Nowy regulamin

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

Drodzy Forumowicze!

Po wielu trudach i mękach udało nam się wreszcie zaktualizować regulamin i zebrać wszystko w jednym miejscu. Nowy regulamin znajduje się pod adresem http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=15258 i gorąco zachęcam wszystkich do jego przeczytania.

Jeśli macie jakieś uwagi lub zastrzeżenia, to ten wątek jest do Waszej dyspozycji.

Mamy nadzieję, że ten regulamin pomoże Wam w korzystaniu z Forum.


Pozdrawiam serdecznie w imieniu całego zespołu forum.slackware.pl
Sad Mephisto



PS. A moderatorów będziemy pytać z regulaminu na wyrywki :devil2:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Outlaw »

Pierwszy "rozdział" regulaminu myślę że bardzo bardzo się przyda. W końcu będzie można odesłać niektórych do regulaminu a nie do google :)
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

RE: Nowy regulamin

Post autor: largo3 »

(...) użyj przycisku aby w pewien sposób nagrodzić osoby, która Ci pomogła
Literówka się wkradła.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Radek_R »

No w końcu będę miał jakiś punkt zaczepienia (a propos czepiania się :P).
Sad Mephisto pisze:A moderatorów będziemy pytać z regulaminu na wyrywki
Lepiej uważaj żeby moderatorzy nie zaczęli odpytywać administratorów :twisted:
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: wik5 »

Można by dodać, że trzeba przeczytać Informacje dla nowych forumowiczów i Jak umiejętnie zadawać pytania.
wrocmisiek
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 2007-03-15, 09:40

Re: Nowy regulamin

Post autor: wrocmisiek »

Chopin miał na nazwisko Chopin, a nie Szopen, a także Shakespeare nazywał się Shakespeare a nie Szekspir (niezależnie co o tym sądzą prof. Bralczyk lub prof. Miodek).
buehehe miodek byl tajnym agentem i już go nie słuchamy ?:P
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Outlaw »

wik5 pisze:Można by dodać, że trzeba przeczytać Informacje dla nowych forumowiczów i Jak umiejętnie zadawać pytania.
Na początku regulaminu jest sekcja: Zanim zadasz pytanie: więc myśle że to wystarczy... a jak pisać po "polskiemu" to też jest :)
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

Treść regulaminu jest bardzo dobra. Krótko i na temat. Ale... ;)

Proponuję zamienić punktowanie na numerację. W ten sposób będzie łatwiej dyskutować nt regulaminu oraz odwoływać się do jego poszczególnych fragmentów.

largo3 zwrócił już na to uwagę, więc ja tylko przedstawię poprawną formę:
użyj przycisku, aby w pewien sposób nagrodzić osoby, które Ci pomogły.
Chopin miał na nazwisko Chopin, a nie Szopen, a także Shakespeare nazywał się Shakespeare a nie Szekspir (niezależnie co o tym sądzą prof. Bralczyk lub prof. Miodek).
Domyślam się intencji tego punktu, ale nie są one jednak dla mnie zbyt jasne. Może jakieś rozwinięcie?
apostrof stosuje się wyłącznie w przypadku wyrazów kończących się na niemą samogłoskę. Dlatego piszemy "nie ma update'u" oraz "za firewallem".
Bez tego co dodałem pisalibyśmy "ustawienie quota'y" zamiast "ustawienie quoty".

Proponuję dopisać jeszcze jeden punkt w rozdziale "Język i formy wypowiedzi":
Przed wysłaniem wiadomości na forum skorzystaj z podglądu, aby sprawdzić jak Twoja wypowiedź będzie prezentowana innym użytkownikom.
Powyższe ma na celu uniknięcie zamiany niektórych znaków na kody w postaci #&xxxx oraz wyłapanie niezamkniętych lub źle wstawionych znaczników. Można by się jeszcze zastanowić nad punktem o konieczności przeczytania tego co się napisało przed wysłaniem, chociaż to każdy powinien mieć we krwi.

