overclock procesora i dysk Sata

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Kontakt:

overclock procesora i dysk Sata

Post autor: zwierzak »

Witam po krótkiej przerwie:)
napotkałem na taki problem: gdy podkręce swojego dual core'a E2160 (1,8GHz) tak do 1999MHz to działa, lecz gdy ustawie mu taktowanie na 2000MHz lub więcej to bios nie wykrywa żadnego systemu w MBR dysku... ("Insert property boot device...")
Wina Biosu? zrobić update?
Czy ne ilość maksymalnej obsługiwanej pamięci przez płyte glówną ma wpływ bios? tzn jeśli wgram nowszy to jest możliwe zwiększenie limitu ilośći pamięci na płycie? Mam już DDRII jednak moge wrzucić tylko do 2 GB ramu...
imposible is nothing

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Kontakt:

Re: overclock procesora i dysk Sata

Post autor: mina86 »

zwierzak pisze:napotkałem na taki problem: gdy podkręce swojego dual core'a E2160 (1,8GHz) tak do 1999MHz to działa, lecz gdy ustawie mu taktowanie na 2000MHz lub więcej to bios nie wykrywa żadnego systemu w MBR dysku... ("Insert property boot device...")
Wina Biosu? zrobić update?
Osobiście obstawiałbym, że BIOS tutaj niczemu winny nie jest -- po prostu nie podkręcaj do częstotliwości >= 2GHz.
zwierzak pisze:Czy ne ilość maksymalnej obsługiwanej pamięci przez płyte glówną ma wpływ bios? tzn jeśli wgram nowszy to jest możliwe zwiększenie limitu ilośći pamięci na płycie?
Nie. Pamięc jest adresowana przez procesor (czy chipset czy jakieś inne licho -- BIOS to tylko seria bajtów, które przy włączaniu komputera ładowane są do pamięci).
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną. :: Post generated automatically by A.I. system called “mina86” in response to the previous one. :: Tiny Applications

Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: zwierzak »

Tak, tylko ze na dobrej płycie każdy dual core kręci się przynajmniej o kilkaset MHz..
Wniosek w takim razie taki że moja płyta chodzi kanałami?
imposible is nothing

Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: Flash »

Zrobienie update'u nie zaszkodzi jeżeli zrobisz go prawidłowo. Poszukaj na forach overclockingu o swojej płycie głównej może to złom a może to dobra płyta tylko trzeba przełączyć jakąś opcję w biosie i będzie działać na wyższym zegarze.

Awatar użytkownika
Bing
Pomocnik
Kontakt:

Post autor: Bing »

kwestia jak to robisz ? czy mnożnik 'em czy FSB, pamiętaj ze tym drugim wpływasz na prace całości, a szczególnie taktowania pamięci.
Pozdrawiam
Bing

ODPOWIEDZ