Nowy regulamin

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

qpalzm pisze:Bo okazuje się że na forum używa się jakiejś lokalnej odmiany języka polskiego. Osobiście dziwi mnie taki puryzm językowy.
a 3 kCiaubys rzeby kashdy pIsaU JaK mó sieM p0d0bA?

Stanowczo zbyt wiele ludzi kaleczy nasz język... już nie wspominając o tym, że ludzie mogą mieć problemy ze znalezieniem czegoś, bo ktoś w poście napisał "server" zamiast "serwer" i mu szukajka tego nie złapała...
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
qpalzm
Użytkownik
Posty: 172
Rejestracja: 2006-12-10, 18:07
Lokalizacja: Zabrze

Re: Nowy regulamin

Post autor: qpalzm »

Sad Mephisto pisze:a 3 kCiaubys rzeby kashdy pIsaU JaK mó sieM p0d0bA?

Stanowczo zbyt wiele ludzi kaleczy nasz język... już nie wspominając o tym, że ludzie mogą mieć problemy ze znalezieniem czegoś, bo ktoś w poście napisał "server" zamiast "serwer" i mu szukajka tego nie złapała...
nie rozumiemy się. Oczywiście ze bym niechciał. Tępienie takiego stylu pisania popieram całym sercem. Tylko że ja mówiłem o czymś innym - o tym żeby nie przesadzać. Jeżeli jakaś forma jest w języku polskim dozwolona to nie widze sensu żeby zakazać jej używania. Wiem też o co ci chodzi z 'serwerem' ale niestety taka jest uroda tego języka - liczne odmiany bardzo utrudniają szukanie ;-)
www.xfce.daxa.pl
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Nowy regulamin

Post autor: b4rtus »

wrocmisiek pisze:O chyba ban będzie... :D buahaha ;)
Że niby za co?
lizard pisze:Jest ironiczny, nie obraźliwy, a już z całą pewnością nie jest chamski.
Zapomniałeś dodać jak dla Ciebie.
Nie wszyscy użytkownicy tego forum są tu "maniakami" Linuksa. Spora część używa Windowsa na desktopach, a Linuksa jedynie na serwerach/routerach.

Moim zdaniem w poście @Trurl jest dużo racji.

[ Komentarz dodany przez: Lizard: 2007-04-29, 11:40 ]
Poprawiłem autora cytatu.

A co do samego regulaminu to uważam, że jest on potrzebny, ale czy aż z takimi restrykcjami?
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 13:11 przez b4rtus, łącznie zmieniany 3 razy.
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

qpalzm pisze:Trurl cała twoja wypowiedź jak zawsze była bez sensu
To teraz wskaż w moim poście choć jedno zdanie, które jest bez sensu i wykaż, że istotnie ono sensu nie ma. A jak już ci sie nie uda, to ładnie przeproś za stawianie bezzasadnych zarzutów.

I żeby mi nikt nie mówił, że ja zaczynam kłótnie!
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

b4rtus, używam Windows obok linuksa i jakoś nie czuję się tym urażony. Więcej, jeśli ktoś powie: "Są ludzie, którzy używają linuksa. Oczywiście szanujemy ich", moja reakcja będzie pozytywna.

Trochę elastyczności i pozytywnego nastawienia. Inaczej zbliżymy się do odcinka o Bożonarodzeniowej Szopce w South Park.
Error 404 - footer not found
raphael
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 2006-12-10, 22:40

Re: Nowy regulamin

Post autor: raphael »

Sad Mephisto pisze:a 3 kCiaubys rzeby kashdy pIsaU JaK mó sieM p0d0bA?
fajnie by to wyglądało, gdyby administrator dostał ostrzeżenie ;-)
Regulamin pisze: jeszcze przed przeczytaniem wątka (...)


Corvin, rozumiem, że przed północą ciężko czasem z myśleniem, ale mam wrażenie, że jakby za dużo błędów w tym regulaminie tak na starcie. No ale cóż, poprawiajmy!

