Odnawianie i recykling komputerów

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Odnawianie i recykling komputerów

Post autor: knives »

Przypomniało mi się o kilku artykułach na temat odnawiania starych komputerów, które czytałem jakiś czas temu na osnews.com. Postanowiłem się podzielić.
Niestety są 2 przeszkody, które mogą uniemożliwić lub zniechęcić do czytania. Są to: język angielski i długość. Jeśli angielski nie jest przeszkodą, to myślę, że dla użytkowników Slackware'a taka ilość tekstu to nic specjalnego :)

Oto pierwszy artykuł (z czerwca): Smart Reuse with Open Source: Linux Goes Green

Kolejny wrzucę za kilka dni.
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Odnawianie i recykling komputerów

Post autor: dienet »

Ciekawy artykuł. Mam stare kompy z Linuksami może warto je oddać do biblioteki, bo u mnie się w sumie marnują.
Ciekawe jaki wpływ ma Microsoft i jego zachowanie na rozwój nowych technologi... Może to dzięki Microsoft mamy C2D, i5, i7, i inne bajery które ciężko wymienić?
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Re: Odnawianie i recykling komputerów

Post autor: knives »

Teorie spiskowe FTW :D

Następny artykuł, który obiecałem jest z lipca: Scandal: Most 'Recycled' Computers are Not Recycled
Ostatnio zmieniony 2010-10-07, 13:39 przez knives, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
knives
Użytkownik
Posty: 85
Rejestracja: 2009-09-24, 14:43

Re: Odnawianie i recykling komputerów

Post autor: knives »

I ostatni tekst, jeśli kogoś interesuje, jest z sierpnia i wchodzi w więcej szczegółów na temat przywracania życia starym komputerom.

How to Revitalize Mature Computers
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Odnawianie i recykling komputerów

Post autor: swiftgeek »

Jakby ktoś miał zbędną kartę graficzną od ati/amd >R300 na pci-e uszkodzoną (bo sprawnej chyba nikt nie będzie chciał się pozbyć) to chętnie przyjmę :P
ODPOWIEDZ