Inne metody na spam

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

Czyli jak sprawić że spam przestanie być wysyłany ;]
Znam tylko jedną taką metodę - wysyłanie wiadomości o nie istnieniu danego konta... tylko jak je wysłać?
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Inne metody na spam

Post autor: miszmaniac »

Wysyłając wiadomość o tym, że konto nie istnieje to raczej narażasz się na to, że będziesz na nie dostawał jeszcze więcej spamu.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

w sumie to zależy od tego jak poprawna będzie ta wiadomość....
Googlarka odpowiada że np. interia sama to robi po potwierdzeniu że spam jest rzeczywiście spamem... tylko co zrobić w przypadku innych serwerów...

A ja osobiście pamiętam tą funkcję jeszcze z czasów kiedy używałem windowsa jeszcze jako główny system i programu The Bat
Ostatnio zmieniony 2009-09-13, 14:56 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 3 razy.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Inne metody na spam

Post autor: topdolar »

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

Łał to już bardzo złożony mechanizm ^^ tylko że na początku zwiększa obciążenie sieci więc gmail i inne raczej tego nie mają
Ale na prywatny serwer... całkiem fajnie
Ostatnio zmieniony 2009-09-13, 22:45 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 1 raz.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Inne metody na spam

Post autor: miszmaniac »

Są też inne metody. Greylisting jest dość niewygodny dla użytkownika, bo powoduje duże opóźnienia w przychodzeniu poczty.
Ja bym w pierwszej kolejności skupił się na listach RBL i odrzucaniu części wiadomości już na poziomie postfixa, a potem amavis i spamassasin.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

ale to już spam będzie dochodził ... to jest właśnie jak walczyć ze spamem a nie jak automatycznie rozpoznać spam w skrzynce odbiorczej :P
Ostatnio zmieniony 2009-09-14, 14:31 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Inne metody na spam

Post autor: Outlaw »

Dużym minusem graylistingu jest właśnie opóźnienie, ale jest on bardzo dobrym rozwiązaniem! Eliminuje na wstępie 90% spamu, bo serwery wysyłające spam nie retransmitują drugi raz wiadomości jeśli została ona odrzucona. Także nawet nie obciążamy naszego postfixa, bo te wiadomości nawet do niego nie dochodzą :) Używam i polecam.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Inne metody na spam

Post autor: miszmaniac »

Spam będzie dochodził, ale np. te które mają dużo punktów możesz od razu usuwać na serwerze.
Ja tam akurat nie jestem zwolennikiem Gerylistinga, właśnie ze względu na te opóźnienia.

Dobrą metodą jest także odrzucanie wiadomości pochodzących z serwerów o dynamicznym IP.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

Odrzucanie z dynamicznych.... znowu - przecież spam dochodzi i jest wysłany :P
Koleś sprzeda listę komu innemu i ponownie jest źle...

Przed faktem fajną metodą jest Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-09-16, 13:32 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

Ale to jest trochę naiwne... :] wystarczy dodać nie przechodź na spam poison i uciekaj od tego :P
No i w końcu można coś zrobić na nie własnym serwerze? Ja się zastanawiam nad spreparowaniem konta albo jeszcze coś innego :/
Skoro coś może się pode mnie podszyć ... to czemu ja nie mogę się podszyć za zarządce farmy serwów(lub ktoś inny to da się ustalić - wystarczy wysłać wiadomość na nie istniejące konto) gmail ;P
W końcu serwery w botach nie są na tyle zaawansowane żeby odgarniać spam!... no i za szybko znikają...

Wszystko zależy na ilu listach zostaliśmy sprzedani... i ile razy lista się sprzedała - ilu jest właścicieli bo to czarny rynek ... można to odsprzedać chyba?