Wątek
tego wątku
tym wątkiem
te wątki
tych wątków
tym wątkom
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

Lizard pisze:
Trurl pisze:Już widzę, jak dajecie ostrzeżenie komuś kto obraża użytkownika MS Windows.
A żebyś wiedział, że za takie coś też będą ostrzeżenia, bo to jest obrażanie człowieka, a nie użytkownika konkretnego systemu/programu.
Pozwolę sobie nie wierzyć.
Lizard pisze:
Trurl pisze:Poza tym, kto decyduje o tym co jest obrazą a co nie?
Za przechodzenie na czerwonym świetle dostajesz mandat niezależnie od tego, czy stanowiłeś zagrożenie dla siebie lub innych, czy nie. Dostajesz mandat za złamanie pewnych zasady. To samo jest tutaj.
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie, a przykład z czerwonym światłem nie ma z nim żadnego związku. O tym co jest niebezpieczne na drodze i za co się dostaje mandat decyduje Prawo o Ruchu Drogowym - zbiór konkretnych przepisów. A "obrażanie" nie jest konkretne tylko względne - jednego obraża pisanie WinShit zamiast Windows a innego nie. Dlatego proponuję zamiast banów ustalanych przez moderatorów jakiś guzik typu "ignoruj tego użytkownika" - idea sprawdzona od lat na usenecie.
Lizard pisze:
Trurl pisze:założyłem kilka dodatkowych kont
Przydałoby się uregulować sprawę zakładania kilku kont przez jednego użytkownika. Właśnie po to, aby uniknąć śmietnika.
Nie da się. Technicznie jest to niewykonalne. Jeśli zechcę założyć nowe konto to zawszę założę.

Lizard pisze:
Trurl pisze:Podsumowując: mnożenie różnorakich zasad, regulaminów, kar, banów, restrykcji do niczego dobrego nie prowadzi.
Z chęcią zapoznamy się z Twoim lepszym pomysłem (jeśli takowy masz).
Było na forum. Użyj forumowej funkcji szukaj, tytuł wątku: "Nowy regulamin" autor "Trurl". Ew. na google znajdziesz, jak już zaindeksuje. STFW, RTFM, ROTFL.
]
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Nowy regulamin

Post autor: b4rtus »

Lizard, ja osobiście też nie czuję się urażony, ale nie możesz się wypowiadać za wszystkich.

A w ogóle to miłej niedzieli :)
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

Lizard pisze:b4rtus, używam Windows obok linuksa i jakoś nie czuję się tym urażony.
A ja się czuję tym obrażany. I co? Kto ma rację? Może powinniśmy zrobić ankietę i policzyć głosy? Tu po prostu sprawa jest indywidualna. Kto się czuje urażony ten kolesia zablokuje, kto nie, ten tego nie zrobi. Dlaczego moderator ma decydować, co mnie obraża a co nie?
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Radek_R »

Trurl pisze:Mamy tez pisać New York zamiast Nowy Jork, Washington zamiast Waszyngton i książę Charles zamiast książę Karol?
Zgadzam się, to można zmienić. Głównie zapewne chodzi o to by nie przekręcać jakoś nazw własnych.
Trurl pisze:Już widzę, jak dajecie ostrzeżenie komuś kto obraża użytkownika MS Windows.
A czy to jest forum dla nich przeznaczone? Jeżeli ktoś nie umie przeczytać ogłoszenia na stronie głównej (które tymczasowo zniknęło) to trochę goryczy mu nie zaszkodzi.
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 11:27 przez Radek_R, łącznie zmieniany 1 raz.
#358274
http://www.prook.net
raphael
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 2006-12-10, 22:40

Re: Nowy regulamin

Post autor: raphael »

Trurl pisze:Dlaczego moderator ma decydować, co mnie obraża a co nie?
a dlaczego sąd ma wsadzać do więzienia kogoś, kto zabił z zimną krwią kogoś z drugiej części kraju? Przecież Ciebie to w żaden sposób nie dotknęło, i wisi Ci (bardziej lub mniej), że kogoś np. dziecko nie żyje. To nie Twoje dziecko. A poza tym, może jesteś pedofilem i psychopatą? Wtedy naturalnie nie będzie Ci przeszkadzać gdy ktoś inny tak zrobi.

