[Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

[Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: Sad Mephisto »

Tym razem nasz "kochany" operator telekomunikacyjny zdecydował się podnieść limity transferu danych, a także wprowadził możliwość dokupywania dodatkowych gigabajtów za pomocą m. in. zdrapek. Przeczytajcie oficjalny komunikat prasowy TP:
2004-10-07
Neostrada tp - większe możliwości transferu danych


Od 8 października br. użytkownicy wszystkich opcji neostrady tp ściągną z Internetu więcej danych w ramach abonamentu. Ponadto w miarę swoich potrzeb będą mogli dokupić dodatkowy transfer. Dostawa neostrady tp do domu klienta, którzy zamówią ją telefonicznie będzie bezpłatna. W ten sposób Telekomunikacja Polska odpowiada na potrzeby internautów i rynku.


Nowe wielkości transferu danych z internetu w neostradzie tp wynoszą odpowiednio 7 GB dla opcji 128, 15 GB dla opcji 512 i 25 GB dla wersji 1024. W przypadku najszybszej opcji pozwoli to na przykład słuchać radia przez Internet przez 600 godzin miesięcznie czyli ok. 20 godzin dziennie, odebrać 500 000 e-maili lub ściągnąć 35 filmów o wielkości ok. 700 MB każdy. Odpowiednio w najtańszej opcji 128 za 59 zł internauta może słuchać przez 168 godzin radia, odebrać 140 000 e-maili lub ściągnąć 10 filmów. Możliwość większego transferu danych dotyczy też klientów wcześniej oferowanej opcji neostrady 320, którzy od 8 października będą mogli ściągać 7 GB. Wysyłanie danych (np.e-maili) z komputera klienta jest nieograniczone.

(...)

Dla internautów, którzy potrzebują więcej danych z sieci Telekomunikacja Polska wprowadzi od 15 października możliwość dokupienia 2 GB za 9,90 zł brutto. Do końca roku w ramach promocji za tę samą cenę będzie to pakiet 4 GB. Doładowania konta będzie można dokonać za pośrednictwem numeru o podwyższonej opłacie 0-300 900 300 lub dostępnej w Telepunktach karty-zdrapki.

(...)

Według firmy Point Topic Polska była w pierwszym półroczu 2004 r. najdynamiczniej rozwijającym się na świecie rynkiem szerokopasmowego dostępu do Internetu. Wzrost wynoszący 80 proc. był możliwy głównie dzięki sukcesowi neostrady tp. Od grudnia 2003 r. do końca sierpnia 2004 r. liczba użytkowników wzrosła ze 133 tys. do 374 tys. Do końca tego roku TP zamierza pozyskać 500 tys. klientów neostrady.
Źródło: tp.pl
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Klopsik
Użytkownik
Posty: 65
Rejestracja: 2004-06-10, 12:20
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: Klopsik »

Dalej mam neo 640, to mam w końcu ten limit czy nie mam ?
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: KrzychuG »

Dalej mam neo 640, to mam w końcu ten limit czy nie mam ?
U ciebie sie nic nie zmienia. Zmiana dotyczy tych, ktorzy skorzystali z nowej oferty. Najwyrazniej TP przetraszyla sie chello, ktore oferuje 3mbps za niecale 200zl (promocja) i 50GB limitu :)
It's time to quit the game...
rkkr
Użytkownik
Posty: 97
Rejestracja: 2004-06-11, 23:13

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: rkkr »

naprawdę?
to może się zastanowię nad przejściem na chello...

chociaż te 15 GB to brzmi znacznie lepiej niż 5 jak wcześniej miało być dla 512
Awatar użytkownika
grz3si3k
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 2004-05-22, 10:47

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: grz3si3k »

Chello

Neo

i..wszystko jasne.. :lol:
:: FreeBSD ::
separating the men from the boys...:P
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: dame »

chyba dzis udam sie do telepunktu zeby sie dowiedziec ...
Narazie z tego co ja zdazylem sie dowiedziec na poczatku wrzesnia, to mialo byc tak ze owszem -podwyzszone limity, ale to mialo byc tylko w promocji -tzn do konca grudnia. A od stycznia wszyscy mieli miec te zakichane 5gb, z wyjatkiem chyba tylko opcji 1024 ktora miala miec limit 10gb...

wiec sam juz nie wiem... -jak wroce to powiem wam co mi przekazali.

pozdraiwam
aktualnie windows xp
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: KrzychuG »

Podobno to zwiekszenie limitow to chwyt marketingowy. Najpierw ustalili jakies glupie i niskie, a teraz powiekszajac, czy tez raczej ustalajac je na takim poziomie, na jakim byly w planach proboja poprawic sie w oczach abonetow. Wyglada na skuteczne posuniecie ;)
It's time to quit the game...
malloy
Użytkownik
Posty: 231
Rejestracja: 2004-07-15, 08:58

Re: [Komunikacja] Kwestia limitów Neo+ powraca

Post autor: malloy »

Lipa, a nie skuteczne, bo zrobili to niedlugo po tym, jak moja szanowna rodzicielka poszla i przedluzyla umowe na nastepny rok, co by jej synek mial neo 640 bez zafajdanych limitow <: A jakby byly jakies wieksze od razu to kto wie, moze bym sie zastanowil. Chello tez sie spoznilo z tym infem niestety, bo tez bym sie zastanowil (i to pewnie powazniej).
ODPOWIEDZ