CISCO CCNA

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

CISCO CCNA

Post autor: m00n »

Witam jestem w 2 klasie liceum i jestem w trakcie robienia 2 czesci CCNA ,Podstawy Routingu
Pod koniec kursu bedzie egzamin certyfikujacy CCNA
czy z takim certyfikatem uzyskanie pracy w branży IT będzie łatwiejsze ???
prosze o wasze opinie.
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: ahes »

tak
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: Outlaw »

Moim zdaniem każdy certyfikat przybliża nas do łatwiejszego zdobycia pracy, niestety to tylko teoria :(
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: snaj »

Po pierwsze cert traci waznosc po 3latach i zeby uzyskac ponownie uprawnienia trzeba podejsc po raz kolejny do egzaminu (z duzym prawdopodobienstwem ze bedzie na nowych zasadach czy obejmujacym nowe moduly).
Certyfikat to zawsze dodatkowy punkt w CV, ale zwazywszy ze jestes dopiero w 2lo to jeszcze w sieciach duzio sie pozmienia, powstana nowe wersje egzminow, nowe dzialy itd - ta branza prze do przodu.
Co do latwiejszego znalezienia pracy to wlasciwie tak, ale nie wszytkie placowki akceptuja je (lepszym slowem byloby - biora pod uwage).
Niewatpliwie jesli tylko nie masz sklerozy, to zdobyta wiedza sie moze tylko przydac ;]
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

Re: CISCO CCNA

Post autor: slimak »

ja obecnie koncze 1-szy semestr akademi i uwazam ze warto mimo ze duzo rzeczy wiedzialem to wielu sie nauczylem wiec nie patrze na to tylko pod wzgledem pracy. A jesli wlasnie o nia chodzi to wydaje mi sie ze te "poczatkowe" certyfikaty to sa wazne dla pracodawcy ale tylko na ich podstawie to cie nie przyjmie. Przykladem tu moze byc cert MCP ktory posiadam (a ahes sie podesmiewal z niego jak gadalismy na gg :P ) a powiem ci dwie skrajnosci w jego wypadku dwie firmy z branzy IT do jednej poszedlem, dosc duza firma, to byl to duzy plus w moim cv natomiast w drugiej firmie koles ze mna rozmawiajacy nie wiedzial kompletnie co to jest (a nie byla to osoba z dzialu personalnego tylko "ktos z IT" tak przynajmniej mowiono jak szedlem na rozmowe). Wiec z tym bywa roznie.
Napewno jak bys posiadal CCIE to problemow z praca bys nie mial - jak nie w PL to gdzies indziej ale napewno by byla.
Podsumowojac papierki sa potrzebne ale doswiadczenie by sie przydalo.
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: CISCO CCNA

Post autor: hanys »

ccna to prawie kazdy informatyk z zamilowaniem do sieci komputerowych po polibudzie ma, akademia cisco jest tak teraz popularna, ze za chwile to nie bedzie robilo wrazenia na pracodawcy. Z drugiej strony warto taki papier miec niz go nie miec, bo czym wieksza iloscia rzeczy mozesz sie pochwalic to wieksze prawdopodobienstwo, ze dostaniesz prace. U mnie w dziale sieciowym to raczej nie zatrudniliby czlowieka ktory posiada tylko ccna, natomiast jako admin w jakies firmie - czemu nie, a moze mi sie tylko tak wydaje - bo jakos nawet na moich pracodawcach nie robi wrazenie posiadanie tytulu mcse (hmm ciekawe :)).
Oczywiscie, nie chce nikogo zniechecac do zdobywania certyfikatow, bo to:
- daje papierek, ktory moze sie przydac w szukaniu pracy
- czy chcesz czy nie, zdobedziesz wiedze podczas przygotowywania sie do egzaminu

p.s.
nie linczujcie mnie za ta wypowiedz - to chyba wina atmosfery w pracy :D
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: snaj »

Dokladnie ;] Teraz CCNA zaczyna robic mlodziez juz w liceum i to masowo.
Tak wiec to jako karta przetargowa to juz nie ewenement :)
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: CISCO CCNA

