Z wifi na wifi

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Z wifi na wifi

Post autor: ondreyos »

To takie dwie kwestie/pytania:

1) Czy to dziala w ten sposob, ze modul radiowy sie co chwila przelacza z jednej sieci (gdzie jest jako AP-client) do drugiej, gdzie pelni role APka? Tak samo jak w systemie procesor przelacza sie miedzy roznymi aplikacjami i watkami symulujac wielozadaniowosc ;) Jak to sie w takim razie ma do stabilnosci i wydajnosci?

2) Wez pod uwage, ze podany przez ciebie sposob (dd-wrt) nie jest optymalny. Jesli masz jeden modul radiowy i jedna antene, to ciezko bedzie ja ustawic, zeby jednoczesnie dzialala jak antena kierunkowa (skierowana gdzies w swiat) pobierajaca sygnal oraz dookolna, rozdzielajaca Internet po domu.
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Z wifi na wifi

Post autor: KrzychuG »

W przypadku, ktory ja opisalem chodzilo o to, zeby rozprowadzic internet na wsi. W jednym z budynkow podpiety jest router linksysa (z softem oryginalnym), do ktorego podlaczona jest neostrada. Router z DD-WRT stoi w drugim budynku i routery fizycznie sie widza (odleglosc miedzy nimi to jakies 50-80 metrow), router z DD-WRT i jednoczesnie rozprowadza internet dalej. Obejmuje caly dom i dodatkowo kolejny, oddalony po skosie o jakies 500-600m na antenach, ktore dali w standardzie. Nie wiem czy modul przelacza sie miedzy sieciami, ciezko mi to w tej chwili sprawdzic. Pamietam jednak, ze transfery miedzy komputerami podlaczonymi po roznych stronach routerow nie powalaly i chyba rzadko kiedy przekraczaly 1MB/s, przerw w dzialaniu nie bylo. Od dwoch lat wszystko tez smiga na tej samej konfiguracji, nikt problemow nie zglaszal wiec jesli chodzi o stabilnosc to najgorzej to nie wyglada.
It's time to quit the game...
ODPOWIEDZ