Zdrada Linuksa na rzecz Windows przejawem rozsądku?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Zdrada Linuksa na rzecz Windows przejawem rozsądku?

Post autor: KLAPEK »

Nie śmiejcie się u mnie w robocie zostawiłem ostatnie stanowisko z łindołsem, z którego sam korzystam → jedyny program to putty ;p
Komputer ma 20 lat i cały czas bez reinstalki przez 20 lat chodzi na nim.... win95 :D
Nigdy nie był używany do połączenia z internetem.
Kiedyś OOo+gimp+MozillaSuitePL offline+gVim. Dziś putty do serwera z programem magazynowym + drukarka HP1100 (też ma swoje lata - do niedawna jeszcze była równie stara jak komp HP LJ 5L).
Niestety pozostałe kilkanaście kompów to już ten do niczego nie nadający się linux ;p - Salix + Slackware - desktopy | Suse - serwer | Mint i Salix na laptopach. XFCE i Mate.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Zdrada Linuksa na rzecz Windows przejawem rozsądku?

Post autor: KLAPEK »

wann36 pisze: 2017-04-07, 13:50
Praca na Linuxie dla większości osób byłaby naprawdę nieźle uciążliwa..
Stereotyp ;p
U mnie w pracy są desktopy tylko na Slackware i nikt nie ma problemów.
A nawet więcej jak prywatne laptopy userów na win przestają z oczywistych powodów działać przynoszą je do pracy z prośbą o zainstalowanie Linuksa (Mint) i zostają przy nim :)
Co najmniej kilka sztuk od paru lat działa bezproblemowo i jest cały czas używana...
Ostatnio zmieniony 2017-04-08, 14:53 przez KLAPEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
tomatau
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-01-09, 02:51

Re: Zdrada Linuksa na rzecz Windows przejawem rozsądku?

Post autor: tomatau »

wann36 pisze: 2017-04-07, 13:50 Praca na Linuxie dla większości osób byłaby naprawdę nieźle uciążliwa..
Tylko przy założeniu, że większość osób ma złe przyzwyczajenia.

Przykładowo w pracy na dzień dobry dostałem do stanowiska 2 monitory, stanowisko z Windows 7.
Pomijam fakt, że windows potrzebował zewnętrznych aplikacji, żeby móc je odpowiednio wykorzystać, to nawet po jej zainstalowaniu.
Nie odczułem różnicy na korzyść windows pomiędzy 2 monitorami w pracy, a jednym w domu ze Slackware z KDE i kilkoma wirtualnymi pulpitami.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Zdrada Linuksa na rzecz Windows przejawem rozsądku?

Post autor: KLAPEK »

KLAPEK pisze: 2017-03-14, 20:30 Nie śmiejcie się u mnie w robocie zostawiłem ostatnie stanowisko z łindołsem, z którego sam korzystam → jedyny program to putty ;p
RIP ;p
Nie mam już ani jednego kompa z łindołsem ;/ ;p
Okazało się, iż win95 nie współpracuje z drukarką fiskalną podpiętą pod program magazynowy na linuksie... więc w tej chwili w robocie 100% komputerów to linuksy (slackware, salix, mint, debian @ xfce, mate i terminal).

No i w dobie akcji #zostanwdomu część ekipy dostała lapki na saliksie z xfce do zdalnej pracy...
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
ODPOWIEDZ