Laptop

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Kontakt:

Re: Laptop

Post autor: dawidmo »

kazalot pisze:
dawidmo pisze: Akurat ten czipset NVIDI nie znajduje się na liście wspieranego sprzętu :/
hmm
GeForce Go 6100 0x0247
http://us.download.nvidia.com/XFree86/L ... dix-a.html
nvidia twierdzi inaczej...
Dziwne http://www.nvidia.pl/object/linux_supported_pl.html ;-)
kazalot pisze: to cos moze nie tak z procesorem bylo? ja na moim laptopie pII366MHz ogladam filmy(mpeg4) na x11 lub buforze ramki(vesafb) lub dga w trybie pelnoekranowym (jest wyjscie xv ale nie dziala wtedy tvout) :)
Z buforem ramki jeszcze nie walczyłem, ale możliwe że znowu dostanę czarny ekran przy przejściu z X-sów. To jest w sumie cho***nie denerwujące.
Nie ma to jak ponarzekać na sprzęt w laptopie.
zgola pisze: jest jeden sposob zeby to ocenic trzeba sprawdzic, ja bym zaryzykowal;
dawidmo
a tego co posiadam sprzedam, komuś kto używa Windwsa lub będzie chciał się męczyć z kartą graficzną VIA pod linuksem, lub poczeka na sterowniki
jak to zwrocil sie do mnie pewien Indus "how much do you want mister" :D, jak mi sie nie uda to kazalot jest nastepny w kolejce do odkupienia :rotfl:
Kupiłem go 30 czerwca, więc jest funkel nówka, po za tym jest zainstalowany Windows 2008, jak wiadomo ileż można siedzieć/wytrzymać na Windowsie :rotfl:

Poważne zgłoszenia ofert kupna przyjmuje tylko na PW lub email ;-)
Ostatnio zmieniony 2007-08-13, 21:21 przez dawidmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

Post autor: kazalot »

moge sie wymienic na portege 7020ct, mozna na nim ogladac filmy ;) ale pewnie nie potraktujesz tego jako powaznej oferty ;P
ale ile mniej wiecej % zamierzasz opuscic od ceny sklepowej?
mowi sie ze wyjezdzajac z salonu auto traci na wartosci 20% ;)

Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: zgola »

kazalot pisze: mowi sie ze wyjezdzajac z salonu auto traci na wartosci 20% ;)
Ciekawe czy ludzie, ktorzy sprzedaja 4 letnie laptopy za tyle co nowe o tym wiedza :P, ale coz jest popyt jest podaz...

Chyba kupno laptopa z preinstalowanym linuxem bedzie dobrym pomyslem - wszystko powinno dzialac, co prawda pewnie bedzie to Fedora, ale skoro na Fedorze dziala na Slacku tez da sie uruchomic;

Fujitsu-Siemens

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/170824

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/193209

BenQ

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/191159

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/149597

Aristo

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/138035

Uwagi co do firma? Sklanialbym sie bardziej Do F-S, ale Benq oferuje lepiej kojarzaca sie grafike i serwis gwarancyjny tez wyglada przyjazniej.
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053

sasik
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: sasik »

Moim zdaniem kupowanie któregoś z tych laptopów to tak, jak kupowanie dziś malucha zamiast samochodu.

A z tych laptopów to chyba wziąłbym tego benq z ati, chociaż nie wiem, czy grafika tych laptopów się czymś różni. Ogólnie za taką kwotę szukałbym czegoś używanego...
Nadzieja...

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

Moim zdaniem kupowanie któregoś z tych laptopów to tak, jak kupowanie dziś malucha zamiast samochodu.
dlaczego? co ci sie w nich nie podoba i uwazasz ze mozna kupic uzywany szybszy taniej? jak ktos kupil pare lat temu nowy za 7000-8000zl (mam jakas gazete z tamtego okresu ok 4 lat temu tyle kosztowaly najtansze laptopy) to teraz nie jest w stanie zrozumiec ze tak spadly ceny laptopow ze nowy kosztuje 1500zl i zada jakiejs kwoty z sufitu.
Ostatnio zmieniony 2007-08-14, 12:40 przez kazalot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lizard
Moderator

