[Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

[Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

UWAGA!
Właśnie pojawiła się stabilna wersja SeaMonkey oznaczona numerkiem 1.1.
Zachęcam do pobierania :)

Z nowości pojawiło się:
- przy otwartych kilku kartach w Nawigatorze najechanie myszką pokazuje podgląd zawartości każdej z kart
- wreszcie na GNU/Linux działa powiadomienie o nowej wiadomości tak jak to jest na windows [dolny prawy róg wypływa powiadomienie]
- na GNU/Linux podczas startu sprawdza czy jest odpalony już proces, jeśli tak to się pod niego podpina [nie trzeba już wybierać profili lub startować ze specjalnych skryptów]
- na stronach https [szyfrowanych] cały pasek adresu jest koloru żółtego by łatwiej zauważyć szyfrowanie

więcej zmian tu:
http://www.mozilla.org/projects/seamonk ... EADME.html

Program do ściągnięcia jak zawsze stąd:
http://www.seamonkey.pl
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Trurl »

KLAPEK pisze:UWAGA!
Właśnie pojawiła się stabilna wersja SeaMonkey oznaczona numerkiem 1.1.
Zachęcam do pobierania :)
A ktokolwiek tego używa? To ma chyba popularność porównywalną z Lynxem...
KLAPEK pisze: Z nowości pojawiło się:
- przy otwartych kilku kartach w Nawigatorze najechanie myszką pokazuje podgląd zawartości każdej z kart
Fajne! O ile mi wiadomo, w Firefoksie tego nie ma. Ale Microsoft Internet Explorer 7 ma jeszcze lepszą funkcję: gdy mamy otwarte kilka kart, to w zasięgu jednego kliknięcia jest podgląd ich zawartości - taka jakby dodatkowa karta z miniaturkami tego co jest w kartach pozostałych. Ciekawe, że twórcy przeglądarek mozillowatych jakoś nie mogą wpaść na ten pomysł. Pewnie dlatego, że to programisći Microsoftu pierwsi to zastosowali, to teraz trzeba mówić, że to do dupy, niewygodne i najlepiej jeszcze, że niebezpieczne i dziurawe.
KLAPEK pisze: - wreszcie na GNU/Linux działa powiadomienie o nowej wiadomości tak jak to jest na windows [dolny prawy róg wypływa powiadomienie]
Za późno. Jakby to zrobili ze cztery lata temu (mam na myśli Mozillę)... teraz to niech się w nos pocałują.
KLAPEK pisze: - na GNU/Linux podczas startu sprawdza czy jest odpalony już proces, jeśli tak to się pod niego podpina [nie trzeba już wybierać profili lub startować ze specjalnych skryptów]
Za późno. To arcykretyńskie wymuszenie wybierania profili (na choolere to komu? Co za debil to wymyslił w dobie systemów "wieloużytkownikowych") spowodowało, że Mozillę porzuciłem jak tylko Firefox osiągnął stan w którym dało się z niego korzystać.
KLAPEK pisze: - na stronach https [szyfrowanych] cały pasek adresu jest koloru żółtego by łatwiej zauważyć szyfrowanie
Łaski nie robą...
KLAPEK pisze: Program do ściągnięcia jak zawsze stąd:
http://www.seamonkey.pl
Na szczęście mało kto używa tego grzmota.
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 00:21 przez Trurl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: darjerz »

Na szczęście mało kto używa tego grzmota.
Ja używam od lat i nie narzekam, jest szybsza od liska a w ogóle to jest już wersja 1.1.1
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Heniek »

A ktokolwiek tego używa? To ma chyba popularność porównywalną z Lynxem...
Jest w zestawie paczek Slackware (zastąpił mozillę) więc pewnie ktoś tego używa. ;)
Poza tym często widzę użytkowników tego forum z UA Seamonkey.
Pozdrawiam.
Partition@IRCNet
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

Gnu/Linuksa też w Polsce używa 1% użytkowników internetu.
I co z tego, czy to świadczy o tym iż ten OS jest gorszy od windowsa [skoro jego używa 98% userów]?

Poza tym ten 'grzmot' pożera mniej ramu niż np Firefox, który jest tylko przeglądarką www, a tu mam także i pocztę w jednym.
Np u mnie w robocie SM jest.
Zastąpiła Mozillę Suite, jak tylko SM osiągnęła stabilny numerek 1.0.

A Fx nie lubię - nie podoba mi się jego wygląd, jak i cała filozofia użytkowania.
Opera też do mnie nie przemawia.
Za to SM bardzo mi się podoba.
Właściweie używam Suite, czyli wszystko w jednym od wersji Mozilli 0.9.6 - czyli kilka ładnych lat ;)
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Tak z ciekawości postanowiłem spróbować SeaMonkey. :)
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

Largo3, ja mam podobne myśli i się chyba skusze.
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

A tak przy okazji to pojawiła się już wersja 1.1.1.
www.seamonkey.pl
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Radek_R, to powiem, że za :cenzura: nie mogłem uruchomić instalatora. Brak biblioteki libxpistub.so wywalało. Nie pomogło nawet kopiowanie jej z katalogu starszej wersji SM. Instalator się zbuntował i już. Teraz próbuję normalną wersję, i zrobię z nią tak jak ze wszystkimi mozillopochodnymi: rozpakuje w /usr/lib/ i dowiązanie. Zobaczymy, może wreszcie znajdę złoty środek pomiędzy Operą a Firefoksem...
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

Ja instalatora już od baaardzo dawna nie używam.
Zawsze ściągam wersje tar.gz i sam sobie rozpakowuje i nigdy nie miałem z tym problemów.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Ja też tak zrobiłem. Wywaliłem starą wersję SM. Potem rozpakowałem najnowszą w /usr/lib/ i zrobiłem symlinka do seamonkey w /usr/bin. I poszło :)

Przeglądarka wydaje się bardzo fajna, mocno konfigurowalna (a to bardzo lubię) no i lżejsza i szybsza niż Firefox. Coś mi się wydaje, że polubimy się :D
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

Jak chcesz sobie jeszcze bardziej pokonfigurować ;) to polecam rozszerzenie MozTweak 1.2.2c [koniecznie z c!].
Tutaj bezpośredni link:
http://heanet.dl.sourceforge.net/source ... 1.2.2c.xpi
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

U mnie występuje jakiś błąd (-202) i instalacja zostaje anulowana. Mowa o MozTweak 1.2.2c.
#358274
http://www.prook.net
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

A u mnie ładnie działa. Teraz jeszcze poustawiać wszystko itp.
Acha, czy SM ma coś takiego jak import zakładek czy wystarczy przerzucić plik z katalogu FF?
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

Podejrzewam że wystarczy skopiować plik bookmarks.html.

@Radek
Spróbuj może zainstalować na nowym, czystym profilu.
Ew. sprawdź prawa zapisu.

Przed chwilą sprawdziłem instalowanie z w/w linka i u mnie działa.
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 20:26 przez KLAPEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
ODPOWIEDZ