Ksiązki i książk i książki

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: hanys »

Cezary Sobaniec "System operacyjny LINUX- przewodnik użytkownika"
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
PaST
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 2004-09-09, 20:19
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: PaST »

czemu jeszcze nikt nie wymienił "pancernika?" ;)
"Lepiej być ambitnym, a nie tylko tak sądzić" @ NumerRaz
Awatar użytkownika
dedido
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 2005-05-21, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: dedido »

Bo "dość" ciężko go w sumie dostać :) Ja w Wawie dopiero w 2 miejscach widziałem i kosztował przynajmniej 120 zł :)
[size=75]Dzisiaj życie to nie sen
Jednak trzeba bawić się
No bo co innego pozostaje
W takim chorym kraju ... [/size]
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: Rush »

A ja nie wiem po co marnowac czas na pierdoly. :P Wszystkiego mozna sie dowiedziec z neta.
Zamiast czytac jakies smieszne ksiazki o Linuksie lepiej zakupic np. kilka ksiazek Andrzeja Pilipiuka:
Jedna seria(opowiadania): "Kroniki Jakuba Wędrowycza", "Czarownik Iwanow", "Weźmisz czarną kurę" i jeszcze ze 2 byly.
Badz tez inna seria: "Kuzynki", "Ksiazniczka", "Dziedziczki"

Po prostu ksiazki TAKIE. Wszystkie dzieją sie w Polsce, z tym, ze pierwsze to sa o pewnym bimbrowniku egzorcyscie, Jakubie Wędrowyczu, mieszkajacym na wsi - ma on rozne swoje przygody, nie bede opowiadac, a czas akcji:od PRL do lat dzisiejszych. Duzo chlania, ludowych wierzen, zlych duchow, a wszystko jest niesamowicie prawdziwe. Druga seria jest natomiast bardziej kulturalna, ale wcale nie gorsza, inni bohaterowie, bardziej szlachecko, po prostu polecam.

PS. To nie jest offtopic :P
Awatar użytkownika
Randalf
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 2005-12-21, 04:59

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: Randalf »

Tutaj znajduje się całkiem sporo bardzo dobrych książek o Linuksie i nie tylko.
Natomiast z literatury mniej technicznej to polecam Wieniedikta Jerofiejewa, szczególnie opowiadanie "Moskwa-Pietuszki". Rewelacja!
Awatar użytkownika
CierN
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 2005-11-26, 16:12

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: CierN »

kurde szkoda ze to tutaj nie wyswietla ksiązek ktore sa po polsku :( buu
kamillo
Użytkownik
Posty: 95
Rejestracja: 2004-11-23, 18:27
Lokalizacja: Gdynia

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: kamillo »

Polecam "Unix Asministarcja systemu" Wydawnictwa. O'Reilly jest naprawde si napisana
heimdal
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2006-02-17, 20:32

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: heimdal »

Ksiazki dobra rzecz. Stricte technicznych nie czytam wiele - wole fora i how-to (sa mniej wymagajace finansowo niz wizyty w ksiegarni ;) ), ale moge polecic kilka innych ksiazek, niekoniecznie zwiazanych z Linuksem.

"Mistrz i Malgorzata" Bulhakowa, "Tyrani XX wieku" Chirota, "Testament" i "Rachunek krwi" Morella, "Trojkat smierci" Coyle'a, "Cesarski szaleniec" Krossa, "Hamlet" i "Makbet" Szekspira (mmm :) ), "Dziala Nawarony" McLean'a, warto przegladnac serie StarWars, znajduje sie tam kilka ciekawych pozycji, czytalem to kilka lat temu, zapamietalem glownie "Ucznia Jedi" - 7 czesci opowiadan o Obi Wan Kenobim, jakiego nie znamy ogladajac sam film :).

Nope. Ostatnio przeczytalem "Lustro" Daniela Boulangera, ale srednio polecam, lepiej siegnac po cos innego, a te ksiazke zostawic na jakies deszczowe popoludnie, gdy wyjscie do biblioteki/ksiegarni jest uniemozliwione.

Aktualnie jestem w trakcie czytania "W obronie wolnosci", ksiazka o Stallmanie, ciekawa i na licencji GNU, dostepna w sieci (pewnie wiekszosc juz ja dawno przeczytala, ja nadrabiam zaleglosci).
Awatar użytkownika
PaST
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 2004-09-09, 20:19
Lokalizacja: Siedlce

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: PaST »

kamillo pisze:Polecam "Unix Asministarcja systemu" Wydawnictwa. O'Reilly jest naprawde si napisana
to jest właśnie "pancernik" :)

ad Deido: bo ja wiem, w księgarni napewno go trudno dostać, to stosunkowo stara lektura, ale jak najbardziej na czasie. I nie jest nastawiona tylko pod kątem jednego systemu operacyjnego, a koło 6, w tym HP-UX, FreeBSD, Linux, AIX, Solaris i Tru64. Na allegro można utrafić czasami, ale w większości są to wersje "okrojone". Ja swojego kupiłem za bodajże 60zł właśnie na allegro, stan BDB, no i w "pełnej" wersji -- około 1100 stronnic ;)

edit: no i oczywiście jak najbardziej polecam. Nie są to może podstawy obsługi systemu, bo wyjaśnienia kluczowych komend / pojęć tu nie znajdziemy, ale mając podstawy + opanowane poruszanie się w systemach *nix/Linux z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Ten którego ja mam z tego co czytam to wydanie 3 - rok wydania: 2003
"Lepiej być ambitnym, a nie tylko tak sądzić" @ NumerRaz
Awatar użytkownika
dedido
Użytkownik
Posty: 387
Rejestracja: 2005-05-21, 12:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ksiązki i książk i książki

Post autor: dedido »

Ja bym miał problem jak tą książkę trzymać :) A tak jak mi system działa to mogę zajrzeć do manów, które nie zajmują miejsca na biurku ;).
[size=75]Dzisiaj życie to nie sen
Jednak trzeba bawić się
No bo co innego pozostaje
W takim chorym kraju ... [/size]
ODPOWIEDZ