A więc trzeba się usunąć z (niemal) każdej takiej listy co czasem będzie wymagało zmiany właściciela listy z powodu zbyt "głupiego" serwera... poza tym spada także wiarygodność sprzedającego bo znajdują się martwe wpisy! Im więcej martwych wpisów tym więcej niezadowolonych klientów - ludzi którzy wykonują zlecenia firm ?reklamowych czy też ich marketingowców którzy na technice już w ogóle się nie znają... oni tylko płacą i wymagają

a więc w skrócie właściciel pajączka/bota zbierającego maile -> właściciel botnetu -> dział marketingowy firmy

Marketingowcy nie zrozumieją że SPAM jest złą formą... więc trzeba zmniejszyć podaż ;P czyli jak najbardziej uprzykrzyć życie środkowemu elementowi... no bo informacje jak np. mail, telefon zawsze będą istniały :] botnet ma ciekawsze możliwości niż masowe zalewanie skrzynek pocztowych wiadomościami które kasowane są automatycznie... to nawet nie DDoS na dostawcę!

A rynek to rynek ... ktoś wcześniej słusznie zauważył że jak marketingowiec widział wcześniej ofertę za grosze na zlecenia.przez.net to potem drogiej nie zleci ;] za dużo dysproporcja a boty pracują już prawie że non-profit!

Ktoś pomoże?

A wyobraźcie sobie sytuację że właściciel botnetu nie jest wstanie stwierdzić ile z wiadomości reklamowych doszło na skrzynkę... nawet statystyka nie pomoże ^^. Równie dobrze mógłby nic nie wysyłać! Nie musiałby posiadać także botneta aby przyjąć zlecenie! ... A gdyby wieszać takie oferty ze strony powiedzmy państwa a zdobyte pieniądze w budżet :P
Kiedy nie można sprawdzić ani przypuszczać wiarygodności jaki jest tego cel?
Kiedy nie można potwierdzić wiarygodności zleceniobiorcy... czemu dawać zlecenie?

A jutro przyjdzie prawdziwy spamer zajrzy na Hyde Park ... i zacznie boki zrywać :rotfl:

...
Czyżbym bił rekordy długości i liczby edycji :twisted:
Ostatnio zmieniony 2009-09-16, 20:30 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 12 razy.
kazek3018
Użytkownik
Posty: 181
Rejestracja: 2006-12-10, 14:27

Re: Inne metody na spam

Post autor: kazek3018 »

Wg mnie jak już życie pokazało, jeżeli coś działa; to spamerzy to załatwią. Wbrew pozorom to jest rynek przez który przelewa się bardzo dużo pieniędzy.

Poniżej ciekawy artykuł o ciekawym pomyśle, niestety projekt padł.
http://spam.jogger.pl/2006/05/18/blue-s ... k-zginela/

Myślę, że najwłaściwszą drogą będzie atakowanie tych co płacą za rozsyłanie spamu.
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Inne metody na spam

Post autor: swiftgeek »

przelewa się dużo pieniędzy ale tam też jest kryzys... wszystko dosyć szybko traci na wartości

co do żabki dosyć dobre...

Atakowanie źródła wiadomości reklamowych?
Ceny spadają stają się naprawdę śmieszne... serio... to raczej bardzo przyciąga do korzystania z usług botnetów ;P. A jak ceny spadają ... to raczej się jakość nie poprawia - dlatego myślę że da radę coś z tym zrobić w pojedynkę...
Ostatnio zmieniony 2009-09-16, 22:56 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 2 razy.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Inne metody na spam

Post autor: miszmaniac »

To ja w takim razie Ciebie nie rozumiem. Uważasz, że metoda nie kolejkowania wiadomości przez Postfixa jest gorsza niż przesyłanie zwrotnej informacji o nie istnieniu konta?
W sumie wolę się skupić na zagadnieniu samej konfiguracji serwera, nie będę polemizował na temat zbierania danych i tego dlaczego dochodzi spam.

Na serwach firmowych gdzie pracuje udało się wyeliminować 99% spamu, właśnie za pomocą metod o których piszę:

Kod: Zaznacz cały

554	Requested mail action rejected: access denied	74.3 %	
450	Requested mail action not taken: mailbox busy, DNS check failed or access denied for other reason 10.1 %
550	Requested mail action not taken: relaying not allowed, unknown recipient user, ...6.7 %
553	Requested mail action not taken: mailbox name not allowed	5.1 %
W to nie wlicza się statystyk wiadomości usuwanych przez spamassasin a daje już prawie 90%
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
ODPOWIEDZ