Wine 1.x

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

_Rafał_
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2007-08-01, 21:48

Wine 1.x

Post autor: _Rafał_ »

Wrzuciłem sobie nowego wine i tak potrzę na to co wypisuje konsola a tam dosłownie dowolny program i setki fixme. I to nie trzeba daleko szukać. Wystarczy wrzucić skype dla windowsa, acrobat w ogóle nie chciał się uruchomić bo licencja "nie chciała się akceptować" i inne.
Zastanawiam się więc, czy wine nie jest przereklamowane, bo dla mnie działa tragicznie i nic sensownie nie chodzi.

1. Jak to u was jest z wine? Opinia o wine.
2. Co u siebie daliście radę uruchomić?
3. Czy dacie radę wystartować chociaż jeden z wymienionych wyżej programów (acrobat, skype)? Jeśli tak, to jak.

PS. proszę tylko nie pisać, że skype jest też dla linux'a a acrobat ma odpowiednika :P bo to wiem. Po prostu chodzi o skuteczność wine w prostych sprawach z którymi windows nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Kalavan
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2007-01-08, 22:09

Re: Wine 1.x

Post autor: Kalavan »

Ja używam wine'a do odpalanie gier. Okazuje się, że sporo gier pod wine już chodzi. Muszę powiedzieć, że jestem bardzo wdzięczny twórcom za to oprogramowanie.
Jeśli się zastanawiasz co działa, to odwiedź stronę projektu appdb.winehq.org. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Wine 1.x

Post autor: ethnoe »

Też używam wine do gier i nie narzekam. Oczywiście wiele najnowszych tytułów nie ruszy, ale spokojnie przeszedłem Stalkera, teraz męczę Settlers2 - Dziesięciolecie, o Falloutach, Baldurs Gate nie wspomnę. I co najważniejsze nie spotkałem sie z sytuacją, w której musiałbym ściągać nocd cracka do oryginalnych gier - z punktu widzenia gracza jest całkiem dobrze.
Ze zwykłych aplikacji używałem oprogramowania Altery (raczej średnio), Matlaba - po małych bojach z javą działało dobrze (jak na moje potrzeby) i Internet Explorera (wiadomo - śmiga).
A wszytskie fixme wyrzucane przez wine przekierowuję do /dev/null ;)
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Wine 1.x

Post autor: topdolar »

no ja na Wine gram w World of Warcraft i dziala lapiej niz na windzie (na tym samym lapku), odpalilem Star Wars Knights of the Old Republic... co jeszcze program Media Coder wydanie iPhone nie dziala identycznie jak na windzie ale jest ok (chodzi o sam wyglada i zachowanie okna czasem czesc jest on top, czasem trzeba poczekac zeby otworzyc)... no i ventrilo dziala w polowie :D moge sluchac ale nie moge sobie poradzic z gadaniem ale mi to wystarczy
_Rafał_
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2007-08-01, 21:48

Re: Wine 1.x

Post autor: _Rafał_ »

Czyli acrobata ani skype nigdy nie próbowaliście? A możecie spróbować uruchomić? Może ja coś źle robię i jak się u was da, to może się nauczę i odpalę coś więcej niż tylko głupie okienka :P.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Wine 1.x

Post autor: topdolar »

ale po co ci skype z windy jak jest pod linuksa, po co ci akrobat jesli mozna uzyc cos lepszego :P(znaczy mniej zasobo zernego jak odpalilem akrobata wersja dla Linux to myslalem ze bede musial wylaczyc lapa z pradu...)
_Rafał_
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2007-08-01, 21:48

Re: Wine 1.x

Post autor: _Rafał_ »

Ale tutaj te dwie aplikacje to jedynie przykłady, dwa, proste. jak pisałem na początku wiem, że są inne, pod linuksa itd, ale nie o to chodzi. Mam pewną grupę programów, które pod linuksa nie są i nigdy prawdopodobnie nie będą bo są mojego autorstwa i pomagają mi w pracy. Niestety w linuksie są z nimi problemy pod wine. Ponieważ nie ma co liczyć, że ktoś z was będzie miał moje programy więc zaproponowalem skype i acrobata tak dla testu. Na razie to widzę większość odpala tylko gry na wine...

Z programów, które móglby ktoś dobroduszny i znający lepiej wine spróbować odpalić to avr studio 4 (najnowsze ze strony producenta, wymaga darmowej rejestracji i program też jest free ale to szczegół). Potrzebowałbym go do pracy, a nawet instalator nie przechodzi idealnie, że już o uruchomieniu nie wspomnę. Odpowiednik na linuksa nawet jak jest to nie bardzo mogę z niego skorzystać, bo projektów nie będę mógł otworzyć pod windowsem na innym kompie jeśli ten odpowiednik nie będzie całkowicie zgodny.

PS. wiem że to Hyde Park ale może ktoś dla rozrywki się z tym zmierzy, bo ja jestem za cieńki. Byłbym niezmiernie wdzięczny :), bo w sumie jest nie wielka grupa programów, które potrzebuję z windowsa ale cóż, jest taka grupa :(.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Wine 1.x

Post autor: mina86 »

_Rafał_ pisze:Czyli acrobata ani skype nigdy nie próbowaliście? A możecie spróbować uruchomić?
Adobe Reader, Skype.
topdolar pisze:ale po co ci skype z windy
Może kamerka?

[ Dodano: 2008-08-19, 07:39 ]
_Rafał_ pisze:Na razie to widzę większość odpala tylko gry na wine...
Ja używam do odpalania IE.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Wine 1.x

Post autor: BeteNoire »

_Rafał_ pisze:Czyli acrobata ani skype nigdy nie próbowaliście? A możecie spróbować uruchomić?
Żartujesz, prawda?
Po to mamy wersje linuksowe, żeby ich używać.
Zresztą... jeśli chcesz się babrać to idź na ircowy kanał Ubuntu, oni tam połowę rzeczy przez Wine uruchamiają :P

Mina86, Skype dla Linuksa ma już obsługę kamery.
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wine 1.x

Post autor: darjerz »

Pod wine da się uruchomić windowsowe programy dla obsługi/ programowania procesorów , eepromów itp działające po RS (nie wiem jak z lpt)
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
_Rafał_
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 2007-08-01, 21:48

Re: Wine 1.x

Post autor: _Rafał_ »

BeteNoire już pisałem, że acrobat itp to jedynie tylko test, który łatwo można zrobić jeśli chodzi o kompatybilność. W praktyce chciałbym np. AVR studio i niestety nici :( Dobra, to szczegół. Przyjdzie mi jakoś wytrzasnąć kasę na windowsa, żeby był w zanadrzu :( na takie okazje.


darjerz do obsługi to i pod linuksa coś się znajdzie. Gorzej ze środowiskami :(.

[ Dodano: 2008-08-19, 17:42 ]
ps. od środowisk jestem uzależniony i mam na to mizerny wpływ. Jak inni z którymi się zadaję jadą na AVRstudio to ja mam małe szansę ich wszystkich przekonać :P
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Wine 1.x

Post autor: topdolar »

mina86 pisze:Może kamerka?
nie i nie chce... jakos nie lubie pokazywac w sowjej facjaty w necie :P

_Rafał_, adobe reader i skype to zle przyklady, teraz nie mam czasu ale jak przyjde z pracy to zobacze ten avr :)
faranek22
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-26, 12:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wine 1.x

Post autor: faranek22 »

Sprawuje się całkiem, tylko zależy co sie chce na nim uruchomić. Mi się przydaje...



--------------------------------------
haker - łamanie haseł
ODPOWIEDZ