Opera 9.2

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

kolert83
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-16, 18:29
Lokalizacja: Śląsk

Opera 9.2

Post autor: kolert83 »

Witam !!

Mój proble polega na tym, że Opera 9.2 wiseza sie lub samoczynnie wyłącza po dłuzszym działaniu.
Po ponowny uruchomienu wszystko jest napozór wporządku,ale gdy próbuje uruchomić zatrzymane procesy w Transferach ZNOWY ZWIECHA lub po jakich 5 min znowu się wyłącza ;-( .
Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić ??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-04-18, 17:41 przez kolert83, łącznie zmieniany 2 razy.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Opera 9.2

Post autor: largo3 »

Uruchom Operę w konsoli i pokaż logi po tym jak będzie "ZNOWY ZWIECHA".
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
kolert83
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-16, 18:29
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opera 9.2

Post autor: kolert83 »

Troszke to potrwa , ale jak tylko bede coś mieć zaraz pośle ;]
beukot
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: 2006-06-23, 21:10
Lokalizacja: z domu/z pracy
Kontakt:

Re: Opera 9.2

Post autor: beukot »

kolert83, zgaduję - masz plugin do flasha w operze?
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.
Awatar użytkownika
Barca
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 2005-01-24, 20:25

Re: Opera 9.2

Post autor: Barca »

Mam podobny problem więc pozwolę się dołączyć do wątku. Po aktualizacji z Opery 9.10 na 9.20 ta ostatnia lubi zwiesić cały komputer (nie tylko X-y, po prostu komp umiera). Dzieje się tak zwłaszcza przy otwarciu większej ilości zakładek (im więcej zakładek tym większe prawdopodobieństwo zwiechy). To na 100% wina Opery (ew. jakiejś biblioteki, flasha itp.) bo jak jej nie ma włączonej to komp hula aż miło. Nie pomógł powrót do Opery 9.10 ani nawet wycięcie w pień ~/.opera :/
kolert83
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-16, 18:29
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opera 9.2

Post autor: kolert83 »

beukot dobrze zgadujesz ;] , najnowszy plugin flaha 9 ( nie chciał sie instalować to skopiowałem go ręcznie). Również przesiadłem się z 9.1 na 9.2 - i już myślałem,że po kłopocie , ale zaczęło sie to samo dziać tylko nie wiesza całego sysytemu a tylko Opere lub ją wyłącza - Odpaliłem Opere z konsoli jak doradził mi largo3 i wyszło takie coś z tego( jak sie sama wyłączyła Opera, z zawiasem jeszcze czekam bo sie nie chce wieszać ... narazie :/ ) :
Troszke to długie :

Kod: Zaznacz cały

(process:4838): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4838): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4838 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4942): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4942): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4942 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4944): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4944): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4944 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4948): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4948): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4948 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4950): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4950): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4950 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4954): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4954): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4954 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4958): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4958): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4958 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4962): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4962): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4962 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4964): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4964): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4964 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4968): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4968): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4968 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4972): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4972): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4972 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4991): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4991): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4991 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.

(process:4994): GLib-GObject-CRITICAL **: gtype.c:2215: initialization assertion failed, use IA__g_type_init() prior to this function

(process:4994): Gtk-CRITICAL **: gtk_clipboard_get_for_display: assertion `GDK_IS_DISPLAY (display)' failed
Adobe FlashPlayer: gtk_clipboard_get(GDK_SELECTION_PRIMARY); failed. Trying to call gtk_init(0,0);
opera: Plug-in 4994 is not responding. It will be closed.
opera: Define environment variable OPERA_KEEP_BLOCKED_PLUGIN to keep blocked plug-ins.
Naruszenie ochrony pamięci
wnioskuje ,że chodzi o gtk i FLASH PLAYERA :neutral:
Jakieś pomysły :?:

[ Komentarz dodany przez: Radek_R: 2007-04-19, 16:57 ]
A w

Kod: Zaznacz cały

 się nie dało?  :>
Ostatnio zmieniony 2007-04-19, 15:55 przez kolert83, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Barca
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 2005-01-24, 20:25

Re: Opera 9.2

Post autor: Barca »

