Strona 1 z 1

Imieniny coraz mniej popularne?

: 2016-05-27, 14:15
autor: Keishima
Cześć,

Interesuje mnie czy w waszych stronach uznaje się tradycję imienin? Ja pochodzę z pomorza i jest to zwyczaj dość cieszący się popularnością, a przynajmniej w kręgu moich znajomych. Zauważyłem jednak, że tradycja ta zanika ogólnie wśród ludzi w Polsce, nie mówiąc już o zagranicy. Co sądzicie?

Polacy są narodem, który nie stroni od zabawy. Bardzo lubimy okazję takie jak Wesele czy weekendy majowe, jednak nie ma ich w roku zbyt wiele. Na szczęście na ratunek przychodzą nam imieniny, czyli stara polska tradycja, która dotyczy składania życzeń osobom o określonym imieniu. Każdego dnia wypadają imieniny dla kilku lub czasem kilkunastu różnych imion. Dowiemy się o nich z kalendarza, z codziennej prasy, jadąc do pracy z włączonym radiem czy przeglądając Internet. Imieniny polegają na składaniu sobie życzeń, często solenizanci wyprawiają coś w rodzaju prywatki, czyli przyjęcia dla wąskiego grona osób. W dobrym tonie jest obdarowanie gospodarza drobnym prezentem, który będzie miły, przydatny albo po prostu śmieszny. Imienin szukam na http://www.::...cut...pl tej stronie. Jest to o tyle wygodne, że można wpisać w wyszukiwarkę imię i wyskakują wszystkie daty kiedy wypadają imieniny dla wpisanego imienia. Wcześniej szukałem imienin w tradycyjnym wydrukowanym kalendarzu i trochę schodziło...

Re: Imieniny coraz mniej popularne?

: 2016-06-01, 15:42
autor: sectt
Małopolska -> U mnie jest tak, że po 18 roku życia nie obchodzimy urodzin tylko imieniny :P
Wydaje mi się, że to tylko u mnie w rodzinie, bo ogólnie to sie pije na te święto i na te.

Re: Imieniny coraz mniej popularne?

: 2017-01-03, 21:24
autor: mina86
Z tego dwojga, urodziny mają więcej sensu. Przeżycie kolejnego roku jest jakimś osiągnięciem tymczasem to, że któryś tam papież zdecydował, że dany dzień będzie dniem jakiegoś tam świętego nie ma ze mną nic wspólnego.

Re: Imieniny coraz mniej popularne?

: 2018-12-01, 12:04
autor: webster
Bąbel.555 pisze:
2018-12-01, 00:27
Tak u mnie na podlasiu obchodzi się imieniny. Są bardzo popularne. Ostatnio na imieniny dla siostry kupiłem olejki do masażu z xxx. To miła tradycja :)
Buehueheue :D Jaka ambitna reklama :D

Następnym razem skorzystaj z ikony wykrzyknika. Powielając post tylko pomagasz spammerowi. Chyba że z im współpracujesz. Współpracujesz, hę!? ;)

Lizard