Ale cóż, jak to mawiają: Tu jest polska, i tu się pije... , więc jakoś nie dziwi mnie taka postawa niektórych użytkowników, co nie znaczy, że pozostanę bierny.
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 11:01 przez raphael, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

Trurl, jeśli określę Cię słowem powszechnie uznanym za wulgarne, to nikt nie będzie miał wątpliwości, że Cię obrażam i naruszam Twoją godność osobistą, za co możesz mnie pociągnąć do odpowiedzialności również poza forum. To samo dotyczy się insynuacji konkretnie pod Twoim adresem, a nie wypowiedzi skierowanych do bliżej nieokreślonego ogółu lub do nikogo.

Trurl i b4rtus, w jednym macie rację: uczucia to delikatna sprawa i każdego może co innego w różnym stopniu poruszyć. Ale nie dajmy się zwariować. Jak tak dalej pójdzie, to uznam, że Wasza dyskusja ze mną mnie obraża.
Error 404 - footer not found
b4rtus
Użytkownik
Posty: 251
Rejestracja: 2005-07-07, 13:44
Lokalizacja: wieś :)

Re: Nowy regulamin

Post autor: b4rtus »

raphael pisze:a dlaczego sąd ma wsadzać do więzienia kogoś, kto zabił z zimną krwią kogoś z drugiej części kraju? Przecież Ciebie to w żaden sposób nie dotknęło, i wisi Ci (bardziej lub mniej), że kogoś np. dziecko nie żyje. To nie Twoje dziecko. A poza tym, może jesteś pedofilem i psychopatą? Wtedy naturalnie nie będzie Ci przeszkadzać gdy ktoś inny tak zrobi.
Chyba troszkę przesadziłeś z tym przykładem :)
Lizard pisze:Jak tak dalej pójdzie, to uznam, że Wasza dyskusja ze mną mnie obraża.
No wiesz? :]
A start-up engineer is someone who solves a problem you didn't know you had, in a way you don't understand. :devil2:
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

Ech... przeczuwałem, że tego typu dyskusję się pojawią.

Po pierwsze, Trurl przypominam, że nie jesteś tu osobą mile widzianą. Wszczynasz zupełnie niepotrzebne dyskusje redukując każdy problem do absurdu. Byłeś proszony o odejście, nie posłuchałeś i wciąż jeszcze dyskutujesz.

A teraz do całej reszty: regulamin został opracowany po to, żeby usprawnić działanie Forum, a nie po to, żeby wprowadzać "taryfikatory" za obrażanie kogoś słowami na "k" czy "ch", czy nawet takimi, których gwiazdkować nie trzeba. Jeśli mimo wszystko użytkownicy Forum nie będą zachowywali kultury osobistej, to od pilnowania porządku są Administratorzy i Moderatorzy (a w przypadku działu "Pierwsze Kroki" również Pomocnicy) - to oni decydują o konieczności interwencji w każdym przypadku. Dotyczy to zarówno nieodpowiedniego zachowania, niestosowania się do zasad netykiety, trollowania i wszystkich innych zdarzeń, które nie są przewidziane w regulaminie. Regulamin jest pewnego rodzaju wskazówką, a nie aktem prawnym, w którym szuka się kruczków pozwalających na jego obejście.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: difrost »

A mi brakuje części o własnej twórczości (FAQ/Propozycje do FAQ). Kwestia ewentualnych licencji (może CC, albo jak kto woli), zapobieganie wykradaniu tekstów z FAQ, etc. Tutaj trzeba to wszystko bardzo dokładnie przemyśleć.
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
ODPOWIEDZ