Linux przestaje mi się podobać

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Lone_wolf

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Lone_wolf »

Dario pisze:Trurl, jesteście kretynami
No dobra. Traktorem się już wcześniej pochwaliłeś,teraz napisz ile masz hektarów.
Dario

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Dario »

Lone_wolf, za mało żeby się chwalić. Ja jestem skromny człowiek :D
Awatar użytkownika
myuser
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: 2006-02-09, 17:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: myuser »

Trurl pisze:
Dario pisze:trul i Lone_wolf system nie musi zawracać Wam głowy konfiguracją, poprostu zatrudnijcie sobie informatyka, po to się ich produkuje na każdej prawie uczelni.
Co to za brednie? Zawód o którym mówisz (facet do konfigurowania komputera) to nie informatyk, tylko administrator. I nie produkuje się takich na uczelni, tylko na dwuletnim studium zawodowym, ew. w technikum.
Nie no bez przesady... Takim administratorem po CCNA i kilku innych kursach (podobnego wymiaru) chcialbym byc, mimo iz studiuje informatyke na EiTI Politechniki Warszawskiej...
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Corvin »

ja tak sie zastanawiam co z Wami ludzie robić, taki flame. Może ktoś przeczyta ze zrozumieniem mojego poprzedniego posta? Co do adminów to w dużych firmach zatrudnia się na takie stanowiska mgr inż informatyki. Co do poziomu Waszej dyskusji to się robi żenada. Mam banować ? robić ostrzeżenia? uczyć kultury i szacunku do bliźniego?

No poradzcie prosze
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: hanys »

Corvin pisze:Mam banować ? robić ostrzeżenia? uczyć kultury i szacunku do bliźniego?

No poradzcie prosze
tak, to byla dyskusja, ktora nic nie wniosla do "sprawy"
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: ethnoe »

hanes pisze:tak, to byla dyskusja, ktora nic nie wniosla do "sprawy"
Ale dzięki temu na forum jest weselej ;) (chociaż nóż się otwiera w kieszeni jak czytałem niektóre posty.. )
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
przemek_11
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 2005-03-01, 15:58
Lokalizacja: Zaborze

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: przemek_11 »

Dario pisze: Ubuntu też jest fajne ;) tak z pół dnia, do Fedory nie doszedłem, kiedyś przez kilka dni miałem RedHuta 9, ale jakoś to nie to co Slackware :)
Slacka prawie nie znam. Na pewno nie na Twoim poziomie znajmosci Ubuntu lub Fedory. Masz tez olbrzymie doswiadczenie w adminstracji Red Huta 9. Ja jestem na tyle daremny ze nawet nie znam takiej dystrybucji. Ale caly czas ludze sie ze dorownam takim hakierom jak TY.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-02-25, 03:10 przez przemek_11, łącznie zmieniany 2 razy.
kolec
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 2005-05-27, 11:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: kolec »

Corvin pisze:chyba faktycznie nie umiesz czegoś skonfigurwac ja mam KDE i mi śmiga! pokaz co masz za driver w xorg.conf

Kod: Zaznacz cały

Section "Device"
    Identifier  "GeForce4 MX440"
    Driver      "nvidia"
    #VideoRam    4096
    # Insert Clocks lines here if appropriate
EndSection
Jak już pisałem, po małych porządkach trochę lepiej to wygląda. Jednak czas się wziąć za kernel.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Corvin »

korzystaj z driverów NVidia Legacy Twój chipset jest za stary!
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Dario

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Dario »

http://www.nvidia.com/object/linux_disp ... -9631.html to jest ostatni sterownik, na którym gf4 powinna poprawnie działać.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: Corvin »

racja doczytałem i wycofuję mój poprzedni post


Kolec, którą wersję masz KDE?
Ostatnio zmieniony 2007-02-25, 14:13 przez Corvin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: zwierzak »

przemek_11 : w avatarze masz swoje zdjęcie? :-)

