telefonia internetowa SIP

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

panki222
Użytkownik

telefonia internetowa SIP

Post autor: panki222 »

Witam serdecznie mam pytanie takie troche oftoppic nie zwiazane zupelnie z nasza dystrybucja. A wiec mam pytanie odnosnie protokolu sip. czy tym protoklem sie mozna laczyc tylko komputer-telefon czy tez komputer-komputer. I drugie pytanko przed chwila byle m na stronie poswieconej voip www.voip-info.org i jest kilka projektow wspierajacych ten protokol jednak mam pytanie czy jesli uzyje klienta A bede mogl sie polaczyc z osoba ktora uzywa innego klienta sip ?
z gory dziekuje z odp pozdrawiam

Mariusz
Użytkownik

Re: telefonia internetowa SIP

Post autor: Mariusz »

Z tego co wiem, to dzięki temu protokołowi można łączyć się też w zestawie komputer-komputer. Na drugie pytanko odpowiedź też jest twierdząca.
Na razie mam jeszcze cierpliwość i mimo olewania użytkowników linuksa przez developerów Skype-a to jeszcze nie zrezygnowałem z niego, więc potraktuj moją wypowiedź jako bardziej z wolnej stopy, nie mam doświadczeń praktycznych, tylko tyle co czytałem sobie :)

Mariusz

panki222
Użytkownik

Post autor: panki222 »

a wie ktos moze czy dziki klientom sip takim jak minisip czy Ekiga mozna prowadzic konferencje glosowa. W Skype jest to ograniczone do 5 ludzi jednoczesnie ja szukam otwartego klienta i bez ograniczenia.

miszmaniac
Moderator
Kontakt:

Post autor: miszmaniac »

Wiem, że takie coś jest pod Windowsa, może przez wine też by zadziałało. Nie koniecznie to działa jak zwykły telefon, ale można robić połączenie z nieokreśloną liczbą ludzi.
http://www.bearware.dk/software.php

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator

Post autor: Corvin »

odpowiedzią na wszystkie Twoje pytania jest projekt asterisk !
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz

aga20
Użytkownik

Post autor: aga20 »

Niektore informacje mozesz znalezc na stronie: http://www.etelefonia.pl/

ODPOWIEDZ