[Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: ahes »

zaciekawilo mnie jedno zdanie:
apn pisze:Rozmawiałem raz z pewnym profesorem na MITcie...
na pewno chcesz nam o czyms ciekawym opowiedziec :P nie na co dzien spotyka sie goscia ktory byl na MIT. i mam tylko nadzieje ze MIT to nie Militarna Inspekcja Transportowa 8)
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: apn »

Definicja MITu, najbardziej presti¿owej szko³y w dziedzinie tzw. computer science (znacznie bardziej presti¿owe ni¿ Berkeley).

S³owo haker siê w³a¶nie tam narodzi³o, w czasach gdy w/w cz³owiek tam studiowa³.
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: ahes »

apn pisze:Definicja MITu, najbardziej prestiżowej szkoły w dziedzinie tzw. computer science (znacznie bardziej prestiżowe niż Berkeley).

Słowo haker się właśnie tam narodziło, w czasach gdy w/w człowiek tam studiował.
to akurat wiem misiu, nie odczytales poprawnie mojej zawilej ironii. zainteresowalo mnie to ze rozmawiales z psorkiem z MITu. prosimy o jakies szczegoly dotyczace tej uczelni - chodzi mi o twoje wlasne zdanie no i co tam robiles? :D
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: apn »

ahes pisze: to akurat wiem misiu, nie odczytales poprawnie mojej zawilej ironii. zainteresowalo mnie to ze rozmawiales z psorkiem z MITu. prosimy o jakies szczegoly dotyczace tej uczelni - chodzi mi o twoje wlasne zdanie no i co tam robiles? :D
Odczucia dwojakie. Robilem pare kursow tam, nic szczegolnego.

[ Added: 25-09-04, 1:41 am ]
Minder pisze: A teraz pytanko: Co robi± na codzieñ ch³opaki z "The Last Stage of Delirium"? Odpowied¼: Zapewniaj± bezpieczeñstwo sieci w pewnym centrum komputerowym. Kurczê, jak to siê sta³o?! Przecie¿ to jedna z bardziej znanych grup hakerów. Zabezpieczenia rozgryzaj± na ¶niadanie i "nigdy nie wiadomo co im do g³owy strzeli" :P
Mam co nieco do¶wiadczenia w tej dziedzinie, chocia¿ nie jestem "komputerowcem" z edukacji. Hakerów, autorów wirusów i innych paskudztw unika siê jak ognia. Nic nie jest w stanie zmieniæ mojego zdania. LSD s± geeks ;-)
Awatar użytkownika
kruszek
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: 2004-08-30, 19:11
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: kruszek »

dlaczego tak lubujecie sie w uzywaniu slow, ktorych znaczenia nie rozumiecie i krytykowaniu czegos, czego nie znacie... ??
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: Ciuciu »

No to nie zdierżę i sie wypowiem (i nie bendem pżestżegau ortografji!)

1. Skąd wiecie jakie pobudki kierowały zarówno pracodawcą jak i zatrudnianym? Może naprawdę się zminił, a może pracodawca chcaił mieć reklame, a może pracodawaca(!!!) uważa że zatrudnienie hakera == zatrudnieniu specjalisty? Fakt jest faktem. Zatrudniono go. Może kiedyś koleś wyda ksiażke i napisze w niej dlaczego co i jak, ale póki co dyskusje na ten temat są czysto akademickie ;>

2. "Admini i hakerzy są bardzo podobni. To Ci sami ludzie po dwóch stronach barykady". Taki mit krążył i dalej krąży. Czy jest prawdą? IMHO powoli przestaje nią być. Krytyczne dziury w systemach jako takich stają się naprawdę rzadkością i nie ma już czegoś takiego jak zabezpiczenia (dziury) dla wybranych. teraz włamywacze używają głównie niedopatrzeń w formularzach, na stronach i w jakihś konkretnych programach (co pozwala skompromitować danego użytkownika, bądź w systemie widnows cały system). Admini coraz rzadziej mają do czynienia z prawdziwymi hakerami (no może poza ddosami etc).

