Karty graficzne, nVidia vs ATI

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: dienet »

mina86: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=182786#182786 <-
syriusz666 pisze:btw: dienet moze orientujesz sie czy stery do radka 4870 wspieraja jadra od 2.6.29 w gore ??
syriusz666, nie mam pojęcia, jeszcze nie odpalałem Linuksa na ATI.
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 23:10 przez dienet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: mina86 »

syriusz666 pisze:czy stery do radka 4870 wspieraja jadra od 2.6.29 w gore?
Z mojego doświadczenia wynika, że stery od ATI nie wspierają niczego.
dienet pisze:Można wiedzieć dlaczego się męczycie z wine, jak można na wirtualnej maszynie postawić to? Nawet na Linuksie 32 bity, żeby nie było że Windows jest do tego potrzebny.
Spadek wydajności? Poza tym po co stawiać w maszynie 32 bitowego Linuksa? Tego to ja nie rozumiem -- nie łatwiej odpalić 32 bitowego wine'a?
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
syriusz666
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 2008-10-28, 01:38
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 »

mina86 pisze:
syriusz666 pisze:czy stery do radka 4870 wspieraja jadra od 2.6.29 w gore?
Z mojego doświadczenia wynika, że stery od ATI nie wspierają niczego.

mina86 chyba troche przesadzasz az tak zle to nie jest, do tej pory nie mialem wiekszego problemu z instalacji sterow ati, problem zaczal sie od 13. Zastanawiam sie rowniez nad jakims geforcem moze moglby mi ktos polecic jakis model z ktorym nie ma wiekszych problemow?? pytam dlatego gdyz ostatni raz geforca mailem jakies 6 lat temu wiec nie orientuje sie za bardzo.
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 20:09 przez syriusz666, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marco70
Moderator
Posty: 1110
Rejestracja: 2006-10-26, 19:03
Lokalizacja: K...l
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: marco70 »

To z archa jak chcesz to poczytaj link
slackware64-15.0
syriusz666
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 2008-10-28, 01:38
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 »

marco70 wielkie dzieki
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: mina86 »

syriusz666 pisze:mina86 chyba troche przesadzasz az tak zle to nie jest, do tej pory nie mialem wiekszego problemu z instalacji sterow ati, problem zaczal sie od 13.
A ja dwa dni walczyłem, aby je odpalić na Debianie. Początkowo chciałem jeszcze mieć obrócone dwa ekrany niemniej zrezygnowałem (szczególnie, że pracodawca okazał się tak łaskawy, że otrzymam nVidie, co wielce mnie ucieszyło i poprawiło humor po dwóch dniach klęcia na ATI :) ).
syriusz666 pisze:Zastanawiam sie rowniez nad jakims geforcem moze moglby mi ktos polecic jakis model z ktorym nie ma wiekszych problemow?? pytam dlatego gdyz ostatni raz geforca mailem jakies 6 lat temu wiec nie orientuje sie za bardzo.
A ja miałem kilka SiłG (najpierw jakieś GeForce 4 w kilku odsłonach, obecnie zintegrowane 8200, niedługo 8600) i największe moje problemy były wówczas, gdy jechałem po bandzie z najbardziej aktualnym jądrem i moduł nVidii się nie kompilował -- wystarczało ściągnąć nowe sterowniki albo wejść na forum nVidii i poszukać patcha.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: m00n »

moze moglby mi ktos polecic jakis model z ktorym nie ma wiekszych problemow??
do jakiej kwoty ?
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
syriusz666
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 2008-10-28, 01:38
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 »

m00n pisze:
moze moglby mi ktos polecic jakis model z ktorym nie ma wiekszych problemow??
do jakiej kwoty ?
400-500 zl tylko prosze bez jakichs topowych modeli i ultra ch** wie jakich edition, nie potrzebuje grafiki do grania, jedynie czasami cs a do tego nie widamo jakiej karty nie trzeba.
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 23:15 przez syriusz666, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: mina86 »