Post autor: Lizard »

kazalot, ale nowe laptopy za 1500 zł czymś się chyba różnią od tych za 10000 zł pomimo tego, że na pierwszy rzut oka mają to samo?
Error 404 - footer not found

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

http://allegro.pl/item224738501_sliczny ... _1050.html
przyklad , ten laptop 4 lata temu kosztowal 7546zl teraz 1200zl.

napewno kazdy z wymienionych wyzej nowych ma oprocz nowej baterii wiecej pamieci , szybsza pamiec, szybszy dysk, szybsza karte graficzna z wieksza iloscia pamieci (radeon 7500 z 32mb to prawdziwy zabytek), ja raczej uwazam ze kupujac takiego zabytkowego uzywanca kupuje sie starego malucha w cenie nowego samochodu.

nawet za 1200 mozna duzo lepszy nowy kupic od tego uzywanego, tego to moglbym kupic za polowe ceny(600zl) i to tez bym sie zastanawial.

ps
cytat z gazety
"wyroznia sie ukladem graficznym ATI Mobility Radeon 7500 z 32mb wlasnej pamieci, dzieki ktoremu uzyskuje bardzo wysoka wydajnosc grafiki"
dzis smiesza te opisy i reklamy porecznych pendriveow niewiele wiekszych od dloni(dzis bym na dloni z 6 zmiescil ;)
Ostatnio zmieniony 2007-08-14, 13:12 przez kazalot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: dawidmo »

Musze cię zgola zmartwić, mam takiego laptopa, też była przeinstalowana fedora, X-sy startowały na VESIE, do konsoli przejść się nie dało.

BTW: Ja swojego ARISTO taniej kupiłem ;-)

Do poczytania nt Fujitsu-Siemens: http://kutek.jogger.pl/kategoria/open-source/linux/

To że jest tam przeinstalowany linuks wcale nie oznacz że wszystko działa, taka niestety jest prawda producenci tak tylko go sobie instalują żeby coś się działo po naciśnięciu przycisku power

Obecnie nic ciekawego nie widzę w przedziale cenowym do 3000zł
sasik pisze:Moim zdaniem kupowanie któregoś z tych laptopów to tak, jak kupowanie dziś malucha zamiast samochodu.
Przy zakupie mojego uznałem że kupie go na 2 lata (gwarancja, choć fakt np na baterie jest trochę mniej), później pewnie będę już prezesem jakiegoś przedsiębiorstwa i nie będę się przejmował ceną :wesoly:
Ostatnio zmieniony 2007-08-14, 16:52 przez dawidmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]

Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: zgola »

To że jest tam przeinstalowany linuks wcale nie oznacz że wszystko działa, taka niestety jest prawda producenci tak tylko go sobie instalują żeby coś się działo po naciśnięciu przycisku power
Załamka

Za laptopa ktorego przedstawil kolegakazalot dalbym 700-800 zl i chcialbym zeby byl bez napedu dvd (lzejszy) ale z ladnie zamaskowanym brakiem, oraz bez dysku - kupilbym nowy, preferowal bym mniejszy ekran - w nowych laptopach mniejsze matryce sa jeszcze drozsze :(

To co trzeba kupic laptopa na zintegrowanej grafice Intela i stawiac na vesa ;/, przeciez nie bede uzywal windowsa jakos tak nienaturlanie mi kiedy ktos kaze mi "dosiadac" komputera z tym systemem, na prawde zle sie czuje wtedy moze to kwesitia przyzwyczajenia ale jednak.

Co do cen trzeba przyznac ze rynek komputerow mobilnych sie rozrasta i desktopy w niektorych dziedzinach sa wypierane przez laptopy, dlatego teraz jest taniej, zarowno jesli chodzi o modele z wyzszej jak i z najnizszej polki, kilka lat temu najtanszy laptop kosztowal 3 tys zl dobry okolo 7, to ze laptop kosztuje ~1500 zl nie znaczy ze jest niesprawny, fakt gorsze materialy itp itd ale jakies normy i standardy sa, szkoda tylko ze wsparcilem linuksa tak ciezko :( widac ze polityka MS dalej jest skuteczna, Asus w swoich laptopach gwarantuje kompatybilnosc tylko z Vista, zle mi coraz bardziej
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053

Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik

Post autor: aleks »

a mi sie bardzo spodobaly ceny laptopow w US jak zreszta wiekszosci sprzetu elektronicznego
biorac pod uwage kurs dolara to jest naprawde tanio
http://www.circuitcity.com/ccd/category ... 012963&c=1
w circuitcity sa na przyklad calkiem sympatyczne ceny
ja sobie planuje kupic jakis tymczasowo a przed powrotem do polski kupic jakis w granicach 7 tys $ i sprzedac go w polsce z niezlym zyskiem
sklep wam raczej nie przysle do Polski nic a jesli tak to za gruba kase
ale jezeli macie jakiegos znajomego w us ktory poswieci wam troche czasu zamowi przepakuje i wysle do polski to przesylka cos ok 10-15$ w niektorych agencjach kosztuje
czyli wlasciwie grosze

ja aktualnie zaczynam myslec nad biznesem ;]

OT: na profecjonalnych czesciach rowerowych jest dwukrotne przebicie ceny
zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik

taa jasne, to tak tylko wyglada na ofercie na rachunku bedzie juz zupelnie inaczej, zwroc uwage na terms of use itp.
amerykanie sa statystycznie naiwnymi analfabetami (nie uwlaczajac ;) )
pierwszy lepszy przyklad z oferty
Acer Aspire 14.1" Widescreen Notebook PC $349.99
no swietnie no to klikasz more info i masz.
Price was:
$549.99
You save:
-$100.00
You pay:
$449.99
Mail-in rebate(s):
-$100.00
"You pay: $449.99"
juz cena urosla o 100$ , jak sie okazuje wczesniejsza byla z rabatem, ktorego oczywiscie nie masz chyba ze kilka dni temu kupiles innego laptopa i zdarzyles wyslac do nich list z podaniem o rabat itd.
do tego ok 10$ koszt przesylki + za paczke do polski tez trzeba zplacic pewnie ze 20$
w sumie 480$
480$* 2.8zl =1344 zl netto

jak przeczytasz terms of use to sie okaze ze podatek doliczaja dopiero na rachunku koncowym.
extra nie wiem jakie tam podatki sa w usa pewnie ze 20% no to 1344*0.2 -= 269zl
czyli cena 1612zl
jakies clo pewnie tez trzeba zaplacic?

no interes zycia poprostu biorac pod uwage ze taki laptop u nas kosztuje 1500zl. a jak sie zepsuje taki kupowany w usa laptop to pewnie musisz go odeslac do usa :ok:

Awatar użytkownika
XWindowsMen
Użytkownik

Post autor: XWindowsMen »

Chcecie powiedzieć, że kupując laptopa za ~1800 PLN (nowy, IBM Lenovo) mogę się pożegnać z Linuxem!? :/

miszmaniac
Moderator
Kontakt:

Post autor: miszmaniac »

XWindowsMen pisze:Chcecie powiedzieć, że kupując laptopa za ~1800 PLN (nowy, IBM Lenovo) mogę się pożegnać z Linuxem!? :/
A gdzie ty to wyczytałeś?
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]

Awatar użytkownika
XWindowsMen
Użytkownik

Post autor: XWindowsMen »

miszmaniac pisze:A gdzie ty to wyczytałeś?
Z ostatnich waszych postów w tym wątku!? Są problemy z grafiką i w ogóle... no a przyznam się, że tryb VESA jakoś nie bardzo mnie pociąga w laptopie :/
Ostatnio zmieniony 2007-09-02, 11:24 przez XWindowsMen, łącznie zmieniany 1 raz.

GacekOne
Użytkownik

Post autor: GacekOne »

Witam

Ja również planuje zakup laptopa kwota jaką mogę przeznaczyć na niego to około 2900-3000zł
Upatrzyłem coś takiego:
http://www.electromarket.pl/produkt_hp_ ... index.html

Co o nim myślicie ?? Może macie jakieś sugestie.

Oczywiście zamierzam zainstalować na nim Slacka :)

ODPOWIEDZ