Opera vs. Firefox

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
AroX
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 2005-12-02, 12:43

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: AroX »

BeteNoire pisze::lol: :rotfl:
Nie wiesz co to segfault? To zapytam inaczej: czy "wywaliła" Ci się Opera z komunikatem "naruszenie ochrony pamięci"? ;)
Nigdy
Za to FF owszem
Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: Maxim »

BeteNoire pisze::lol: :rotfl:
Nie wiesz co to segfault?
Nie wiem co to "wysegfaultowała", i wolę "wywaliła".
A Opera się nie "wywala" z żadnym komunikatem.
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: BeteNoire »

Maxim pisze:
BeteNoire pisze::lol: :rotfl:
Nie wiesz co to segfault?
Nie wiem co to "wysegfaultowała"
Trochę intuicji. To skrót myślowy! (btw język tworzymy podczas jego użytkowania i na zmiany w języku nie pomogą żadne reguły krajowej Rady Języka Polskiego :lol: )

Ciekawe skąd ta stabilność Opery. Może twórcy zarobili wystarczająco by zapłacić programistom za pracę :] Firefox od początku był za darmo. Mimo, że raz na kilka tygodni potrafi się wy... segfaultować to jest bardziej elastyczny.
Zresztą... czego nie można sobie skompilować to jest ZŁE :twisted:
Awatar użytkownika
AroX
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 2005-12-02, 12:43

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: AroX »

FF to taki Linuksowy IE. Używam go tylko do bankowośći (w millenium olali operę).
Domyśla konfiguracja FF mi nie odpowiada i nie mam zamiaru się bawić w opcjach żeby go jakoś okiełznać (poza tym w menu jest mało opcji a grzebanie w configu mnie nie kręci). Extensions może i są fajne ale zawsze wkurzały mnie programy które domyślnie czegoś nie potrafią i trzeba dociągać. No i menadżer pobierania w FF ssie na całej linii
Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: Maxim »

BeteNoire pisze: .....To skrót myślowy!
To jest zaśmiecanie, a nie "skrót myślowy". A co do dalszego ciągu tych bzdur, to nie chce mi się nawet ich komentować. Męcz się dalej ze swoją "super" :lol: przeglądarką.
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: Maxim »

AroX pisze:.... Używam go tylko do bankowośći (w millenium olali operę).
.....
W WinME Opera obsługuje Inteligo :!:
PS.Błąd sorry :) Chodziło Ci o inny bank.
Ostatnio zmieniony 2006-01-13, 20:21 przez Maxim, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: BeteNoire »

AroX
Pozwolę sobie Ci odpowiedzieć kontrargumentami.
Domyślna konfiguracja - a kto jej nie zmienia? :lol: Po to są opcje, żeby je dostosować. Akurat FF jest bardzo w tej kwestii elastyczny i ma dużo opcji w "Preferencjach" a jeszcze więcej w about:config.
Wtyczki/Rozszerzenia - cała siła FF. Nie muszę babrać się w rzeczach, w których nie chcę. Dociągam naprzykład... Compact menu i już nie mam tego głupiego menu na samej górze. Tzn mam ale zamknięte pod jednym klikiem wyglądającym jak... ryba ;)
Menedżer pobierania - mamy tzw.: FireFTP. Mówisz, że Opera ma klienta FTP? :]

Potrafisz jednym klikiem zmienić cały kolor Opery? Bo z tego co pamiętam musiałem poszukiwać jakichś skórek a i tak wszystkiego nie mogłem zmienić.

Maximowi już nie zamierzam na nic odpowiadać bo plecie jak pijany :lol: Choćby o tym Win Millenium :brawo: :rotfl:
Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: Maxim »

BeteNoire pisze: Potrafisz jednym klikiem zmienić cały kolor Opery? Bo z tego co pamiętam musiałem poszukiwać jakichś skórek a i tak wszystkiego nie mogłem zmienić.
Narzędzia--Wygląd--Schemat kolorów--do wyboru 10 szt. Nie pamiętasz?--zażyj Lecytynę :idea:
BeteNoire pisze: Maximowi już nie zamierzam na nic odpowiadać bo plecie jak pijany :lol: Choćby o tym Win Millenium :brawo: :rotfl:
Czymś Ci dopiekłem :D
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: KrzychuG »

