swaret i problem po update i upgrade

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

swaret i problem po update i upgrade

Post autor: hanys »

jako nowy uzytkownik linuksa, swareta uzywam w dosc prosty sposob: poprostu wpisuje
# swaret --update && swaret --upgrade -a
po takim czyms juz dwa razy ten sam blad mi wyskoczyl, a mianowicie mam problem z zaladowaniem modolow speedo i keyboard oraz dzwiek mi nie dziala, to wszytko oczywiscie jest zwiazane, ze jakims cudem moduly mi sie zagubily. Czy wiecie dlaczego tak sie dzieje?
Do tej pory nie mialem problemu z updatem i upgradem systemu
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: swaret i problem po update i upgrade

Post autor: Sad Mephisto »

Wyedytuj /etc/X11/xorg.conf i zmień

Kod: Zaznacz cały

Driver "Keyboard"
na

Kod: Zaznacz cały

Driver "kbd"
. Modułem speedo chyba nie musisz się przejmować.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: swaret i problem po update i upgrade

Post autor: hanys »

juz zmienilem "Keyboard" na "keyboard" i zadzialalo ale bardziej chodzilo mi o to dlaczego tak mi sie stalo?
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: swaret i problem po update i upgrade

Post autor: Sad Mephisto »

Poczytaj ChangeLoga - tam to wszystko jest wytłumaczone. Właściwie to zawsze warto go czytać przed robieniem upgrade'u
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Klopsik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2004-06-10, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: swaret i problem po update i upgrade

Post autor: Klopsik »

Keyboard mailes zmienic na kbd, a to drugie to chyba takie nowe cos w iksach ;p, nie wiem jak to wytlumaczyc :P
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: swaret i problem po update i upgrade

Post autor: hanys »

Klopsik pisze:Keyboard mailes zmienic na kbd

mi dziala na keyboard - dlategotez nie bede zmienial :)
jesli chodzi o karte dzwiekowa, to najnowsza paczka dotyczaca alsa-driver jest skompilowana pod jadro 2.4.27 a ja mam 2.4.26 wiec musialem odinstalowac i ponownie zainstalowac ale starszym numerkiem - to wsztystko dla tych co moga miec ten sam problem co ja :)

pozdrawiam wszytkich i dzieki za pomoc :)

Sad Mephisto: masz racje co do czytania Changelog'a przed zrobieniem upgrade, od dzisiaj postaram sie to robic ;)
Registered Linux User #375982
ODPOWIEDZ