3. tzw Haker musi wiedzieć jakie dziury wykorzystuje. Musi rozumieć ich nature nawet lepiej niż admin. Admin wystarczy że pomyśli: "Hm.. to może być potencjalna dziura.. zabezpieczmy to jakoś" i już jest po potencjalnym problemie. Haker musi wiedzieć że ta dziura tam jest i jeszce wykombinować jak ją sensownie wykorzystać (do zdobycia uprawnień ofkoz). Dlatego też uważam ze haker doskonale wie jaks ie bronić przed swoimi kolegami (ale tylko przez jakieś 2 lata.. później nieco wypada z rytmu ;>)

to tyle ;>
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: apn »

Chcia³e¶ powiedzieæ, ¿e admini maj± coraz wiêcej script-kidies po przeciwnej stronie. Coraz nowsze i ³atwiejsze programy które zrobi± ca³± magiê, nawet ksi±¿eczki s± typu podrêcznik hakera dla dummies ;-) Nigdy nie wie¿y³em w wybitno¶æ subkultury hakerów (tych neo hakerów oczywi¶cie), nie s± prze ze mnie doceniani, i nie powa¿am ich jako specjalistów od czegokolwiek. Ci najlepsi, którzy chodz± po arpanecie, maj± znacznie ciekawsze rozrywki :twisted: (no bo kto rozwi±¿e tajemnice NSA? Hakerzy? :lol:)
Awatar użytkownika
ahes
Użytkownik
Posty: 1047
Rejestracja: 2004-05-28, 10:44
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: ahes »

subkultura hakerska juz sie 'przejadla'. na kazdym kroku tylko reklamy zostan hakerem, bycie hakerem dla zoltodziobow i tym podobne pozycje w wydawnitwach informatycznych. dosc. wole juz zakupic ksiazke o programowaniu
[b][url=http://rootnode.net]rootnode.net[/url] :: Konta shellowe z piekła[/b]
Awatar użytkownika
kruszek
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: 2004-08-30, 19:11
Lokalizacja: Kraków

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: kruszek »

ja pier****... przeczytajcie sobie to http://hedera.linuxnews.pl/_news/2003/0 ... /2014.html
W The Jargon Dictionary znajdziemy też kilka terminów pochodnych od obu omówionych tu pojęć. Nie wchodząc w szczegóły powiemy, że są tam definicje hakerskiej etyki i hakerskiego humoru a także cracku i crackowania. Jak z tego wynika, hakerzy mają własny zespół norm etycznych i właściwe im poczucie humoru. Crackerzy nie mają nic poza swoim crackowaniem oraz poza tym, że nieuświadomieni dziennikarze ochrzcili ich mianem "hakerów", a następnie rozpropagowali tę nazwę w wypaczonym przez siebie znaczeniu.
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: apn »

Kruszku, wiemy ¿e mylimy tu pojêcia (z premedytacj± zreszt±). Ale Ahes trafi³ w sedno, ¶rodowisko hakerów siê przejad³o, nie jest i nigdy ju¿ nie bêdzie takie jak kiedy¶, poniewa¿ teraz jest czym¶ innym. Nie ma co sma¿yæ kotletów na kamieniach, podniecaæ siê hakerami, crackersami, bobasami, czy czym¶ innym, poniewa¿ chodzi o umiejêtno¶ci, nie o nazwê ;/

Sprawd¼my, czy obecnie s³owo geek nie opisuje lepiej wspó³czesnego znawce ni¿ s³owo haker (któro siê na wiele sposobów koja¿y).
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: Ciuciu »

geek to raczej w stosunku do administratora, operatora niż 'hakera' ;)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: apn »

Czyli tak jak dawniej u¿ywa³o siê s³owa haker. Geek to ekspert, tym samym by³ dawniej haker. Dopiero potem zrobiono z niego boga.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: Outlaw »

apn pisze:Czyli tak jak dawniej używało się słowa haker. Geek to ekspert, tym samym był dawniej haker. Dopiero potem zrobiono z niego boga.

Święte słowa.
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: gaia »

Nie jestem w temacie, pomóżcie mi: cracker to user uzależniony od crack'u, right ?
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: [Ciekawostki] Autor Sassera dostał pracę

Post autor: Ciuciu »

Tak mi się przypomniał topic o tłumaczeniach:

haker - user wiszący na haku ;)
admin - od ang. adware - czyli nadprogramowy, niechciany użytkownik sieci
webmaster - dosł. władca sieci, pająk. patrz też: spiderman
operator - lekarz w czasie operacji
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
ODPOWIEDZ