BeteNoire pisze: Ciekawe skąd ta stabilność Opery. Może twórcy zarobili wystarczająco by zapłacić programistom za pracę :]
Chyba nie w tym rzecz, bo mi nadal Opera wywala sie po kliknieciu na przycisk z informacja o wlasnie sciagnietych RSSach wyjezdzajacy z prawego dolnego roku ekranu ;) Aktualnie uzywam 8.51, na 8.50 i 8.0 bylo dokladnie tak samo. Zdarza sie tez, ze Opera potrafi zwiesic mi Xy po kliknieciu prawym przyciskiem na flashowym elemencie strony. FF akurat z tym problemu nie ma. Mimo tego wole jednak pozostac przy Operze niz korzystac z tego mulacego sie Firefoxa ;)
It's time to quit the game...
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: BeteNoire »

Maxim pisze:Czymś Ci dopiekłem :D
Raczej rozśmieszyłeś ;)
Ale poczekaj, znajdę tą skórkę której nie mogę dostosować wg swojego "widzimisię" to zobaczymy co odpowiesz :]

EDIT: niestety nie ma już jej w "repo". I to właśnie źle o Operze świadczy :P

Jeszcze apropos tego dostosowywania: ciekawe dlaczego Opera zaraz po instalacji wygląda tak: http://img391.imageshack.us/my.php?image=opera7au.jpg że nie da się jej w ogóle używać :/
Paska menu nie widać, kolor domyślnego skina jest inny niż domyślny kolor QT w moim systemie, czcionki za małe (bo oczywiście Opera nie respektuje globalnego ustawienia z qtconfig)...
Awatar użytkownika
CierN
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 2005-11-26, 16:12

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: CierN »

Moze sie skusze na fire foxa.
Tylko mam pytanie czy da sie tak zrobic by był bardziej swojski??
( ułozenie i sposob zachowania jak pamietam ma troche idiotyczny niczym IE)
uściśle i czy da sie zrobic tak by Fire foks, byl podobny do opery w swoich zachowniach??
przyzwyczajenia robia swoje a opery uzywam od lat
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: BeteNoire »

https://addons.mozilla.org/extensions/? ... on=firefox
Proponuję All-in-one Sidebar.

Tylko bez skojarzeń z IE :/ Bo wersja 7.x będzie przypominac właśnie Firefoksa :D
Awatar użytkownika
Maxim
Przyjaciel Forum
Posty: 243
Rejestracja: 2005-04-17, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: Maxim »

BeteNoire pisze: Ale poczekaj, znajdę tą skórkę której nie mogę dostosować wg swojego "widzimisię" to zobaczymy co odpowiesz :]

EDIT: niestety nie ma już jej w "repo". I to właśnie źle o Operze świadczy :P
W tym momencie każdy honorowy samuraj popełnia sepuku :lol:
BeteNoire pisze: Jeszcze apropos tego dostosowywania: ciekawe dlaczego Opera zaraz po instalacji wygląda tak: http://img391.imageshack.us/my.php?image=opera7au.jpg że nie da się jej w ogóle używać :/
Bo to pewnie zależy od instalującego. W większości przypadków wygląda tak lub podobnie:
http://img60.imageshack.us/img60/1450/opera7qm.png
"Ostatecznie, myślę że Slackware brzmi lepiej niż Microsoft, czyż nie?"
-- Patrick Volkerding
Awatar użytkownika
AroX
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 2005-12-02, 12:43

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: AroX »

Bo to pewnie zależy od instalującego. W większości przypadków wygląda tak lub podobnie:
http://img60.imageshack.us/img60/1450/opera7qm.png
Obrazek
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Opera vs. Firefox

Post autor: BeteNoire »

Maxim pisze:Bo to pewnie zależy od instalującego. W większości przypadków wygląda tak lub podobnie:
http://img60.imageshack.us/img60/1450/opera7qm.png
Ekhem... Maxim, Ty wyraźnie coś do mnie "pijesz".
Tymczasem ja używam rozdzielczości 1280x1024 a nie 1024x768 i musiałem ostro pogrzebać, żeby wielkość wszystkiego w Operze dostosować do mojej rozdzielczości.
ODPOWIEDZ