ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Post autor: Outlaw »Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy I wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, Kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Włoskie media, po przeprowadzonych rozmowach z pracownikami służb ratowniczych - zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer - pod którym to w nagłych wpadkach można byłoby skontaktować się z bliskimi poszkodowanych.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy nich znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak grupa krwi, jakie przyjmują leki, czy cierpią na jakieś choroby, czy są alergikami...

Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów - osobę, z którą trzeba się skontaktować w nagłych wypadkach.
Wpisz numer osoby bliskiej, która zna twoją grupę krwi, wie, na jakie choroby cierpisz, jakie leki przyjmujesz. Lista kontaktów w naszych telefonach - zwykle jest bardzo długa I nie wiadomo kogo w pierwszej kolejności powinniśmy powiadomić. Według włoskich ratowników, międzynarodowy skrót pod którym można byłoby umieścić taki numer to:
ICE (in Case of Emergency) tzn. W nagłym Wypadku.

Takie oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym. Gdyby ktoś chciał umieścić więcej osób w swoim telefonie mógłby je oznaczyć w następujący sposób: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje - a może być bardzo użyteczny. Przecież dzisiaj prawie każdy dysponuje telefonem komórkowym. Ponieważ szczególnie w Polsce, gdzie ginie o wiele za dużo osób w ruchu drogowym (ale dotyczy to przecież nie tylko takich sytuacji !)

Dopisz do listy kontaktów w komórce pozycję o Nazwie ICE. Podaj w niej numer telefonu osoby, która wie o tobie najwięcej. To może uratować ci życie.

Komendant miejski straży pożarnej w Szczecinie otrzymał informację o ICE. Rozesłał ją do 110 osób za pośrednictwem poczty elektronicznej.
- Do kogo e-maile miałem, to wysłałem - mówi mł. Brygadier Jacek Staśkiewicz. - Z takiego rozwiązania mogą być tylko korzyści. Gorąco popieram ten pomysł. Numerem ICE może być numer telefonu któregoś z rodziców, małżonka - osoby bliskiej, która zna cię najlepiej I wie o tobie najwięcej.

Gdyby coś ci się przydarzyło, ratownicy zadzwonią do tej osoby, by zapytać np. jaką masz grupę krwi, na co chorujesz, czy masz alergię na leki. Informacja na wagę życia. Jeżeli osoba jest przytomna, to zawsze niosąc pomoc zaczyna się do pytania na co choruje I czy jest na coś uczulona - wyjaśnia Janusz Daraszkiewicz, kierownik biura wezwań Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.


Informacja z innego forum, ale jak najbardziej na miejscu i godna żeby ją wesprzeć i rozesłać dalej! Według mnie to jest świetny pomysł i na pewno uratowałby życie nie jednej osobie która potrzebowałaby szybkiej pomocy!

Zachęcam do włączenia się! Ja już dodałem kilka numerów do swojej książki!
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Post autor: miszmaniac »

Problem polega na tym, że np. moj telefon glupieje jak mam wpis w książce np. Ania i ICE na ten sam numer (Nokia e50), jak telefon dzwoni do mnie, to nie wyswietla sie numer.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
keddie
Użytkownik
Posty: 79
Rejestracja: 2004-10-23, 11:07

Re: ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Post autor: keddie »

dodaj sobie do jednego numeru 0 na początek albo 0048.
Awatar użytkownika
kruczek1
Użytkownik
Posty: 77
Rejestracja: 2004-10-10, 20:09
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Post autor: kruczek1 »

keddie pisze:dodaj sobie do jednego numeru 0 na początek albo 0048.
Era nie obsługuje numerów komórkowych poprzedzonych zerem, lepiej +48
[url=http://gentoo.org][img]http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge.png[/img][/url] [url=http://firefox.pl][img]http://firefox.pl/promo/firefox_apxl.png[/img][/url] [url=http://www.jabberpl.org/][img]http://jabber.te.ua/image/powered/jabber-powered-small.png[/img][/url]
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: ICE - TWÓJ NUMER RATUNKOWY

Post autor: Fbz »

kruczek1 pisze:Era nie obsługuje numerów komórkowych poprzedzonych zerem, lepiej +48
Powaznie? wczoraj kolezanka puszczala sygnal, zeby zostawic swoj numer. Telefon wyswietlil 0048600(...) no chyba ze to wina Plusa, ale to przeciez jej siec wysyla CID? :]

a wracajac do tematu: faktycznie faajny pomysl :)
Ostatnio zmieniony 2008-03-01, 09:14 przez Fbz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