ddr2 / ddr3 , wydajność - na co postawić?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Kontakt:

ddr2 / ddr3 , wydajność - na co postawić?

Post autor: zwierzak » 2009-06-22, 22:16

Chłopaki, pytanie mam takie: jak wygląda sytuacja ddr3 (1066) przy ddr2 (1066), w praktyce czymkolwiek one się różnią?
wiem że ddr3 maja niższy pobór mocy.
Wyczytałem też że nie są kompatybilne wstecz z pamięciami ddr2, a jednak są płyty które obsługują zamiennie oba rodzaje pamięci, to jak to jest?

Chce kupić płyte główną do około 300 zł, więc na co lepiej postawić (ddr2/ddr3)? zamierzałem zakupić także 4GB ddr3, a może lepiej 8 ddr2?

Ma ktoś jakieś rozsądne propozycje?

PS: komputer bedzie służył do pracy z AutoCadem.
Ostatnio zmieniony 2009-06-22, 22:17 przez zwierzak, łącznie zmieniany 1 raz.
imposible is nothing

Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik

Re: ddr2 / ddr3 , wydajność - na co postawić?

Post autor: ondreyos » 2009-06-24, 22:46

ja bym raczej do CAD'a dal 8gb DDR2. roznica w predkosci bedzie niewielka (tym bardziej, ze ta sama plyta, procek, dysk itp - tylko pamieci niby nowsze), ale za to bedzie tego RAM'u dwa razy wiecej - i to sie powinno liczyc. gdyby chodzilo jeszcze o jakies gry czy sprzet typowo high-endowy to moznaby bylo sie wahac, czy DDR3 nei bedzie lepsze. ale w twoim przypadku w ogole bym nie mial tego typu dylematow.

TUTAJ masz zreszta test porownawczy roznych pamieci. wg mnie minimalnie lepsza wydajnosc vs. dwa razy wieksza pojemnosc - odpowiedz jest jednoznaczna

pozdr.

ODPOWIEDZ