No mnie w konsoli nic Opera nie wypisuje tuż przed zwiechą.
Natomiast faktycznie 3 dni temu (odkąd pojawił się problem) aktualizowałem między innymi gtk+2, wróciłem do starej wersji ale problem nadal się pojawia. Poza tym zauważyłem, że Opera zawiesza się wprawdzie w losowych momentach, ale są też między innymi takie strony, których nie trawi za każdym razem. Spróbuj np. wejść na http://www.bphtfi.pl/ i na samym dole kliknij "Pełna wycena" - u mnie zawieszenie się kompa murowane ;-(
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 2006-08-24, 16:16
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Opera 9.2

Post autor: dawidmo »

Barca pisze:Spróbuj np. wejść na http://www.bphtfi.pl/ i na samym dole kliknij "Pełna wycena" - u mnie zawieszenie się kompa murowane
To rzeczywiście masz pecha, bo u mnie działa bez zarzutu, problemy miałem z wersją 9.10 i 9.20 w wersji weekly, teraz jest ok.
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Opera 9.2

Post autor: swiftgeek »

mi też działa - opera 9.20 weekly
Awatar użytkownika
intosh
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2006-07-04, 13:34
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Opera 9.2

Post autor: intosh »

Jeśli w czasie przeglądania internetu w Operze wieszają się wam X-y to macie coś nie tak z X-ami a nie Operą.
:: everyone in the world is doing something without me ::
merci
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2007-02-17, 09:28

Re: Opera 9.2

Post autor: merci »

kolert83 pisze:Witam !!

Mój proble polega na tym, że Opera 9.2 wiseza sie lub samoczynnie wyłącza po dłuzszym działaniu.
Po ponowny uruchomienu wszystko jest napozór wporządku,ale gdy próbuje uruchomić zatrzymane procesy w Transferach ZNOWY ZWIECHA lub po jakich 5 min znowu się wyłącza ;-( .
Ma ktoś może pomysł co z tym zrobić ??

Pozdrawiam
Czesc
Zmien wpis opera.desktop na taki :

Kod: Zaznacz cały

[Desktop Entry]
Encoding=UTF-8
Name=Opera
GenericName=Browser Web
Comment=Internet Application Suite
TryExec=opera
Exec=/usr/bin/opera
Icon=/usr/share/opera/images/opera_48x48.png
Terminal=0
Categories=Qt;Application;Network;
Type=Application
StartupNotify=true
MimeType=text/html
u mnie zamykalo opera po wpisaniu szukaj na stronie[/code]
kolert83
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-16, 18:29
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opera 9.2

Post autor: kolert83 »

Niestety wpis nie pomógł w oczekiwany sposób - OPERA wyłącza sie, a jak ją włącze ponownie to pochodzi może ze 30 sek. i znów sie wyłączy. Dopiero po ponownym uruchomieniu slacka wszystko jest ok - na jakiś czas.
merci
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2007-02-17, 09:28

Re: Opera 9.2

Post autor: merci »

kolert83 pisze:Niestety wpis nie pomógł w oczekiwany sposób - OPERA wyłącza sie, a jak ją włącze ponownie to pochodzi może ze 30 sek. i znów sie wyłączy. Dopiero po ponownym uruchomieniu slacka wszystko jest ok - na jakiś czas.
Moze wylacz wtyczki i jave i sprawdz ponownie, oraz czy dobry wpis zmieniles bo opera.desktop lubi sie dublowac zmien w root i userze.A potem po restarcie sprawdz czy te wpisy sie zmienily.
pzdr.
ogro
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 2004-08-21, 12:37

Re: Opera 9.2

Post autor: ogro »

Tez mam problem z Opera 9.2, ma taka zmule jak otworze nawet 3 zakladki ze masakra, zuzycie procka na poziomie 80%
c2d e8400, gigabyte 965p-dq6, patriot LLK 4gb ddr2 800MHz, radeon hd4850, Samsung SpinPoint F3 1TB (HD103SJ), slackware 14.0
kolert83
Użytkownik
Posty: 69
Rejestracja: 2006-10-16, 18:29
Lokalizacja: Śląsk

Re: Opera 9.2

Post autor: kolert83 »

merci, dzięki za pomoc , wyłączenie wtyczek dużo pomgło, Opera juz sie nie wiesza :) PUNKT dla Ciebie
System error?:: Sukces
ODPOWIEDZ