Przygotowanie do matury

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Klopsik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2004-06-10, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Przygotowanie do matury

Post autor: Klopsik »

Siemka. Jestem w 3 klasie gimnazjum i zamierzam zacząć przygotować się do matury. Chciałem byście poradzili mi w doborze odpowiednim książek do nauki. Na początek chcę podszkolić się z Algorytmów. Później zamierzam nauczyć się Pascala i Javy. Na koniec chcę douczyć się C i C++. Do nauki algorytmów myślałem o tej książce http://helion.pl/ksiazki/algo3.htm, a do c++ myślałem o Symfonii C++.
Co o tym wogole myslicie ? Doradźcie mi jakie książki powinienem wybrać
Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Posty: 1467
Rejestracja: 2004-12-17, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: benetnash »

Klopsik pisze:Na początek chcę podszkolić się z Algorytmów.
niech Cormen - Wprowadzenie do Algorytmów będzie Twą biblią
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
przemek999
Pomocnik
Posty: 1157
Rejestracja: 2005-03-04, 18:27

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: przemek999 »

Klopsik pisze:Jestem w 3 klasie gimnazjum i zamierzam zacząć przygotować się do matury.
Niby do czego? Praktycznie co dwa lata jest coś w niej zmieniane - dopiero na początku II klasy liceum będziesz wszystko dokładnie wiedziec. Naprawdę nie masz nic innego (lepszego) do roboty, niż nauka do egzaminu dojrzałości ?
Pozdrawiam Przemek.
Klopsik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2004-06-10, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Klopsik »

Niby do czego? Praktycznie co dwa lata jest coś w niej zmieniane - dopiero na początku II klasy liceum będziesz wszystko dokładnie wiedziec. Naprawdę nie masz nic innego (lepszego) do roboty, niż nauka do egzaminu dojrzałości ?
Dobra no przecież nie zamierzam teraz się tego nauczyć i później czekać i obudzić się 2 dni przed maturą, z myślą czy ja czegoś nie przeoczyłem ? Po prostu chce nie tyle przygotować się do tego egzaminu, ale jak by to powiedziec wstapic do spoleczenstwa programistow.
benetnash - dzieki :wink:
scrozzle
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2005-03-25, 16:22

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: scrozzle »

Zamiast informatyki zdaj na maturze matme i fizyke. Bardziej Ci sie przydadza.
Awatar użytkownika
kajoj
Użytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 2005-04-20, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: kajoj »

Bardzo dziwna kolejnosc. Algorytmy -> Pascal -> Java -> C

Pierwszym krokiem jaki nalezaloby zrobic w kierunku programowania, to nauczyc sie zasad programowania strukturalnego. Do tego potrzebny bylby jakis jezyk (np. pascal, albo lepiej Pythona). Potem nalezaloby opanowac chociaz podstawy C, gdyz wiekszosc przykladow w ksiazkach fakach i innych publikacjach jest napisana wlasnie w tym jezyku. Przy znajomosci C duzo latwiej przestawic sie na Jave, php i inne jezyki "C-podobne".
W momencie gdy juz bedziesz "rozumial" jezyk C mozna chwycic za ksiazke do algorytmow. Do tego przydalo by sie troszke wiedzy z matemetyki, a badziej z logiki.

W nauce programowania bedziesz mial kilka wyzszych schodkow, na ktore bedzie troszke trudniej wejsc. Jeden z wazniejszych bedzie nazywal sie wskazniki. Dobra rada opanuj go dobrze. Tyle ode mnie. Pozdrawiam.
[url=http://xt24.eu/sklep/linux/]Koszulki Slackware[/url]
Nie wierz w cuda
- zdaj się na nie.
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Grucha »

No matura z Informatylki to w połowie z Matmy z tego co widziałem, i to z matmy na poziome jak by zdawać z samej matmy conajmniej.

Co do reszty to widać z czym wam sie kojarzy matura ;P
"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Sad Mephisto »

Bo my już dawno po ;)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
peteer
Przyjaciel Forum
Posty: 126
Rejestracja: 2005-02-12, 14:04
Lokalizacja: Bytom

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: peteer »

Klopsik pisze:c++ myślałem o Symfonii C++.
uczylem sie z tej ksiazki i bardzo ja sobie chwalilem. Jezeli dobrze pamietam, to na jej wstepnie bylo napisane, ze powinno sie znac podstawy porgramowania, jesli sie chce z niej uczyc, jednak to nie jest do konca prawda - ja nic nie umialem i bez problemu sobie poradzilem ;) Napisana fajnym jezykiem, wszytsko wytlumaczone... Polecam! ;)
Kolego, na twoim miejscu to bym sie uczyl na egzamin gimnazjalny ;) I zgodze sie z przedmowcami - matura z infy praktycznie nic niedaje.

