie pisałem, że ta cena za hp jest jakaś kosmiczna, przeciwnie, napisałem, że jest zupełnie w normie.

Tylko chciałem się nie zgodzić, a propos tego "we współczesnych laptopach liczy się przede wszystkim..." - dla każdego liczy się co innego. Dla jednych ważna jest bateria, dla innych firma, dla mnie np. - grafika i procesor, a dwie pierwsze rzeczy się nie liczą. Prędzej zaryzykowałbym stwierdzenie, że we współczesnych laptopach dla przeciętnego kowalskiego najsłabszym ogniwem jest bakteria. 3h pracy przy średnim sprzęcie można uznać za dużo - jak dla mnie, ta wartość jest śmieszna :)
Nadzieja...

Awatar użytkownika
sanczol
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sanczol »

Zazwyczaj przy zakupie najpierw liczy się cena, a dopiero gdy towar mamy już w ręku to jakość. Aby być zadowolonym z zakupu trzeba wypośrodkować stosunek ceny do jakości. Chyba, że cena nie gra dla nas roli.
Arch Linux
kernel current
Samsung RF711
HP Compaq nx7400 [EY508ES]

Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Kontakt:

Lizard pisze:
Aristo jest tani, bo zaoszczędzono na procesorze (Celeron nie ma takich fajnych ficzerów jak Pentium Mobile) i karcie graficznej, która używa pamięci systemowej. Do tego dochodzi brak systemu, który podnosi cenę o ok. 300-400 zł (oczywiście mowa o Windows).

Z opisu Aristo:
szybkie dyski SATA 5400rpm
Przy tej prędkości obrotowej, to wg interfejs SATA jest jak kwiatek do kożucha.
Nota bene, dysk we wskazanym przez Ciebie HP również obraca się z tą prędkością.
5400 rpm to norma w notebookach, do niedawna mozna bylo spotkac nawet 4200 rpm, co jest dosc czeste w uzywanych notebookach (sprawdzw swoim ;) ), dysk 7200 rpm to rarytas tak jak 10000 rpm w desktopie, co do procesora i karty graficznej sie zgadzam, aczkolwiek chip graficzny i procesor to duza roznica technologiczna w tych wypadku
sasik pisze: Kompletnie nie rozumiem tej ostatniej wypowiedzi,
Chodzi o to w skrocie, ze jest cos z tymi cenami nie tak, nowy notebook jest az za tani - widac jednak mozna tanio, uzywany jednak troche za drogi - jak na moj gust (uwzgledniajac roznice technologiczne i jakosc wykonania j.w.)
sasik pisze: Zresztą nie wiem, czy ty chcesz w ogóle kupić któregoś z nich?
czy to wazne, chodzi o dyskusje i opinie, dzieki temu moze ktos wybierze komputer dla siebie, a mi to pomoze wybrac sprzet wtedy gdy bede tego potrzebowac...
hanys pisze: przy HP pamiętaj o "Care Pack-u"
to spowoduje ze jego cena bedzie juz nieakceptowalna, wiec...

Awatar użytkownika
Lizard
Moderator

Post autor: Lizard »

5400 rpm to norma w notebookach, do niedawna mozna bylo spotkac nawet 4200 rpm, co jest dosc czeste w uzywanych notebookach (sprawdzw swoim ;) )
Sprawdzałem. Jest 5200. :) Ale nie chodziło mi o samą szybkość obrotową, a połączenie dysku z taką prędkością przez interfejs SATA. Chociaż zdaję sobie sprawę, że teraz już nie podłącza się inaczej dysków twardych.
zgola pisze:uzywany jednak troche za drogi - jak na moj gust (uwzgledniajac roznice technologiczne i jakosc wykonania j.w.)
Te modele po tyle chodzą w Polsce. Jak widzę cena nie zmieniła się od początku roku.
zgola pisze:
hanys pisze:przy HP pamiętaj o "Care Pack-u"
to spowoduje ze jego cena bedzie juz nieakceptowalna, wiec...
Hm, ale Core Packi są dla nowego sprzętu.

zgola, nieakceptowalna to będzie cena za naprawy pogwarancyjne. ;) Osobiście wolę dopłacić na początku i mieć spokój jeszcze przez rok-dwa. Zwłaszcza, że ostatnio miałem okazję przekonać się ile autoryzowane serwisy potrafią sobie policzyć za cokolwiek, a za nimi te nieautoryzowane.
Error 404 - footer not found

jacol
Przyjaciel Forum

Post autor: jacol »

Witam.
Lizard pisze: Zwłaszcza, że ostatnio miałem okazję przekonać się ile autoryzowane serwisy potrafią sobie policzyć za cokolwiek, a za nimi te nieautoryzowane.
Każdy chce godziwie chce żyć. Widać że firma stosuje taką politykę. Sprzedaje tanie laptopy kasuje za naprawy pogwarancyjne. Podobnie jest z francuskimi samochodami...Z powodu kłopotliwego servisu nie kupiłem cyfraka HP i dobrze zrobiłem.Pozdrawiam jacol

ODPOWIEDZ