Napisy.org zamknięte.

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Nightwalker
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 2006-01-02, 01:23
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Napisy.org zamknięte.

Post autor: Nightwalker »

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,30510 ... forum.html

Co prawda nie podali o jaki serwis chodzi, lecz IP ich serwera jest Niemieckie a serwis nie działa - to chyba nie pozostawia wątpliwości...

Ogólnie to nie ma się czego bać, za kilka dni serwis pewnie znowu powróci - na wszystko są sposoby ;-)
Na górze fiołki, na dole las, all your base are belong to us

[ [url=http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=142666]Darmowy shell[/url] ]
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Grucha »

"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: kazalot »

Art. 2.
1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.
jak rozumiem nie rozpowszechnione tlumaczenie nie wykracza poza uzytek osobisty.

z tego co sie orientuje to tam nie byly umieszczone pliki z tlumaczeniami a archiwa zabezpieczone programami zip lub rar zawierajace pliki prywatne przeznaczone dla scislego grona znajomych(osob bedacych w stosunku towarzyskim) autorow tlumaczen
Art. 23

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.
ktorych nie dalo sie odczytac bez uzycia specjalnego programu (unzip,unrar), nie byly wiec rozpowszechnione.
Art. 267.
§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje informację dla niego nie przeznaczoną, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do przewodu służącego do przekazywania informacji lub przełamując elektroniczne, magnetyczne albo inne szczególne jej zabezpieczenie,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
ten kto postawil tlumaczom zarzuty musial zapoznac sie z trescia zamknietych plikow , jezeli nie byl znajomym autorow to otwierajac zamkniete pismo zlamal prawo, dodatkowo aby to zrobic musial pozyskac odpowiedni program.
Art. 269b. § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 2, art. 268 § 2 albo § 3 w związku z § 2, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
ale najciekawsze w prawie autorskim jest
Art. 5. Przepisy ustawy stosuje się do utworów:
1) których twórca lub współtwórca jest obywatelem polskim lub
2) które zostały opublikowane po raz pierwszy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej albo równocześnie na tym terytorium i za granicą, lub
3) które zostały opublikowane po raz pierwszy w języku polskim, lub
4) których ochrona wynika z umów międzynarodowych.
nie wiem czy sa jakies umowy miedzynarodowe jakie polska podpisala w tej sprawie, jezeli nie to sprawa jest zupelnie prosta,
napisy do filmow sa glownie do filmow zagranicznych ktorych tworcy nie sa obywatelami polski, filmy zagraniczne nie maja pierwszej premiery w polsce. jezeli wiec napisy zostalyby rozpowszechnione przed premiera w polsce to byly by legalne i po premierze bo prawo nie dziala wstecz. przynajmniej tak ja to widze
Ostatnio zmieniony 2007-05-17, 15:11 przez kazalot, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba105
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 2006-01-09, 19:08

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: kuba105 »

Zachacze lekko o offtop ale nie mogłem sie powstrzymać
Radio Zet pisze:Policja zlikwidowała gang tłumaczy


[ Komentarz dodany przez: Lizard: 2007-05-17, 17:08 ]
Ja też nie mogłem się powstrzymać. :twisted:
Ostatnio zmieniony 2007-05-17, 16:07 przez kuba105, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 2005-08-12, 10:30
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: zgola »

:) wzbogacimy sie tym sposobem o dodatkowe umiejetnosci lingwistyczne:D, nie widze problemu
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053
Awatar użytkownika
SaraniS
Użytkownik
Posty: 176
Rejestracja: 2005-08-10, 08:22
Lokalizacja: Olesno Slaskie
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: SaraniS »

K^%$*%&! Brak mi słów!
To ja też jestem piratem, bo w swoim czasie nagrałem na video film z Czeskiej TV i go własnojęzycznie przetłumaczyłem?!
Po prostu szkoda gadać... (choć co do tego serwisu, i tak nie mieli tam napisów do filmów, jakie lubię)...
Toshiba Satellite L40-14B: Cel530 1.73GHz/ 2GiB RAM/ 320GiB HDD Slackware 14.0 Linux 3.2.29, KDE 4.8.5, Opera 12, Skype 4.2, XMMS/ amarok/ MPlayer
RLU #398894
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 2005-12-23, 18:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Karol »

oj ja tam znalazłem wszystko czego kiedykolwiek chciałem :/ nie znam drugiego takiego z takim zasobem.
who cares?
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Grucha »

Bo nic innego tak dobrego nie ma.
napisy.info to jakiaś kpina przy tym była.

Ale mam nadzieje że kiedyś wrócą ;P
"Touch my car and i will touch your girl"
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: BeteNoire »

A tak poza tym to po cholerę im było trzymać 2000 płyt i jakies pirackie łindołsy? Tylko głupi tak robi.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: miszmaniac »

Może przeniosą się na jakiś darmowy serwer do stanów i tam dalej będą umieszczać:)
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: hanys »

miszmaniac pisze:Może przeniosą się na jakiś darmowy serwer do stanów i tam dalej będą umieszczać:)
Najlepiej do jakiegoś egzotycznego kraju, ciężko będzie tam "Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej" pracującym na rzecze firm fonograficznych i innych tego typu, znaleźć posłuch.
Ostatnio zmieniony 2007-05-18, 07:21 przez hanys, łącznie zmieniany 1 raz.
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Nightwalker
Użytkownik
Posty: 545
Rejestracja: 2006-01-02, 01:23
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Nightwalker »

Najlepiej chiny albo rosja :)
Na górze fiołki, na dole las, all your base are belong to us

[ [url=http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=142666]Darmowy shell[/url] ]
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: m4jkel »

kuba105 pisze:Policja zlikwidowała gang tłumaczy
Poziom polskiego dziennikarstwa gwałtownie spada, smutne.
[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Sad Mephisto »

A redwatch jak chodził, tak dalej chodzi. :evil:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Oskaro
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2006-01-17, 18:54
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Napisy.org zamknięte.

Post autor: Oskaro »

ODPOWIEDZ