Karty graficzne, nVidia vs ATI

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

syriusz666
Użytkownik
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 » 2010-01-23, 17:49

mina86 pisze:
syriusz666 pisze:mina86, zdaje sie na twoje doswiadczenie jako ze nigdy nie mialem doczynienia z konfiguracja typu slack + geforce
Osobiście, po skompilowaniu jądra tworzę plik /data/kernel/.modules-need-reinstall (tzn. tworzony jest on automatycznie przez moje magiczne installkernel), którego obecność jest sprawdzana w rc.local takim oto fragmentem kodu:

Kod: Zaznacz cały

## Install nVidia
if [ -f /data/kernel/.modules-need-reinstall ]; then
	rm -f /data/kernel/.modules-need-reinstall
	if cd /data/kernel/nVidia/NVIDIA-current; then
		./nvidia-installer -abenq --no-network --ui=none
	fi
fi
/data/kernel/nVidia/NVIDIA-current jest natomiast linkiem symbolicznym do rozpakowanych sterowników (ściągasz od nVidii i odpalasz z argumentem --extract-only o ile dobrze pamiętam). W ten oto sposób instalowanie sterowników mam całkowicie zautomatyzowane i tylko czasami (ostatnio w zasadzie mi się to nie zdarzyło) muszę poszukać jakichś łatek o czym wspominałem wcześniej.

Jeżeli masz jądro dystrybucyjne to jedyne o czym musisz pamiętać, to aby mieć tę samą wersję gcc, która była wykorzystana do kompilacji jądra.
Dzieki za tak obszerne objasnienie, raczej pozostane przy dystrybucyjny jajku:)

tomekk
Użytkownik
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: tomekk » 2010-01-30, 18:36

wohoo, kopa lat... okej

Ja pozbylem sie ATI 5 lat temu, poniewa nie dalo sie pracowac, sterowniki sie nie kompilowaly, przejscie do konsoli = zwis badz jakies krzaki, juz nie wspomne o TV out.

Ostatnio mina86 pisal na IRC iz ATI ssie nadal, tak wiec mozna stwierdzic ze sie nie staraja (po tylu latach?)
Mialem na poczatku geforce'a, potem radeon'a i teraz zas geforce.

Jesli chodzi o nV to zlego slowa nie powiem, uzywam ich sterow odkad sie pojawily, jeszcze pamietam te bez instalatora.
Sie gralo w q3 na geforce 2 mx400 ;)

Nawet zgloszenie do nich buga zaawocowalo szybkim fiksem (click), a pamietam ze do ATI to musialem 2 tygodnie latek szukac, badz czekac az ktos laskawie to naprawi.
Co i tak po zmianie jadra na nowsze zas sie psulo - tragedia.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