PS: gratuluje ambicji - czemu mi sie nigdy nie chce na nic uczyc? ;)
Pozdrawiam!
Registered User #384128, Slackware 10.2 i Gentoo amd64
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 2004-06-24, 14:37
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: brx »

Z własnego doświadczenia: Nie zdawaj matury z informatyki!!! Proktycznie żadna uczelnia nie bierze jej pod uwagę (może z powdu jej badziewnego przygotowania). Weź się za matme i infe traktuj jako tematy pozalekcyjne.
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
_______________________________________
Registered Linux User 363857 :D
Awatar użytkownika
Sidu
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: 2005-07-09, 08:39
Lokalizacja: Zabrze ;)

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Sidu »

Stary jest w 1 klasie technikum elektronicznego bede mial egzamin zeby dostac dyplom technika z jednego musze miec 75 % bodajze to jest praktyczny a jeszcze pisemnny jest na 30 % z tego co wiem chociaz nie jestem pewien ,....
Wiec nie mysle zaduzo o tym poprostu sie ucze bo sie ucze nie przygotowuje sie w jakis specjalny sposob do matury i egzaminu,najwiecej czasu spedzam na tanczac,breakdance,i siedzieniem na kompie wiec jak checesz to sie ucz,twoje zycie masz racje ale bez przesady 3 gim :)

Ja Tez gratuluje wytrwania i checi :twisted: bo u mnie z tym ciezko
My against world ...
[url=http://dziecineostrady.prv.pl][img]http://img528.imageshack.us/img528/3311/dn9ar.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: jiim »

jak juz chcesz myslec o nauce na mature to ucz sie matematyki i fizyki, ja przez to drugie ide na jakis uniwerek :( bo tam patrza na mate i infe a inne porzadne uczelnie mate i fizyke (informatyke wogole pomijaja), dodam ze moi nauczyciele od fizyki w gim i LO byli zalosni i jedyne co wiem to ze woda gotuje sie przy 100°C i lod topi sie > 0°C a jestem zbyt leniwy zeby sie tego wszystkiego uczyc :(

co do uniwersytetow to sa wyjatki i tez leja na wynik z infy a przyjmuja tych z fizyka

tak wogole to piwo jest najlepsze a szczegolnie LECH :)
Awatar użytkownika
iraqi
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 2005-02-26, 11:38

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: iraqi »

Ja też wybrałem jako przedmiot dodatkowy informatyke ;] Zobaczymy co wymyślą... Ze swojej strony polecam:
http://www.i-lo.tarnow.pl/edu/
http://k42195.lo2.opole.pl/
http://www.algorytm.cad.pl/ << to chyba każdy zna ;]
Macie jeszcze coś ciekawego?
Pytanko do Sada... Co powiesz o politechnice śląskiej. Z tego co wyczytałem na stronie to aby się dostać na infe trzeba było mieć 80-90% podstawowej, 60% rozszerzonej matury z maty... Ah... Szaleją... ;] Jest ktoś na forum z politechniki opolskiej?? :P
PS. Dawno mnie tu nie było ;]
Nothing seems to kill me.. no matter how hard I try..
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Przygotowanie do matury

Post autor: Sad Mephisto »

iraqi pisze:Pytanko do Sada... Co powiesz o politechnice śląskiej. Z tego co wyczytałem na stronie to aby się dostać na infe trzeba było mieć 80-90% podstawowej, 60% rozszerzonej matury z maty... Ah... Szaleją...
A powiem chyba same dobre rzeczy. Właściwie to nie jestem na informatyce, tylko "oczko wyżej", bo na Makrokierunku, ale i tak nie marudzę.
Co do egzaminów wstępnych to jedno jest pewne - na wstępniaki trzeba kuć. I to ostro. Trzeba rozwiązywać zadania, rozwiązywać i jeszcze raz rozwiązywać. A dla najlepszych - nagroda w postaci indeksu na wymarzonym kierunku :)
Co prawda nie wiem jakie teraz są wymagania na przyjęcie - cóż, nowa matura bardzo zręcznie mnie ominęła... :P
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
ODPOWIEDZ