P.S.
Jak regulamin wejdzie w życie skompresuję swoją sygnaturkę do jednego słowa. ;]
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

Lizard pisze:Jak regulamin wejdzie w życie skompresuję swoją sygnaturkę do jednego słowa.
Już wszedł :devil:

A ponieważ zarezerwowałem sobie prawo do modyfikacji regulaminu w dowolnej chwili, to już się biorę za wprowadzanie Waszych uwag :)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Radek_R »

Sad Mephisto pisze:A ponieważ zarezerwowałem sobie prawo do modyfikacji regulaminu w dowolnej chwili,
Czyli możesz zmieniać w zależności od potrzeb? To się nazywa elastyczność ;P
#358274
http://www.prook.net
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Nowy regulamin

Post autor: b4rtus »

Sad Mephisto pisze: Już wszedł :devil:
A ja myślałem, że 14 dni od daty publikacji w Dzienniku Ustaw :mrgreen:
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

W przypadku odmiany wyrazów zapożyczonych, apostrof stosuje się wyłącznie w przypadku wyrazów kończących się na samogłoskę. Dlatego piszemy "nie ma update'u" oraz "za firewallem".
Racja. Zdaje mi się jednak, że chodzi wyłącznie o samogłoski nieme, ale głowy nie dam - trzeba by to sprawdzić.
Chopin miał na nazwisko Chopin, a nie Szopen, a także Shakespeare nazywał się Shakespeare a nie Szekspir (niezależnie co o tym sądzą prof. Bralczyk lub prof. Miodek).
Ktoś tu chce być bardziej święty od samego papieża. Mamy tez pisać New York zamiast Nowy Jork, Washington zamiast Waszyngton i książę Charles zamiast książę Karol? Rozumiem, że jak zechcę napisać nazwisko rosyjskie, to będę musiał zamapować tymczasowo cyrylicę na klawiaturze? Nonsens. To są spolszczenia nazw obcych, które się przyjęły i są poprawne.
Publikowane wypowiedzi nie mogą zawierać treści zabronionych przez polskie prawo, nawołujących do nienawiści rasowej, kulturowej, religijnej itp. Za publikację tego typu treśći użytkownik otrzyma ostrzeżenie [1-4 - nielegalne]
Nienawiść religijna? Czyli już nie będziecie ubliżać osobom używającym MS Windows? Bo cała otoczka wokół Linuksa (czy też jego konkretnej dystrybucji) to jest religia w najczystszej postaci.
Obrażanie kogokolwiek z forumowiczów powoduje natychmiastowe otrzymanie ostrzeżenia [1 - netykieta] przez osobę, która kogoś obraziła.
G... prawda. Już widzę, jak dajecie ostrzeżenie komuś kto obraża użytkownika MS Windows. Poza tym, kto decyduje o tym co jest obrazą a co nie? Czy podpis "Są ludzie używający Windows... oczywiście szanujemy ich." jest obraźliwy czy nie? Pewnie zaraz ktoś będzie udawał, że nie dostrzega chamskiej ironii w zacytowanym podpisie.
Mówiąc bardzo obrazowo:
Jeśli napiszę komuś "Jesteś kretynem" to dostanę ostrzeżenie. /** "Użytkownicy Windows to idioci" */
Jeśli napiszę: "Jesteś osobą o nietęgim intelekcie" to już nie. /** "Są ludzie używający Windows... oczywiście szanujemy ich." */
Wszelkie komentarze typu "po co te zasady" mogą od razu spowodować nałożenie bana na osobę je piszącą. Punkt ten nie dotyczy rzeczowej i konstruktywnej krytyki w stosunku do regulaminu.
Po co te zasady? Jak się przekonaliście, gdy chciałem pisać na forum, to mimo całej puli ostrzeżeń pisałem. Ostrzeżenia nie zadziałały (w końcu pisałem mimo, że nie mogłem) a ich skutkiem ubocznym był śmietnik (założyłem kilka dodatkowych kont). Wobec powyższego, podajcie mi proszę jeden dobry powód aby ostrzeżenia pozostały. Co więcej: może być taka sytuacja, że chcę rozmawiać z użytkownikiem, który właśnie dostał zakaz pisania na forum (bo w opinii moderatora kogoś obraził). Nawet jeśli nie czuję się obrażony, to sobie z nim nie porozmawiam, bo moderator myśli za mnie i wie lepiej co dla mnie dobre (jak za ciężkiej komuny). Rozwiązanie jest prostsze: niech każdy użytkownik ma możliwość ignorowania czyichś postów (coś jak tzw. Kill file w klientach usenetowych), takie rozwiązanie jest lepsze, bo:
- zdejmuje z moderatorów obowiązek dedcyzji
- nie dopuszcza do sytuacji opisanej wyżej
- decyzja co jest obraźliwe a co nie należy wyłącznie do użytkownika i konsekwencje tej decyzji dotykają wyłącznie jego.
# Administratorzy i Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do zabanowania kogoś lub nadania ostrzeżenia według własnego uznania, jeśli powodu otrzymania ostrzeżenia nie przewiduje poniższy regulamin. W tej sytuacji wnioski (złożone u Administratorów) mogą zostać rozpatrzone.
Bajki. Jak dostałem bana, to nie mogłem wysłać wniosku do administratora ani moderatora (PW), bo nie mogłem się logować na forum, a danych kontaktowych nie ma nigdzie na wierzchu.

