Wiekopomny powrót do slackware

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: maho »

No i stało się, przez ostatnie zawirowania z systemd chciałbym się przywitać ponownie. Dość długo mnie tu nie było, pewnie wielu mnie słabo pamięta ;) ale wracam do jedynej słusznej dystrybucji z... debiana.
Mam nadzieję że slackware pozostanie przy systemd choćby miał pozostać tylko terminale.

No i po powrocie z debiana (i archa który był po slackware) mam pewne przyzwyczajenie do menadżera pakietów (apt/pacman) i pytanie, czy istnieje coś sensownego poza slackpkg i slapt-get? Jeśli nie, czy byłyby tu osoby chętne do próby wdrożenia/testowania pacmana pod slackware?
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: webster »

sbotools Zobacz, fajny tool do instalowania pakietów ze slackbuild, czyli spoza repo, a tak pozostaje chyba slackpkg :)
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
beschu
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-05, 23:32
Lokalizacja: Tychy

Re: Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: beschu »

Właśnie zalogowałem się na forum po 5,5 latach (wyświetla mi "ostatnia wizyta: 6 sie 2009, o 20:40"). :D

Też myślę o przejściu z Debiana do Slackaware'a. Wtedy Slackware odstraszało mnie brakiem managera pakietów, ale teraz właśnie to mnie pociąga. Jak na razie może na jakiejś wirtualnej maszynie albo starym komputerze (jak go wykopię) go zainstaluję.

Jak radzicie sobie bez managera pakietów? Chyba, że w międzyczasie już wszyscy z niego korzystają (?) ;-)
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: KLAPEK »

Ja wróciłem na forum po ponad 2 latach ;)
Chociaż w pracy slacka mam cały czas na desktopach - ale wszystko działa → więc nie zaglądałem ;)
Teraz na 1 nowej maszynie wrzuciłem Salix - i jestem pod wrażeniem.
Szybko, sprawnie, trochę konfiguratorów przyspieszających działanie (np polonizacja 1 klikiem) no i przede wszystkim podrasowane XFCE z ładnym menadżerem logowania, a nie 20 letnim archaizmem z X jak w Slacku ;), no i z automatu zainstalowanym gslaptem + powiadomieniami o aktualizacji. A najważniejsza jest 100% zgodność ze Slackiem :ok:
Na laptopach mam już coś OOtB (Mint, Manjaro), ale na desktopach cały czas Slackware :-)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: xil »

heh
ja juz ucieklem od slack`a jakis czas temu....
chyba brakuje mi latwej instalacji programow i konfiguracji - na domowym lapku juz tylko mint gosci.
a w pracy z przymusu ubuntu z jego poranionym menadzerem.

chyba sie starzeje... juz sie czlowiek bawic nie chce tak, jak kiedys
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wiekopomny powrót do slackware

Post autor: guitarrizer »

Slackware cały czas w użyciu... Na forum zaglądam mniej, bo i problemów w sumie żadnych nie ma, ale czasem wizytuję jako niezalogowany.

Brakujące pakiety w Slackware zazwyczaj dociągam w pierwszej kolejności z repozytorium Alienboba, które uważam za sprawdzone. Przydaje się też witryna Slacky.eu
Paczki multimedialne różnego rodzaju warto brać również z repozytorium Porteusa, dystrybucji kompatybilnej ze Slackiem (http://www.porteus.org)

Obywam się od samego początku bez managera pakietów :)
Linux Registered User #350196

Obrazek
ODPOWIEDZ