Slax.pl?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Fipaj
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-02-14, 15:27

Slax.pl?

Post autor: Fipaj »

Cześć ;]

Slackware'a nigdy nie używałem (Ubuntu ;]), ale Slax naprawdę przypadł mi do gustu... A ponieważ to distro robi się coraz popularniejsze, pomyślałem o założeniu forum Slax.pl...

Jak by to wyglądało? Choćby tak (engine forum mogę zmienić, chociaż myślę, że Vanilla doskonale się na takie forum nadaje).

Dlaczego? Slax != Slackware, to byłoby takie miejsce w sieci tylko dla Slaksowców... ;]

Dysponuję hostingiem, chętnie wykupię domenę slax.pl (wolna). Tylko... jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Pozdrawiam,
Fipaj
Ostatnio zmieniony 2006-02-14, 17:16 przez Fipaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Slax.pl?

Post autor: Heniek »

IMHO Bardzo dobry pomysł :). Takie coś napewno jest potrzebne :P
Partition@IRCNet
Piroman
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 2005-06-10, 07:24
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: Piroman »

Bardzo lubię Slaxa. To dzięki tej mini dystrybucji sięgnąłem po dużego Slacka . Do tej pory używam Slaxa w pracy jako przerywnik - by odpocząć od firmowego softu :?
To zdaje się Czeskie live cd :?: Jest na ich stronie parę zdań po Polsku, ale fajnie byloby mieć własną domenę.Popieram :idea:
Windows? Owszem, słyszałem
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Slax.pl?

Post autor: BeteNoire »

Slax jest ok i wygrywa w sondażach na najlepsze livecd. Dobrze będzie jeśli powstanie jego polskie forum. Jestem ZA!
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: Grucha »

Ja też popieram, że polskie forum przydało by sie sporej grupie użytkowników. Oczywiście mamy też angielskie, no ale wiadomo jak to jest :P
"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: Sad Mephisto »

Na samym początku rozkręcania forum trzeba mu niestety poświęcić bardzo dużo czasu, bo nie zawsze wszystko chce działać tak jak należy - a to jakiś dział okazuje się bezużyteczny, a to użytkownicy mają za duże prawa itd. W każdym razie jest to bardzo fajna robota dająca dużo satysfakcji. Z tego co mówicie, to jeszcze nie ma żadnego polskiego forum tego LiveCD, więc są duże szanse powodzenia tego projektu. Ważne tylko, żeby tego nie zrobić na odpiernicz i naprawdę przyłożyć się do tego (żeby np. nie było literówek w nazwach działów).

Fipaj, jak chcesz się tym zająć, to musisz zgromadzić ekipę jakiś 3-4 osób na samo rozkręcenie, a potem ze wzrostem popularności możesz ją powiększać. Pamiętaj też o odpowiedniej reklamie (możesz liczyć na wsparcie naszego Forum), bo dobry news to połowa sukcesu. Pamiętam, że gdy to Forum stawiało swoje pierwsze kroki, to siedzieliśmy z Corvinem jakieś 3 dni nad zredagowaniem treści newsa, którego potem wysłaliśmy do serwisów internetowych i gazet. No i się udało - pisali i drukowali o nas :)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
slax
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-15, 08:30

Re: Slax.pl?

Post autor: slax »

także pozwoliłem sobie stweorzyć forum o slaksie

jest ono zrobie na wzór waszego,

forum jest u kumpla na stronie i jak narazie nie mam tam żadnych problemów

http://chipover.info/forum/
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: Grucha »

Fipaj, domenę slax.pl już może wykupiliście ?
"Touch my car and i will touch your girl"
agresor
Użytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 2005-07-03, 21:20

Post autor: agresor »

-
Ostatnio zmieniony 2020-06-02, 20:21 przez agresor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maiki
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: 2004-06-18, 10:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: Slax.pl?