Mówi się że nvidia nie wspiera już starszych jart graficznych,a ja mam GF2 i na starych sterownikach źle mi grafa działała. Zainstalwoałem wesje NVIDIA-Linux-x86-1.0-9629-pkg1.run i Warcraft chodzi jak burza (i yszbciej się wczytuje niż na windowsie!!).
Zauważcie że w Windowsie jest takie coś ,że średnio po poł roku czasem po roku jego użytkownicy mówią że muszą zrobić formata, albo cos im się stało i system nie chce działać. I jest to prawda.
Przykładowo po dłuższym używaniu jak kliknie się start to on się "włącza" dopiero a juz wcześniej wspomniany Warcraft tym dłużej wczytywał mi misje im starszy był system mimo że CZYŚCiŁEM rejestr odpowiednimi programami! Po reinstalacji Xp znowu chodził jak burza...

Ja używam tylko FF, fluxboxa, xmms i xterm do wszystkiego, to mi się właśnie podoba system jest leciutki i szybciutki:)

Do tego co mówił Trutl, rzeczywiście lubie spędzać czas przed komputerem i sobie konfigurować system bo poprostu sprawia mi to przyjemność, ale za przeproszeniem jak raz coś zrobiłem to za drugim już wiedziałem co i jak. Masz racje i moge się zgodzić że nie masz czasu co konfigurowanie systemu, jednak jeśli naprawde Ty i inni koledzi go juz kilka lat używacie to z czym wy macie problemy (nie uczycie się na błedach)? Ja używam slacka pare miesięcy a jak ostatnio popsułem sobie tablice partycji to reinstall i cała koncifguracja zajeła mi jeden cały dzień, ale wiem że póki sam czegoś nie spieprzę to wszystko będzie dobrze i konfigi mam juz z głowy!

pozdrawiam : )
Ostatnio zmieniony 2007-02-25, 14:36 przez zwierzak, łącznie zmieniany 1 raz.
imposible is nothing
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: m4jkel »

zwierzak pisze:a ja mam GF2
Jaki model dokładnie?
[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: zwierzak »

nVidia GeForce 2 MX z 32MB pamięci.

PS: podoba mi się że na forum są takie tamaty i wypowiadają się mądrzy ludzie : )
imposible is nothing
Awatar użytkownika
przemek_11
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: 2005-03-01, 15:58
Lokalizacja: Zaborze

Re: Linux przestaje mi się podobać

Post autor: przemek_11 »

zwierzak pisze:przemek_11 : w avatarze masz swoje zdjęcie? :-)
Nie poznajesz? Przeciez to czlowiek-malpa - Steve Ballmer :-)

zwierzak pisze: Do tego co mówił Trutl, rzeczywiście lubie spędzać czas przed komputerem i sobie konfigurować system bo poprostu sprawia mi to przyjemność, ale za przeproszeniem jak raz coś zrobiłem to za drugim już wiedziałem co i jak. Masz racje i moge się zgodzić że nie masz czasu co konfigurowanie systemu, jednak jeśli naprawde Ty i inni koledzi go juz kilka lat używacie to z czym wy macie problemy (nie uczycie się na błedach)? Ja używam slacka pare miesięcy a jak ostatnio popsułem sobie tablice partycji to reinstall i cała koncifguracja zajeła mi jeden cały dzień, ale wiem że póki sam czegoś nie spieprzę to wszystko będzie dobrze i konfigi mam juz z głowy!

pozdrawiam : )
A czy ja mowie ze mam problem? Slacka Instaluje w 20 minut, configi zgrywam z DVD, 15 minut kompilacji najnowszego jadra i smiga bez zarzutu. Chodzilo mi o to ze gdybym teraz mial zaczynac ze Slackiem to nie udaloby mi sie zrobic tego co kiedys gdy mialem czas.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-02-25, 14:53 przez przemek_11, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany