Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Arbor
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-01-15, 18:59

Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Arbor »

Witam, zastanawiałem się na zainstalowaniem gałęzi current na desktop. Korzysta ktoś codziennie z tego? Jakie odczucia? No i co powiecie na temat KDE4? Używalne to? Gdzieś czytam i znajduję opinie, że jeszcze nie da się z tego korzystać, ale widzę screenshoty, czy też prężnie rozwijające się dodatki do KDE4 na kde-look, daje do zrozumienia, że ktoś tam z tego korzysta. No i czym ma większe wymagania od KDE3, czy podobne? Niby QT4 wydajniejsze od trójki.
Ostatnio zmieniony 2009-05-20, 20:17 przez Arbor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheytan
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 2007-03-31, 10:44
Lokalizacja: Ligota Piękna/Wro
Kontakt:

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Sheytan »

Tak, ja korzystałem jeszcze jakiś czas temu z currenta i nie było z nim żadnych problemów. Co do KDE4, to w currencie jest 4.2.3 i jak najbardziej nadaje się na desktop. Wykrzaczanie się czegokolwiek graniczy z cudem. Co do wymagań to ma na pewno większe, chociażby ze względu na efekty KWina(o ile włączone), ale z tego co wiem, to całe środowisko wymaga "więcej" sprzętu.
[url=http://www.madsheytan.blogspot.com][img]http://img146.imageshack.us/img146/3848/forumstopka.png[/img][/url]
Slackware, because it works. Kubuntu, because it works. Windows, because it syncs my iPod...
Arbor
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-01-15, 18:59

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Arbor »

Ale pewnie istnieje możliwość powyłączania różnych bajerów, co może dać lepszą dynamie środowiska?
Awatar użytkownika
Sheytan
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 2007-03-31, 10:44
Lokalizacja: Ligota Piękna/Wro
Kontakt:

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Sheytan »

istnieje. Możesz powyłączać wszystkie efekty związane z pulpitem.
[url=http://www.madsheytan.blogspot.com][img]http://img146.imageshack.us/img146/3848/forumstopka.png[/img][/url]
Slackware, because it works. Kubuntu, because it works. Windows, because it syncs my iPod...
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Hannibal »

Chodzi stabilnie, jedyne na co można narzekać to konqueror - czasem się wysypuje. Ale powoli jest coraz lepiej, a do tego raczej jest niewielu którzy używają go jako głównej przeglądarki (a szkoda).

Po za konquerorem, w ciągu kilku miesięcy, wysypała mi się plasma ze trzy razy i raz kmail. Plasma się sama restartuje więc nie ma problemów.

Co do szybkości - nie narzekam, ale mam wyłączone efekty pulpitu. Niestety żaden komp jaki posiadam się nie sprawdza z włączonymi, z różnych powodów.
Na lapie mam grafikę Tridenta bez wsparcia dla OpenGL.
W robocie mam zintegrowanego Intela 8XX z 8MB RAM - niby jest OpenGL - ale to kaszana gorsza niż Trident w lapie.
Na głównym Blaszaku mam GF Ti4200. Ale w połączeniu z monitorem 1680x1050 nie tworzy to dobranej pary - czasem skacze.
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: darjerz »

Ja tam też nie mam cuda techniki ale przy PD805,1 GB, GF7300 nie daje sobie rady z efektami, ba nawet przy wyłączonych efektach nie da się pograć nawet w Starcrafta pod wine - strasznie muli .
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Arbor
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2009-01-15, 18:59

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: Arbor »

Ok, jeszcze się dopytam polecacie jakieś gotowe obrazy z gałęzi current. Na stronce slacka w mirrorach na serwerze norweskim jest obraz currenta odświeżano podobno co tydzień, z tym, że ten obraz jest tylko z kde. Macie jakieś inne propozycję?
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: jacol »

Witam.
Arbor pisze: Na stronce slacka w mirrorach na serwerze norweskim jest obraz currenta odświeżano podobno co tydzień, z tym, że ten obraz jest tylko z kde
To co piszesz nie jest prawdą instalowałem na maszynie virtualnej slacka64 z image właśnie z ftp.slackware.no bez kde. Domyślnie używam XFCE. KDE 4.x.y to gniot którego nie da się używać. Jak będzie miał numerek 4.5.y to zobaczę czy instalować KDE znajomym ja pozostanę przy XFCE. Pozdrawiam jacol
PS. Mój obraz to:

Kod: Zaznacz cały

slackware64-current-20_May_2009-DVD.iso
Ostatnio zmieniony 2009-05-29, 09:05 przez jacol, łącznie zmieniany 2 razy.
tomtom
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 2007-10-29, 10:13

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: tomtom »

tak, nadaje sie, tylko trzeba pare rzeczy znosic:
bluetooth lezy i kwiczy;
serwer dzwieku czyli phonon czy jak mu tam jest beznadziejny;
fatalna koncepcja konfiguracji wygladu, efektow i pulpitu;
krdc niestabilny;
narowisty ark.

za to ogolna koncepcja pulpitu bardzo mi sie podoba, przydatnych widgetow coraz wiecej, stabilnosc w normie. jeszcze zarzadzanie energia - wreszcie czytelne i dzialajace. aha, jest krusader 2.0 i dziala.

nie jestem pewien, czy plusy przeslaniaja minusy. probowalem xfce i bardzo mi sie podobala prostota oraz szybkosc dzialania, ale bez doinstalowania polowy kde nie dalo sie pracowac.
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: jacol »

Witam.
tomtom pisze: ale bez doinstalowania polowy kde nie dalo sie pracowac.
Proszę podaj jakie programy?
Pozdrawiam jacol
tomtom
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 2007-10-29, 10:13

Re: Czy Slackware Current/KDE4 nadaje się do codziennego użytku?

Post autor: tomtom »

a prosze uprzejmie:
krdc uzywam wrecz przemyslowo, wiec alternatywy nie mam - bez kdenetwork nie da rady.
bez twin panel managera ciezko sie obyc, wiec zostaje krusader - wymaga kdelibs i chyba kdebase. dosc intensywnie probowalem zastapiac go tux commanderem, ale jak przyszlo do pluginow, to sie okazalo, ze bez bibliotek z gnome nie da rady.
k3b - w zasadzie jak wyzej. to co oferuje xfce jest na dzien dzisiejszy slabiutkie.
po uruchomieniu powyzszego dorzucilem jeszcze kdm i do konstatacji, ze wlasciwie tak czy owak pracuje na kde, nie bylo juz daleko.
ODPOWIEDZ