Post autor: maiki »

niezły doping :-) just do it!
Want a productivity tip? Go away and do it fucking now.
Awatar użytkownika
tomekf
Użytkownik
Posty: 152
Rejestracja: 2005-06-08, 16:16
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: tomekf »

jeśli jeszcze nie wykupiliście domeny to polecam skorzystać z obecnej promocji na home.pl Do 23 lutego domeny .pl są w cenie 19.90 zł :-) Jeśli ktoś bedzie potrzebował adres e-mail osoby polecającej, to niech się do mnie odezwie :mg:
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Slax.pl?

Post autor: b4rtus »

Im więcej takich miejsc w sieci tym lepiej.

Fipaj, widziałem, że domena slax.pl już zajęta. Mam nadzieje, że to Ty a nie ktoś Ci zajumał pomysł :)
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Fipaj
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-02-14, 15:27

Re: Slax.pl?

Post autor: Fipaj »

Dziękuję za wszystkie komentarze ;] Ale najpierw o domenie:

wczoraj wszedłem na nazwa.pl celem wykupienia domeny. wolna! ok, druknąłem sobie regulamin celem zakupienia domeny DZISIAJ. słowem - nie, to nie ja jestem właścicielem slax.pl...

Przepraszam, ale mnie zatkało. ...
WHOIS pokazuje, że "brak informacji o domenie slax.pl"... ale jednak - domena jest zajęta...

***?

Zaraz wyślę maila do nazwa.pl. Domena nie jest kupiona tylko zarejestrowana.

slax.org.pl? Też mi przykro... ;]

----

A teraz od początku:
Fipaj, jak chcesz się tym zająć, to musisz zgromadzić ekipę jakiś 3-4 osób na samo rozkręcenie, a potem ze wzrostem popularności możesz ją powiększać. Pamiętaj też o odpowiedniej reklamie (możesz liczyć na wsparcie naszego Forum), bo dobry news to połowa sukcesu. Pamiętam, że gdy to Forum stawiało swoje pierwsze kroki, to siedzieliśmy z Corvinem jakieś 3 dni nad zredagowaniem treści newsa, którego potem wysłaliśmy do serwisów internetowych i gazet. No i się udało - pisali i drukowali o nas Smile
Liczę przede wszystkim na to forum ;] Pewnie pójdzie news na linux.pl, itp.
Nie zależy mi przede wszystkim na szybkim rozwoju forum. Slax nie jest w sumie popularną dystrybucją. Bardziej mi zależy na zgromadzeniu dobrej ekipy - @slax już się zgłosił, zapraszam też innych...

Nikt jak na razie nie skomentował wyboru engine forum. Vanilla jest moim ulubionym silnikiem forum, ale w sumie nie robię tego forum dla siebie...

No, to by było na tyle. Na przeprowadzeniu projektu mi naprawdę zależy, mam obecnie dość dużo wolnego czasu. Myślę, że projekt wypali - choć ta pierwsza wpadka z domeną troszkę mnie zdenerwowała ;]

PS. Jakie widzisz literówki w nazwach działów?
Ostatnio zmieniony 2006-02-15, 16:02 przez Fipaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Slax.pl?

Post autor: Sad Mephisto »

Fipaj pisze:PS. Jakie widzisz literówki w nazwach działów?
Miałem na myśli początki tego Forum. W opisie jednego z działów było napisane "Salckware". I zdaje się był jeszcze jednen czeski błąd.

A co do engine'u forum - nie ważny jest silnik, tylko treść. Choć wydaje mi się, że ludzie już są jednak bardziej przyzwyczajeni do phpBB, IPB czy vBulletin - w końcu one są dość podobne do siebie.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Fipaj
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2006-02-14, 15:27

Re: Slax.pl?

Post autor: Fipaj »

Aaa, rozumiem ;]

Więcej o domenie poczytajcie tutaj: http://fipaj.livenet.pl/blog/index.php/ ... ag-dalszy/

I jeszcze moje pytanie: jeśli slax.pl nie wypali (co to będzie? konkurencja, współpraca? a może po prostu pusta strona?) to co innego? slax.org.pl, slaxpl.org?

IPB i vBulletin jest płatne, na phpBB jestem obrażony. Jeśli nie podoba się Vanilla, pozwolę sobie zaproponować K4BB ;]
ODPOWIEDZ