Brak płynności youtubów i innych

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Witam.
Ostatnimi czasu z konieczności musiałem się przesiąść na troszkę starszą maszynę, mianowicie celerona 500 ze wszystkim na płycie na czipach intel 82810. Sprzęt ten by mi w zupełności wystarczył, bo wszystko mi na dobrą sprawę działa - dvd, divx'y, względnie płynnie chodzą wszystkie używane przeze mnie programy, ale boli mnie to że filmiki flaszowe, youtuby, metacafy itp. tną się niemiłosiernie i to nawet przy 'low quality'. I pytanie: czy tak musi być? czy nie da się tego w jakikolwiek sposób 'przeskoczyć', czy na prawdę potrzebny jest jednogigahercowy procesor żeby to chodziło płynnie?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

boli mnie to że filmiki flaszowe, youtuby, metacafy itp. tną się niemiłosiernie i to nawet przy 'low quality'
to nie wina "filmikow" tylko tego ze ogladasz je w odtwarzaczu napisanym we flashu(nieoptymalny,brak akceleracji)
I pytanie: czy tak musi być? czy nie da się tego w jakikolwiek sposób 'przeskoczyć', czy na prawdę potrzebny jest jednogigahercowy procesor żeby to chodziło płynnie?
wystarczy ze bedziesz ogladal mplayerem, dodaj tylko opcje -nocache,
nagrania podczas buforowania znajduja sie w katalogu /tmp, mozesz tez wydlubac bezposredni link z html.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Rzeczywiście można wydłubać adres z kodu strony czy odtwarzać z katalogu Cache. Można też ściągać filmiki przy pomocy pluginu, nazywającego się getvideo czy jakoś tak. Ale oba rozwiązania nie są zbyt wygodne :/ Zastanawia mnie czy można da się używać pluginów mplayera czy xine'a do tego, żeby dało się odtwarzać bez większych motek i dodatkowego klikania/kopiowania adresów/wklejania.
Tak czy siak dzięki za naprowadznie mnie, że można przecież używać innego odtwarzacza. "Idę" teraz poguglować za tym ;)
Awatar użytkownika
m4jkel
Użytkownik
Posty: 690
Rejestracja: 2005-10-15, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: m4jkel »

[url=http://userbars.org][img]http://img89.imageshack.us/img89/9140/brainpng1ug.png[/img][/url]
To nie był kwadrat. To było koło o charakterze prostokąta.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Pewnie - mnie wszystko interesuje :)...ale jak już pisałem chciałbym uniknąć dodatkowego klikania, odpalania jakichś skryptów, i tym podobnych motek. Pogóglowałem i znalazłem plugin który 'powinien robić' dokładnie to czego mi było trzeba, ba a nawet więcej fajnych rzeczy. Plugin ten nazywa się miediaplayerconnectivity. Pozwala on na odtwarzanie dowolnego strumienia audio i/lub video za pomocą wybranego przez siebie odtwarzacza, potrafi on np. odtwarzać filmy w postaci plików ze stronek bez wcześniejszego ich ściągnięcia, tj. jak strumień. I to co najważniejsze: 'widzi' na stronkach youtubopodobnych strumień video i próbuje go odtworzyć ale bidulinka męczy się z plikiem player2.swf a nie z plikiem video. Nie jestem skryptopisarzem i nie za bardzo wiem jak wyciąć z adresu ten fragment o odtwarzaczu którego ma używać. Gdyby to udało się zrobić można by napisać skrypt który przekształca adres z playerem2.swf na taki bez tego, który może być używany do odtworzenie pliku przez mplayera.
W sumie to nie wiem czy ja mam coś nie tak skonfigurowane, przecież to bzdura że ktoś implementuje obsługę youtubów a plugin męczy się z adresem!!! czy nikt tego nie testował?