Post autor: m00n »

jesli chodzi o lokalne akademie cisco to raczej nie jest problem
Problem tkwi w ludziach co maja to prowadzic bo np w liceach nie ma doswiadczonego personelu technicznego i zajecia prowdzi np u mnie koles od pracownii mikroprocesorowej i klientka od fizyki wiec jesli chodzi o kable to nie ma im mocnych :]
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: gaia »

m00n pisze:klientka od fizyki
Gosia ? :)
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: snaj »

m00n pisze:jesli chodzi o lokalne akademie cisco to raczej nie jest problem
Problem tkwi w ludziach co maja to prowadzic bo np w liceach nie ma doswiadczonego personelu technicznego i zajecia prowdzi np u mnie koles od pracownii mikroprocesorowej i klientka od fizyki wiec jesli chodzi o kable to nie ma im mocnych :]
Hehe a ja slyszalem opowiesci o motywach ktore rzeczywiscie mialy miejsce, kiedy to prowadzaca, opisujac kabelek rj45 najpierw czytala co on ma na sobie napisane a reszte na jego temat z "instrukcji obslugi" przedstawiala. Jazda ...
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: CISCO CCNA

Post autor: m00n »

Gosia ?
dokladnie :][/code]
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

Re: CISCO CCNA

Post autor: slimak »

to skoro juz mowa o jakosci to nie kupujcie przypadkiem ksiazek do cisco jakiegokolwiek tlumaczonych przez mikom - to pieniadze wyzucone w bloto - doslownie.

A propo samych akademi cisco nie wiem czy wiecie ale zalozenie tych akademi jest takie ze maja generalnie podac podstawy oraz powinny byc nie dochodowe tzn kosztowac tyle aby pokryc koszta wlasne i tutaj powiem wam jakie sa rozpietosci w warszawie - pw dla osob z zewnatrz 5100zl za calosc :shock: a chca sie uwinac w minimum jakie cisco pozwala czyli 6 miesiecy :shock: ... u mnie na uczelni nie bylo grupy na pierwszy semest wiec dostalismy dostep do stron cisco z materialami i nie placimy za to wiec bede mial dostep do sprzetu na pozostalych semestrach kosztowac mnie to bedzie 3x180 ojro - i ja sie tylko pytam skad takie rozpietosci w cenach?
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: CISCO CCNA

Post autor: snaj »

U mnie na uczelni jest 4x650zl (more or less) - wszystko trwa 2 semestry uczelniane.
Ten rozrzut cenowy wydaje mi sie jest spowodowany dodatkowa "marza", kosztami wlasnymi ponoszonymi przez uczelnie, firmy czy kto tam to prowadzi, podczas prowadzenia kursu - wiadomo kanciapa kanciapie nie rowna :) , prad itd .

Co do ksiazek Mikom-a to sie nie zgodze z powyzsza opinia. Sa bledy owszem, ale same kurikulumy maja czasami (a raczej ciagle - nie wazne ktora wersja) bagi mniejsze czy tez wieksze. A przeczytac tyle stron ile licza kurikulumy nie dosc ze w englisz to co wazniejsze z ekranu komputera to trzeba sie naprawde ostro zaprzec i kupic masci od odciskow na 4-literach ;]
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
slimak
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: 2004-06-25, 20:21

Re: CISCO CCNA

Post autor: slimak »

snaj pisze:U mnie na uczelni jest 4x650zl (more or less) - wszystko trwa 2 semestry uczelniane.
Ten rozrzut cenowy wydaje mi sie jest spowodowany dodatkowa "marza", kosztami wlasnymi ponoszonymi przez uczelnie, firmy czy kto tam to prowadzi, podczas prowadzenia kursu - wiadomo kanciapa kanciapie nie rowna :) , prad itd .

Co do ksiazek Mikom-a to sie nie zgodze z powyzsza opinia. Sa bledy owszem, ale same kurikulumy maja czasami (a raczej ciagle - nie wazne ktora wersja) bagi mniejsze czy tez wieksze. A przeczytac tyle stron ile licza kurikulumy nie dosc ze w englisz to co wazniejsze z ekranu komputera to trzeba sie naprawde ostro zaprzec i kupic masci od odciskow na 4-literach ;]
oba przyklady co podalem to uczelnie warszawskie.

Co do mikomu to strasznie ma duzo bledow stylistycznych, i przynajmniej dla mnie to oni na sile tlumacza niektore pojecia - hermetyzacja to wedlug nich tlumaczenie encapsulation, nie mowiac o tym iz zdarzaja sie rysunki z ktorych po prostu nie da sie nic odczytac
[size=75][i][b]"When I look into your eyes
There's nothing there to see
Nothing but my own mistakes
Staring back at me"[/size][/i][/b]
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: CISCO CCNA

Post autor: m00n »

u mnie w szkole jest 250 zl za semestr
i za darmo jesli jest sie w technikum na specalizacji telekomunikacja

co do ksiazek to tez sie niez zgodze, ja musze np miec tekst na papierze bo poprostu oczy mnie bola od czytania na kompie
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
ODPOWIEDZ