Podsumowując: mnożenie różnorakich zasad, regulaminów, kar, banów, restrykcji do niczego dobrego nie prowadzi. Ktoś tu chyba na władzę zachorował i realizuje się na tym drobnym poletku jakim jest forum. Szczerze współczuję.
wrocmisiek
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 2007-03-15, 09:40

Re: Nowy regulamin

Post autor: wrocmisiek »

O chyba ban będzie... :D buahaha ;)
Awatar użytkownika
qpalzm
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 2006-12-10, 18:07
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nowy regulamin

Post autor: qpalzm »

Trurl cała twoja wypowiedź jak zawsze była bez sensu ale jeżeli zaleczasz z ten sposób swoje kompleksy to droga wolna. Ostrzeżenia Ci się należy za to ze nie prowadzisz merytorycznej dyskusji ale twoje posty pełne są agresji w stosunku do innych.
Trurl pisze:Cytat:
Chopin miał na nazwisko Chopin, a nie Szopen, a także Shakespeare nazywał się Shakespeare a nie Szekspir (niezależnie co o tym sądzą prof. Bralczyk lub prof. Miodek).

Ktoś tu chce być bardziej święty od samego papieża. Mamy tez pisać New York zamiast Nowy Jork, Washington zamiast Waszyngton i książę Charles zamiast książę Karol? Rozumiem, że jak zechcę napisać nazwisko rosyjskie, to będę musiał zamapować tymczasowo cyrylicę na klawiaturze? Nonsens. To są spolszczenia nazw obcych, które się przyjęły i są poprawne.
tu jednak się z tobą w całej rozciągłości zgadzam. Szczególnie drażni mnie stwierdzenie
niezależnie co o tym sądzą prof. Bralczyk lub prof. Miodek
bo wychodzi na to że autorzy tego regulaminu stawiają się ponad obowiązującymi zasadami oraz autorytetami w tej dziedzinie. Rozumiem że wasz wiedza na temat np fizyki teoretycznej jest większa do wiedzy na ten temat np Stephena Hawkinga . Dodatkowo przeczy to stwierdzeniu iż:
Obowiązującym językiem na Forum jest język polski.
Bo okazuje się że na forum używa się jakiejś lokalnej odmiany języka polskiego. Osobiście dziwi mnie taki puryzm językowy.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 10:17 przez qpalzm, łącznie zmieniany 2 razy.
www.xfce.daxa.pl
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

Trurl pisze:Już widzę, jak dajecie ostrzeżenie komuś kto obraża użytkownika MS Windows.
A żebyś wiedział, że za takie coś też będą ostrzeżenia, bo to jest obrażanie człowieka, a nie użytkownika konkretnego systemu/programu.
Trurl pisze:Poza tym, kto decyduje o tym co jest obrazą a co nie?
Za przechodzenie na czerwonym świetle dostajesz mandat niezależnie od tego, czy stanowiłeś zagrożenie dla siebie lub innych, czy nie. Dostajesz mandat za złamanie pewnych zasady. To samo jest tutaj.
Trurl pisze:Czy podpis "Są ludzie używający Windows... oczywiście szanujemy ich." jest obraźliwy czy nie?
Jest ironiczny, nie obraźliwy, a już z całą pewnością nie jest chamski. Jeśli Cię to interesuje, to ludzie, którzy wymyślili tekst, od którego wzięła się cytowana przez Ciebie sentencja z całą pewnością zasięgnęli porady, czy ktoś może poczuć się tym obrażony.

Jeśli czyjaś wypowiedź Cię w jakiś sposób dotyka zawsze mogłeś i możesz zgłosić post poprzez odpowiedni przycisk przy poście, a poprzez PW napisać o co chodzi.
Trurl pisze:założyłem kilka dodatkowych kont
Przydałoby się uregulować sprawę zakładania kilku kont przez jednego użytkownika. Właśnie po to, aby uniknąć śmietnika.
Trurl pisze:Podsumowując: mnożenie różnorakich zasad, regulaminów, kar, banów, restrykcji do niczego dobrego nie prowadzi.
Z chęcią zapoznamy się z Twoim lepszym pomysłem (jeśli takowy masz). Pamiętaj jednak, że ludzie od zawsze ustalali pewne zasady, bo nie ma niczego gorszego od anarchii.
Error 404 - footer not found
ODPOWIEDZ