Gdzie gadają "dinozaury"?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Jaka jest twoja główna platforma społecznościowa/komunikacji

Fora dyskusyjne
5
26%
Gadu Gadu, jabber itp.
2
11%
IRC
3
16%
email, listy dyskusyjne
4
21%
Facebook(Messenger)
2
11%
Twitter
0
Brak głosów
Snapchat
0
Brak głosów
Reddit
2
11%
Inne
1
5%
 
Liczba głosów: 19

tomatau
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2015-01-09, 02:51

Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: tomatau »

Witam,
Ciekaw jestem, gdzie się jeszcze zbierają się na dyskusje ludzie nazwijmy z poprzedniego wieku/początków Internetu, wiedzących co to netykieta, regulamin i ogólnie preferujących raczej surową funkcjonalność nad trendami i popularnością...dinozaurami :mrgreen:

Czasy mamy takie, a nie inne, uważa się żeby istnieć to trzeba istnieć na np. Facebooku. Twitter to jedno z głównych narzędzi celebrytów i polityków. A każda szanująca się firma, musi posiadać również konto na jakiejś platformie społecznościowej. Jest to obecnie tak oczywiste jak posiadanie skrzynki e-mail.
Sposobów komunikacji ze światem jest coraz więcej, ale starsze metody są dalej żywe.

Z jakiego środka komunikacji internetowej korzystacie najczęściej? Do komunikacji ze znajomymi, tudzież ludźmi z branży/hobby.
Z racji, że to forum i wyniki byłyby do przewidzenia...dwie opcje do wyboru. Nazwijmy główna i dodatkowa :-)

W ankiecie pozycje z którymi miałem styczność lub wiem/wydaje mi się, że są popularne. Jak jest coś jeszcze to pisać, a dodam.

Osobiście lubię proste rozwiązania, jak chyba każdy użytkownik Slackware. Jak coś ma służyć do komunikacji to niepotrzebne mi tam "like", ani złożona hierarchia znajomości. Facebooka też mam, ale założonego raczej z konieczności, a obecnie służącego ekskluzywnie jako news reader.
Toteż niebedąc oryginalnym, głównie buszuje na forach, dodatkowo korzystam jeszcze z GG. Gdy to ostatnie w końcu zakończy żywot, najpewniej zastąpi go IRC z którego jeszcze korzystam raczej rzadko.
Ostatnio zmieniony 2017-07-26, 00:01 przez tomatau, łącznie zmieniany 1 raz.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: largo3 »

Nie wiem, czy podchodzi to pod platformę społecznościową, ale ostatnio mocno wsiąknąłem w Reddita. Innych nie używam.

Ze znajomymi kontakt utrzymuję przez telefon, SMS i e-mail.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: Lizard »

Jako element aspołeczny nie utrzymuję kontaktu z dużą grupą. Znajomych mam w realu, a w sieci są ludzie, z którymi dzielę zainteresowania i wymieniam doświadczenia.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: xil »

ja chyba jestem tak stary, ze nie ma nawet opcji do zaznaczenia w ankiecie....
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: Lizard »

Xil, pod pozycją "inne" kryją się tabliczki gliniane i malowidła zwęglonym patykiem na ścianach jaskiń.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: KLAPEK »

Lizard pisze: 2017-09-18, 10:04 Xil, pod pozycją "inne" kryją się tabliczki gliniane i malowidła zwęglonym patykiem na ścianach jaskiń.
:rotfl:
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Lotdala
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2018-05-25, 09:16

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: Lotdala »

na forach nie tylko dinozaury, ale irc i gg już chyba tak ;)
markr
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2018-07-09, 14:25
Kontakt:

Re: Gdzie gadają "dinozaury"?

Post autor: markr »

od jakiegoś czasu jest niezły hype na slacka jako narzędzie do komunikacji
ODPOWIEDZ