Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Post autor: kazalot »

Link mial wyjasnic jak dziala ogladanie, mozliwosc zatrzymania ogladanie telewizji czy mozliwosc odlozenia decyzji o nagraniu filmu nawet przy koncu programu.
moje pytanie bylo o to czy nawet jezeli sie nie nagrywa to oglada sie skompresowane, i tego w linku nie bylo opisanego, sprawdzilem i tak jest.
Ano skompresowane, zgadza sie... pewnie z powodu ciagle malych dyskow.
a co ma rozmiar dysku do ogladania?jak ogladam mplayerem,tvtimem to nic mi sie na dysku nie zapisuje i jakosc jest nieporownywalnie lepsza.
po co ogladac skompresowane jezeli nie chce tego nagrywac bo np tv sobie gada a nikt go specjalnie nie oglada? po co to zapisywac na dysku i go defragmentowac, po co obciazac procesor jezeli chce np na drugim monitorze miec tv a na pierwszym korzystac z komputera?
Ladne. Jaki kodek?
lavc mpeg4

co do reklam to jeszcze nie sprawdzilem czy to dziala ,ale jezeli dziala to jest to fajna funkcja i pewnie bede kombinowal zeby miec ja w mencoderze(chociaz programy ktore ogladam nie przerywaja filmow reklamami ;) ).

co do artefaktow to byl zart, a ty widocznie masz maly telewizor.

probujesz mnie przekonac ze mythtv jest swietnym programem do nagrywania filmow, nie jest ,
jest to duza kobyla zintegrowana z mysqlem do zabawy w live tv, z wieloma fajnymi funkcjami zaimplementowanymi kosztem jakosci i szybkosci, dlugo sie wlacza zajmuje duzo zasobow, przewidziana do obslugi z pilota w komputerze ktory jest samodzielna stacja multimedialna a nie zwyklym desktopem, posiadajaca wsrod wielu innych funkcje nagrywania.
a mencoder jest programem do nagrywania filmow.
A u mnie juz sama kablowka tworzy artefakty... ktorych zreszta nikt nie szuka..
nie wmowisz mi ze nie widzisz roznicy przy ogladaniu

mythtv
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5b ... 71713.html
tvtime
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c67 ... f24c7.html
Mariusz
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2005-06-13, 08:40
Lokalizacja: NY

Re: Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Post autor: Mariusz »

kazalot pisze: a co ma rozmiar dysku do ogladania?jak ogladam mplayerem,tvtimem to nic mi sie na dysku nie zapisuje i jakosc jest nieporownywalnie lepsza.
po co ogladac skompresowane jezeli nie chce tego nagrywac bo np tv sobie gada a nikt go specjalnie nie oglada?
Przecież to już było... po to się zapisuje, aby można było przerwać oglądanie programu w dowolnym momencie i powrócić do niego później. Ja rozumiem, że jest to kosztem jakości, ale to jest coś za coś, bo jak doszliśmy razem do porozumienia, nie da się jednocześnie nagrywać i odtwarzać.
probujesz mnie przekonac ze mythtv jest swietnym programem do nagrywania filmow, nie jest ,
jest to duza kobyla zintegrowana z mysqlem do zabawy w live tv, z wieloma fajnymi funkcjami zaimplementowanymi kosztem jakosci i szybkosci, dlugo sie wlacza zajmuje duzo zasobow, przewidziana do obslugi z pilota w komputerze ktory jest samodzielna stacja multimedialna a nie zwyklym desktopem, posiadajaca wsrod wielu innych funkcje nagrywania.
O to, to, to... to właśnie napisałem w pierwszym moim poście w tym wątku, gdzie podałem inną możliwość nagrywania telewizji. Próbuję Ci wytłumaczyć, że MythTV to HTPC, a Ty mi próbujesz wytłumaczyć, że MythTV nie jest świetnym programem do nagrywania filmow ;)
Różnicę widać jak byk. Czyli to znaczy, że mpeg4 z libavcodec jest aż taki słaby?

Mariusz
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Post autor: kazalot »

nie to nie wynika z tego ze lavc (o ile mythtv uzywa lavc) jest zly, zawsze obraz nagrany bedzie gorszy od ogladanego (no chyba ze akurat filtry pomoga bardziej niz kompresja zaszkodzi) , zwlaszcza jezeli jest on zaklocony i lekko zaszumiony , a pozatym nagrywanie mocno obciaza procesor, jezeli chcesz jeszcze odtwarzac to nie poszalejesz z opcjami

to bylo porownanie przy takim samym zuzyciu procesora(50-60% sempron2800+) i nie na mpeg4 tylko na tym 2 kodeku mythtv ktory podobno jest szybszy , moge zobaczyc na mpeg4 ale obawiam sie ze bedzie gorzej bo to bardziej wymagajacy kodek.
Mariusz
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2005-06-13, 08:40
Lokalizacja: NY

Re: Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Post autor: Mariusz »

Jakbys mogl to sprobuj, mam nadzieje ze jakosc nie bedzie az tak odstawala, no i z mpeg4 pliki powinny tez byc mniejsze.
Eksperymentowales moze z XvMC przy odtwarzaniu filmow MPlayerem czy nawet MythTV? Tak z ciekawosci pytam, bo z tego co wiem to udaje sie niekiedy zmniejszyc obciazenie procka.

Pozdrawiam,
Mariusz
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Nagrywanie filmów z karty telewizyjnej

Post autor: kazalot »

niewielka roznica.
dysponujesz moca obliczeniowa X , mozesz dany material nagrac kodekiem A ktory slabo kompresuje z wiekszym bitratem (bo algorytm kompresji jest prosty, szybki (malo wydajny), nie zuzywa wiele czasu procesora mozna wiec wiecej danych przetworzyc w jednostce czasu)

lub kodekiem B(np mpeg4,h264 itp) ktory mocno kompresuje (algorytm kompresji jest zlozony i zuzywa duzo czasu procesora , niewiele wiec danych mozna przetworzyc w jednostce czasu(mniejszy bitrate))

czyli w praktyce na sempronie2800+ moge nagrac film xvidem przy bitrate 600 lub lavcem przy bitrate 1400,

xvidem dostane mniejszy plik ale w gorszej jakosci.
gdybym mogl nagrywac obydwoma kodekami z takim samym bitratem oczywiscie xvid mialby lepsza jakosc, ale o ile prostszemu kodekowi wystarczy procesor 2Ghz to zeby z takim samym bitratem nagrywac xvidem musialbym miec pewnie 6Gzh.

dlatego uzycie kodeka o lepszej kompresji nie oznacza lepszej jakosci a czesto odwrotnie.

z XvMC nie eksperymentowalem(jeszcze) ale napewno bede.
ODPOWIEDZ