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

you.sh

Kod: Zaznacz cały

 test2=`echo $1 | cut -b 14-200`
 mplayer http://www.youtube.com/get_video?$test2

Kod: Zaznacz cały

./you.sh "/player2.swf?video_id=2bUgs13_OrU&l=47&t=OEgsToPDskK3Y-ZbGCEQa0XY1c27xj7Y&soff=1&sk=DDSlF5qxXZUSpOPbTRdF4wC"
jak widac ucina.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

No, no...jesteśmy blisko :D
Ale lepszym rozwiązaniem było by proste podmienienie fragmentu adresu "player2.swf" na "get_video". Strasznie głupio mi tak prosić o takie banały (banały jak się programuje w bashu), ale ja naprawdę nie znam się na bashu i obczajenie tego zajęło by mi pewnie kupę czasu....a może nie?
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

lepszym rozwiązaniem było by proste podmienienie fragmentu adresu "player2.swf" na "get_video"
no w tej chwili jest to proste podmienianie "player2.swf" na "http://www.youtube.com/get_video?" bo taki powinien byc caly adres, jak chcesz zamieniac tylko na "get_video" (nie bedzie wtedy dzialac) to wykasuj "http://www.youtube.com/" nie trzeba do tego znac basha ,
nie mam mediaconnectivity wiec nie sprawdzalem moze nie dziala ci dlatego ze tam zostawilem "/" przed player2.swf a mediaconnectivity moze ja usuwac jezeli tak to zamien 14 na 13 i bedzie ok.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Z linuksem bez znajomości składni basza to jak bez ręki :/
A z tym adresem to chodziło mi o to że to rozszerzenie wyciąga ze stronek youtube'a adres typu http://youtube.com/player2.swf?video_id ... WlxG0bzkwC
a fajnie by było gdyby go przerobił na adres typu http://youtube.com/get_video?video_id=i ... WlxG0bzkwC
Jedyną różnicą, jak widać, jest zamiana 'player2.swf' na 'get_video'. Adresy z get_video obczaja np. wget a potem można je bez problemu mplayerkiem odpalić. Jedynym dla mnie problemem jest owa zamiana którą się pewnie wykonuje w bardzo prosty sposób, ale ja tego nie wiem.

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową cierpliwość :D
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

no ja rozumiem, i rozumialem wczesniej, skrypt ktory ci podalem to robi.
podajesz

Kod: Zaznacz cały

you.sh /player2.swf?video_id=...
a on odpala mplayera z adresem:

Kod: Zaznacz cały

mplayer http://youtube.com/get_video?video_id=...
edit:
nie ma to jak zapomniec co sie napisalo ;)
Ostatnio zmieniony 2007-05-22, 17:41 przez kazalot, łącznie zmieniany 1 raz.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
string=$1
wget ${string/player2.swf/get_video} -O /tmp/video.flv
xine /tmp/video.flv 
O takie, bardzo proste, rozwiązanie mi chodziło. Działa. Problemy mogą się pojawić w momencie próby odpalenia dwóch filmików na raz, ale będę musiał uważać żeby tego nie robić....chyba że dam zmienną nazwy pliku wyjściowego jako random albo jako kolejną liczbę...no nic - pokombinuję.
Tak czy siak wielkie dzięki Kazalot za cierpliwość i naprowadzenie mnie na to żeby odpalić to innym playerem.
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

ale upraty jestes :)
po co sciagasz ten plik? mozesz go ogladac bez sciagania zamiast polecenia wget daj mplayer i bedzie po problemie.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Tak też zrobiłem...później. Więc niby wszystko jest ok, ale czasem mplayer zamiast odpalać filmiku traktuje go jako strumień audio i wtedy na cały regulator zaczyna niemiłosiernie piszczeć :/
Nie wiesz może o co biega? tak jest tylko z niektórymi plikami.
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: kazalot »

nie wiem
sprobuj dopisac po mplayer

Kod: Zaznacz cały

-demuxer lavf
i sprawdz te pliki ktore piszczaly jeszcze raz.
jak nie pomoze to sciagnij ten plik i wklej co mplayer pisze na jego temat moze cos wykombinujemy.
miesozer
Użytkownik
Posty: 141
Rejestracja: 2005-04-13, 11:18
Lokalizacja: z wietnamu, hej!

Re: Brak płynności youtubów i innych

Post autor: miesozer »

Dzięki wielkie - pomogło!
Teraz jest bardzo fajnie - odpalam youtuba, klikam na okienko i po dwóch sekundach odpala mi sie mplayer z klipem video :D klikam F i mam fullscreen. Naprawdę bardzo to wygodne.
ODPOWIEDZ