[Rozw.] Partycja root na pendrive

Slackware FAQ - czyli baza pytań i odpowiedzi.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
meesha
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 2006-01-27, 10:02

[Rozw.] Partycja root na pendrive

Post autor: meesha »

Witam wszystkich. Instaluję slacka (64-current) na pendrive. Nie rusza - VFS coś tam - unable to find root partition coś tam czy jakoś tam, kernel panic. Mniej istotne szczegóły, wiem że chodzi o brak podczas startu w jaju jednego z trzech komponentów - sterownik kontrolera, systemu plików, lub do samego medium. Sprzęt który mam to płyta Intel D510MO z Atomem, USB jest tam 2.0 (EHCI), system plików na pendrive - EXT4. Mikinitrd nie potrafi zrobić dla mnie działającego initrd.gz, więc wziąłem się za samodzielną kompilację jaja. I właśnie - jaja - kernel przy różnych okazjach zdarza mi się kompilować od paru ładnych lat i wydawało mi się że wiem co i jak, a tu zonk. Wkompilowane mam na stałe libata, scsi (sg, sd, st, etc), uhci, ehci, ext4, usb-storage (czyli z grubsza trójca wymieniona powyżej). I nie idzie. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenie w takich instalacjach i może podpowiedzieć co ominąłem?
meesha
Użytkownik
Posty: 47
Rejestracja: 2006-01-27, 10:02

Re: instalacja slacka na pendrive - nie widzi partycji root

Post autor: meesha »

OK, działa już. Kernel był ok. Trzeba było dodać opcję "rootdelay=X" (X - czas w sekundach) w linijce append w lilo.conf, żeby kernel dał urządzeniu chwilę oddechu na pokazanie partycji. Można zamykać wątek.
ODPOWIEDZ