400-500 zl
http://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;011 ... 124063.htm i jedziesz od góry. :) A tu masz porównywarkę osiągów: http://www.benchmark.pl/zestawienie_gpu.html
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: m00n »

ja mam u siebie GTS-250 kosztowal chyba 380 zl i dziala bez problemu na slacku na sterach nvidii w glxgears 21k fpsow, na Windzie NWN2 I Lineage 2 chodza w Full HD na Full detalach wiec chyba Ci styknie
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
syriusz666
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 2008-10-28, 01:38
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 »

mina86 z tego co napisales wynika ze nie zaleznie jaka kupie grafike (geforce) nie powinno byc wiekszych problemow, czy dobrze zrozumialem ? dzieki za linki

[ Dodano: 2010-01-22, 23:19 ]
m00n pisze:ja mam u siebie GTS-250 kosztowal chyba 380 zl i dziala bez problemu na slacku na sterach nvidii w glxgears 21k fpsow, na Windzie NWN2 I Lineage 2 chodza w Full HD na Full detalach wiec chyba Ci styknie
wlasnie sie zastanwaim nad tym modelem :)
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: m00n »

http://www.ceneo.pl/2718897 tego mam u siebie
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: mina86 »

syriusz666 pisze:mina86 z tego co napisales wynika ze nie zaleznie jaka kupie grafike (geforce) nie powinno byc wiekszych problemow, czy dobrze zrozumialem ? dzieki za linki
Nie dam Ci gwarancji, ale tak jak mówię, nigdy z nVidią nie miałem problemów i pewnie jeszcze przez długie lata będę kupował karty z chipsetem tej firmy.

Tzn. w zasadzie na jedną rzecz się natknąłem. Nie da się ustawić sensownie trybu z dwoma monitorami, w którym jeden jest przekręcony, a drugi nie (można co prawda to osiągnąć, ale albo nie ma akceleracji, albo działa to jak dwa ekrany (np. :0.0 i :0.1) przez co w szczególności nie da się przemieszczać między nimi okien).

Z drugiej strony, do moich wypowiedzi nt. ATI należy chyba podchodzić z odrobiną rezerwy, bo, tak jak pisałem, jestem świeżo po dwóch dniach walki zakończonych połowiczną porażką ze sterownikami ATI.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
syriusz666
Użytkownik
Posty: 295
Rejestracja: 2008-10-28, 01:38
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: syriusz666 »

mina86, zdaje sie na twoje doswiadczenie jako ze nigdy nie mialem doczynienia z konfiguracja typu slack + geforce, m00n, dzieki za propozycje, moim wyborem jest ta sama karta marco70, dzieki za linka bardzo pomocny i dienet, dzieki za przeniesienie i utworzenie nowego tematu. Jak dal mnie temat jest zmkniety, zakupie GTS250.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Karty graficzne, nVidia vs ATI

Post autor: mina86 »

syriusz666 pisze:mina86, zdaje sie na twoje doswiadczenie jako ze nigdy nie mialem doczynienia z konfiguracja typu slack + geforce
Osobiście, po skompilowaniu jądra tworzę plik /data/kernel/.modules-need-reinstall (tzn. tworzony jest on automatycznie przez moje magiczne installkernel), którego obecność jest sprawdzana w rc.local takim oto fragmentem kodu:

Kod: Zaznacz cały

## Install nVidia
if [ -f /data/kernel/.modules-need-reinstall ]; then
	rm -f /data/kernel/.modules-need-reinstall
	if cd /data/kernel/nVidia/NVIDIA-current; then
		./nvidia-installer -abenq --no-network --ui=none
	fi
fi
/data/kernel/nVidia/NVIDIA-current jest natomiast linkiem symbolicznym do rozpakowanych sterowników (ściągasz od nVidii i odpalasz z argumentem --extract-only o ile dobrze pamiętam). W ten oto sposób instalowanie sterowników mam całkowicie zautomatyzowane i tylko czasami (ostatnio w zasadzie mi się to nie zdarzyło) muszę poszukać jakichś łatek o czym wspominałem wcześniej.

Jeżeli masz jądro dystrybucyjne to jedyne o czym musisz pamiętać, to aby mieć tę samą wersję gcc, która była wykorzystana do kompilacji jądra.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