UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Post autor: Hannibal »

Tak jak w temacie :(. Binarne stery nvidii + 2.6.10-rc2 to zły pomysł. X-y zwisają na totalny amen. Takiego zwisu programu nie pamiętam. Nie dość że zwisły X-y to jeszcze gdy zalogowałem się przez ssh z innego kompa i chciałem zkilować jest to zwisło kill. Aby sprawdzić co się dziej dałe ps -aux i zwisło tuż przed linijką gdzie powinno wyświetlić killalla. Potem dałem reboot i zgadnijcie co się stało - też zwisł :evil:. Pozostał tylko reset z obudowy ...

Nieh rzyjom binarne stery nwidij !!!
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Post autor: snaj »

Jak dla mnie normalna sytuacja.
Zarowno ATI jak i NV daja binarki, poza tym nie aktualizowane tak samo czesto jak np. kernel i nie zawsze szybko po pojawieniu sie np. nowych X czy nowego kernela. Programisci kernela itp natomiast nie majac wgladu w kod sterow nie moga zbytnio uniknac niekompatybilnosci.
Dlatego ATI gryzie sie z Xorg 6.8.x, a NV jak widzimy z 2.6.10-rc2 kernelem - ktory ofcoz jest eksperymentalny co rowniez wskazuje na to ze moga i zapewne beda z nim problemy, wiec nie powinnismy krzyczec :>

W obu przypadkach trzeba wiec spokojnie czekac na patch badz nowa wersje poprawionych sterow.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Post autor: Hannibal »

snaj pisze:wiec nie powinnismy krzyczec :>
Nie krzyczę tylko informuje forumowiczów o sytuacji, żeby się sami w to nie pakowali. No może zrobiłem to trochę za głośno :twisted:.
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Post autor: snaj »

Hehe ktos kto kompiluje i chce uzywac jajka -bkX i -rcX z zalozenia wie ze pakuje sie w cos rozwojowego i niedopracowanego ;]

PS. Dobrze wiedziec ze "idealne" stery nvidii podobnie jak te od ATI nie sa takie super :twisted:
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: UWAGA!!! 2.6.10-rc2 + NVIDIA = zonk

Post autor: Hannibal »

Znalazłem łate na to paskudztwo. Jak ktoś byłby zainteresowaney to można ją znaleźć w TYM wątku na forum NV.
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
ODPOWIEDZ