Klawiatura USB mysz PS/2

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Kontakt:

Re: Klawiatura USB mysz PS/2

Post autor: mina86 » 2010-03-15, 00:45

syriusz666 pisze:mina86 chyba mi nie powiesz ze mysz pod usb podpieta z wtyczka na ps2 bedzie wykryta jako usb ??
Powiem, że mysz przystosowana do podpinania pod USB oraz PS/2 będzie działała przy wykorzystaniu przejściówki. Mysz przystosowana jedynie do USB albo PS/2 będzie działała tylko po zastosowaniu "inteligentnej" przejściówki, tj. takiej, która tłumaczy jeden protokół na drugim i dostępności oraz ceny takowych nie chce mi się w tej chwili sprawdzać.

To tak jak z przejściówkami DVI<->VGA. Monitor jest zwyczajnie przystosowany do odbierania sygnału zarówno cyfrowego jak i analogowego na danym złączu DVI (jest to zresztą osobny typ złącza, DVI-I czy coś takiego) i sama przejściówka nie robi nic.
Chodzi mi o to zeby plycie glownej "zdawalo sie" sie ze jest wpieta klawiatura pod ps/2
Osobiście ciągle nie wiem w czym tkwi problem. Po co płyta ma myśleć, że wpięta jest klawiatura?
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną. :: Post generated automatically by A.I. system called “mina86” in response to the previous one. :: Tiny Applications

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik

Post autor: swiftgeek » 2010-03-15, 07:53

zeby mysz wpieta pod ps/2 dzialala ;]

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Kontakt:

Post autor: mina86 » 2010-03-15, 08:05

zeby mysz wpieta pod ps/2 dzialala ;]
I nadal nie rozumiem czemu wpięta nie działa.

I czemu nie stosujesz się do regulaminu pisząc nie po polsku.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną. :: Post generated automatically by A.I. system called “mina86” in response to the previous one. :: Tiny Applications

chimi
Użytkownik

Post autor: chimi » 2010-03-15, 12:13

Sama mysz jest na pewno sprawna? Bo skoro uszkodziła się klawiatura, to może padł kontroler PS/2 w komputerze lub sama mysz? Jeśli chcesz oszukiwać komputer, to taki oszust (np. mikrokontroler) musi co najmniej wysłać kod "Keyboard self-test successful", a resztę może już chyba ignorować.

W ogóle to ten problem jest z kosmosu, klawiatura nie powinna mieć wpływu na mysz, sprawdź dokładnie sprzęt.

Jeszcze jedno, na pewno podpinasz mysz do gniazda dla myszy? Bo w gnieździe dla klawiatury nie zadziała.
Ostatnio zmieniony 2010-03-15, 12:16 przez chimi, łącznie zmieniany 1 raz.

Pajaczek
Użytkownik

Post autor: Pajaczek » 2010-03-15, 13:36

swiftgeek pisze:(np. dawniej kiedy bez klawy nie startowalo)
Już Ci mina86 napisał, że to zależy od ustawień. Konkretniej to te biosy które umożliwiały zablokowanie startu bez klawiatury, umożliwiały wyłączenie tej funkcjonalności. Nazywa się to "Keyboard error check" czy jakoś tak.
mina86 pisze:(jest to zresztą osobny typ złącza, DVI-I czy coś takiego) i sama przejściówka nie robi nic.
Mówisz oczywiście o złączu mogącym odbierać zarówno analog jak i cyfrę? ;)

Bo istnieje również wersja DVI umożliwiająca podłączenie jedynie sygnału analogowego.

Awatar użytkownika
przemek_11
Użytkownik

Post autor: przemek_11 » 2010-03-15, 16:31

Dziwna dyskusja. Jeżeli podłączył w odpowiednim gnieździe myszkę PS/2 a do portu USB klawiature wszystko musi działać. Nic nie trzeba lutować, ani oszukiwać płyty/BIOSu. Tylko że gość nie bardzo potrafi się wysłowić i myślę że problem leży gdzie indziej.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik

Post autor: swiftgeek » 2010-03-15, 17:31

Przepraszam za brak krzaczkow niestety na razie nic nie poradze - blad w oprogramowaniu o zamknietym zrodle :(

O co mi chodzi? Ano o to :
Fault isolation

As noted, in a standard implementation both PS/2 ports are usually controlled by a single microcontroller on the motherboard. This makes design and manufacturing extremely simple and cheap. However, a rare side effect of this design is that a malfunctioning device can cause the controller to become confused, resulting in both devices acting erratically. The resulting problems can be difficult to troubleshoot (e.g. a bad mouse can cause problems that appear to be the fault of the keyboard).
Innym z wynikow jest wlasnie potrzeba wpiecia klawiatury aby mysz dzialala - nie jestem wstanie podsluchac komunikacji wiec nie wiem gdzie lezy blad :P. Jest tak na kazdej plycie ktorej mialem (kazda z msi).

A wiec to az tak rzadki problem ? :P
Ostatnio zmieniony 2010-03-15, 17:38 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 2 razy.

chimi
Użytkownik

Post autor: chimi » 2010-03-15, 20:32

Co do cytatu, to właśnie to Ci sugerowałem, sprawdź mysz na innym komputerze, inną mysz na tym problematycznym (i koniecznie w dobrym gnieździe).

Jeśli płyty od MSI mają takie ciekawe właściwości, sprawdź BIOS, instrukcję obsługi. Przepraszam, ale w życiu nie uwierzę, że (przy sprawnym sprzęcie i odpowiedniej konfiguracji BIOS-u) działanie myszy jest uwarunkowane podłączeniem klawiatury. Takiej fantazji nie ma żaden inżynier :twisted:

Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik

Post autor: swiftgeek » 2010-03-15, 20:52

hmm ;] Jakby co mieszkam w k-ce xD

ODPOWIEDZ