Linux w biurze

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Brodi81
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-15, 20:08

Linux w biurze

Post autor: Brodi81 »

Witam

Temat troche OT

Jak się sprawuj Slack jako maszynka biurowa - czyli jakieś xfce,firefox , oo + docx , pdf ?
Problem to troche leciwy sprzęt , procki poniżej 1 GHz, ramu w większości kompów jest 256 MB.

Na jakim najnowszym Slacku odpale jajko 2.4 ? Coś powyżej 11 ? To by troche dało "powera" :]
Ewentualnie z drugiej strony , czy na Slacku 11 da się zainstalować najnowszego oo z obsługą docx i w miare bezproblemowy czytnik pdf ?

A może polecacie jakieś inne distro do tego zadania ?
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Linux w biurze

Post autor: roverek »

Spokojnie da się odpalić nawet i nadchodzącą 13.37 jeśli tylko odpowiednio skonfigurujesz. Ja myślę że zestaw Fluxbox + Seamonkey + xpdf i LibreOffice na takim sprzęcie spokojnie dadzą Sobie radę :)
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
Paul Shakur
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 2011-01-25, 21:20
Lokalizacja: Radom

Re: Linux w biurze

Post autor: Paul Shakur »

roverek dobrze napisał, na takim sprzęcie sack w lekkim menagerem X'ow (jak Fluxbox lub XFace) będzie działał zadowalająco ;)
-----BEGIN PGP SIGNATURE-----
Version: GnuPG v2.0.14 (GNU/Linux)

iF4EAREIAAYFAk08bT4ACgkQEJjZTah4rVizYAD9EI6gB7ofz+/U2t1KWNGT8su2
YfGEwGvsmENeiOl2eicBAMK0e9Eq82RSGROnArewvuPR4sLspR1M/SOIp0sMtegq
=e/VB
-----END PGP SIGNATURE-----
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Linux w biurze

Post autor: Outlaw »

Gorzej dla Pań/Panów korzystanie z tego fluxbox... Dla ich wygody przydałoby się KDE lub GNOME ;)
Chyba że nie są to typowe biurawy i przyswoją nowe rzeczy typu obsługa fluxa gdzie menu jest pod prawym przyciskiem myszy.
pok
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 2005-09-26, 19:52

Re: Linux w biurze

Post autor: pok »

na pentium chyba 133mhz chodzi 2.6 śmiało ale nie działa myszka na porcie com ani pod unixem ani pod linuxem, chociaż jak się przyłożę to pewnie zadziała, do tego lepiej nic nie wkładać do usb, pendrajw mi spaliło, ale sprzęt nie do zarżnięcia, działał w biurze kompletnie zakurzony i z zatrzymanym wiatrakiem, gnizdo procka miał zczerniałe od temperatury, w końcu dysk padł, ale reszta świetnie chodzi, dokupiłem mu RAM i sieciówkę, polecam wszystkim stare sprzęty, zupełnie lepsza jakość
hello_world
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2009-01-17, 00:34
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Re: Linux w biurze

Post autor: hello_world »

Jakies pol roku temu zainstalowalem Pani Zosi Debiana z fluxboxem. Powiedzialem jej e menu ma pod PPM i to wszystko.
Pani Zosia zrozumiala, byla zadowolona, ze nic ja nie rozprasza.
Po pewnym czasie dogralem gnome bo stalem sie obiektem kpin ze strony menadzerki (win7+office2007,2010)
Brodi81
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2009-11-15, 20:08

Re: Linux w biurze

Post autor: Brodi81 »

W zasadzie w starych kompach najbardziej wkurzające są wolne dyski, czasami warto zainwestować w 40 GB seagate 7200 bo inaczej 90% pracy kompa to swapowanie na magicznym dysku 10 GB czy jeszcze mniej o transferze poniżej 1 MBps. SDRam mam sporo więc tam gdize się dało upchnąłem 380 czy 512 i śmiga to przyzwoicie.

Ktoś jeszcze pracuje na jakimś Pentium 133 ? Podziwiam takich ludzi. Ja P3 500 MHz wyrzucam bo nikt nie chce na to patrzeć :/
Jeśli ktoś jest z Sosnowca to za browca mogę sprawić jakieś P2/p3. Aż się przypomina zestaw P166 MMX "DVD ready" z optimusa hehehe.

Co do menadzera okien to przyzwyczajam wszystkich do xfce bo jest w każdym distro , nie różni się od xp i nie żre tyle co kde3. Jak się pani Zosi zrobi na pulpicie kilka ikonek rozmiar 64x64 do przeglądarki ofisa katalogu z dokumentami czy dysku sieciowego i powie co do czego to reszta juz nie ma znaczenia, bo fireśmox czy libreofis pod każdym systemem wygląda prawie identycznie.
Awatar użytkownika
michas100
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 2009-06-23, 07:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Linux w biurze

Post autor: michas100 »

:-) Kolego da rade "śmigać" i na gorszym sprzęcie, bez dysku, mało RAMu... tu --> http://thinstation.org/ Usługa cienkiego klienta...
Potrzeba u klienta:
Bootowanie w BIOSie via net.
A serwer :
tftp, dhcp i skompilowane jąderko cienkiego... pxe... GOTOWE ;-)
Zalet chyba nie trzeba... pisać... :ok:
slackware student :-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Evilus
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 2011-05-09, 20:21
Lokalizacja: Iłowa k. Żagania
Kontakt:

Re: Linux w biurze

Post autor: Evilus »

Ogólnie dobrze się sprawuje Slack na mojej maszynie a na drugim sprzęcie z PII @ 400 MHz i 256 MB RAM to Slack 13.37 cudnie śmiga (oczywiście, nie mówię tu o używaniu KDE ale np. XFCE4, Window Maker, Fluxbox itp.)

U siebie na głównej maszynce mam Slacka 13.37 z Fluxboxem i trochę oprogramowania (na palcach dwóch rąk i nóg nie da się policzyć ;)). A jedyna usługa sieciowa to ssh :P
"People disagree with me. I just ignore them." – Linus Torvalds
ODPOWIEDZ