Wiki Slackware

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 2006-04-17, 12:33

Re: Wiki Slackware

Post autor: aleks »

Grucha pisze:
aleks pisze:[...]a zaraz potem stwierdzil ze sam bedzie robic slackware wiki niedlugo :rotfl:

@Sad podjeliscie jakas decyzje z Gruchą ?? ;-)
I tu może być mała komplikacje bo jednak lepiej było by zorbic jedno pod wiki.slackware.pl :/
akurat to jest jasne; nie chce zeby te wiki sie dublowaly bo jezeli juz cos tworzyc to jedno a porzadne
napisalem tylko ze troche to dziwne skoro shasta powiedzial ze wiki nie ma sensu jest forum jest slackbook a zaraz potem stwierdzil ze sam chce zrobic wiki
gdzie tu konsekwencja w wypowiedziach??
poza tym jezeli zrobi ja tak szybko jak czesto sie cos zmienia na slackware.pl....

napisze jeszcze do niego maila co postanowil i ponownie spytam o tą domene
a jesli ani nie zrobi wiki ani nie użyczy nam domeny zawsze pozostaje nam slackware.com.pl
choc osobiscie rowniez uwazam ze jednak lepiej byloby zrobic wiki pod domeną slackware.pl tak jak juz forum jest

edit

miloby bylo rowniez jakby ktos z zarzadu w czasie wolnym wyslal maila do shasty ;]
Ostatnio zmieniony 2007-06-21, 20:03 przez aleks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zielony
Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 2005-03-17, 18:22
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Wiki Slackware

Post autor: Zielony »

Jak już byście załatwili domenę i wszystko byłoby stabilne, to ja też bym się z chęcią dołączył. :-) Po prostu nie chcę inwestować w coś, co miałoby zaraz upaść. Mimo wszystko liczę na Was i życzę powodzenia.
Żyję - nie każdemu się zdarza - a we krwi mam chlorofil.
[url=http://scxd.info/][img]http://scxd.info/pub/scxdbar/scxd-bar.png[/img][/url]
[b]Registered User #448882[/b]
[img]http://scxd.info/say/img.php[/img]
shasta
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-21, 22:07

Re: Wiki Slackware

Post autor: shasta »

aleks pisze:
Grucha pisze: I tu może być mała komplikacje bo jednak lepiej było by zorbic jedno pod wiki.slackware.pl :/
akurat to jest jasne; nie chce zeby te wiki sie dublowaly bo jezeli juz cos tworzyc to jedno a porzadne
napisalem tylko ze troche to dziwne skoro shasta powiedzial ze wiki nie ma sensu jest forum jest slackbook a zaraz potem stwierdzil ze sam chce zrobic wiki
gdzie tu konsekwencja w wypowiedziach??
Sam przeprosisz, czy mam wkleić treść maila, którego otrzymałeś? To naprawdę nie moja wina, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.
aleks pisze: poza tym jezeli zrobi ja tak szybko jak czesto sie cos zmienia na slackware.pl....
Owszem, ostatnio stagnacja. Gdybyś jednak przeczytał ze zrozumieniem maila, którego otrzymałeś... No ale gdybanie zostawię innym.

[ Komentarz dodany przez: Zielony: 2007-06-21, 23:23 ]
Spokojnie...
Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 2006-04-17, 12:33

Re: Wiki Slackware

Post autor: aleks »

Po pierwsze nie zamierzam się tu z nikim kłócić - to nie jest miejsce do tego

Chodziło głównie o to że udzieliłeś mi dość lakonicznej odpowiedzi.
Wyszedłem z propozycją stworzenia Slackware Wiki mając pewien szkielet i chetnych do współpracy przeniosłem wiki na serwer rootnode i do przypieczętowania prac zabrakło tylko odpowiedniej domeny.

Jeżeli masz zamiar zrobić w najbliższym czasie wiki i zrobisz to lepiej ode mnie to chyba oczywiste że nie ma sensu dalej rozwijać tego co ja zrobiłem na razie;
ale jeśli ten "najbliższy czas" bedzie trwać jednak troche dlużej bo bo nie bedziesz mieć np czasu który aktualnie ja mam i poświęciłem już; To co za różnica na czyim serwerze bedzie?

Mimo Twojego napastliwego tonu mam nadzieje, że się jakoś dogadamy. Jakby co daj znać na maila.

Pozdrawiam

P.S. jak już wyżej wspomniałem obecne Slackware Wiki zostało przeniesione na nowy serwer i dlatego nowy adres to: http://aleks.rootnode.pl/wiki/index.php
Ostatnio zmieniony 2007-06-22, 00:41 przez aleks, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
ABSik
Użytkownik
Posty: 133
Rejestracja: 2005-07-02, 13:48
Lokalizacja: skądże znowu?

Re: Wiki Slackware

Post autor: ABSik »

Mając do dyspozycji 2 serwery, lepiej uruchomcie redundant fail-safe! :-)
...zamiast się potykać o siebie.

Idea Wiki jest w miarę słuszna - łatwiej się w tym szuka i edytuje. Tyle, że po forum widać tych ledwo kilkadziesiąt faków to chyba nie zapcha Wiki po brzegi. No i trzeba pasjonata(ów) który tego będzie na bieżąco doglądał.
Patryk, dawaj już 13-tkę
shasta
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-21, 22:07

Re: Wiki Slackware

Post autor: shasta »

aleks pisze:Chodziło głównie o to że udzieliłeś mi dość lakonicznej odpowiedzi.
To jeszcze nie daje Ci podstawy do opowiadania bajek, że według mnie wiki jest bezsensu i że jestem niekonsekwentny w wypowiedziach.
aleks pisze:Jeżeli masz zamiar zrobić w najbliższym czasie wiki i zrobisz to lepiej ode mnie to chyba oczywiste że nie ma sensu dalej rozwijać tego co ja zrobiłem na razie;
ale jeśli ten "najbliższy czas" bedzie trwać jednak troche dlużej bo bo nie bedziesz mieć np czasu który aktualnie ja mam i poświęciłem już; To co za różnica na czyim serwerze bedzie?
Po pierwsze - wyraźnie napisałem Ci w mailu, co oznacza "najbliższy czas".
Po drugie - nie bardzo wiem, jak można zrobić wiki "lepiej". Z tego, co rozumiem - wiki ma przede wszystkim ułatwiać edytowanie treści wielu osobom.
Po trzecie - skoro nie robi Ci różnicy "na czyim serwerze będzie", to niech będzie na moim. ;-)
aleks pisze:Mimo Twojego napastliwego tonu mam nadzieje, że się jakoś dogadamy.
"Napastliwego tonu"? Wybacz, że śmiałem Ci wytknąć przeinaczanie moich słów.
Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 2006-04-17, 12:33

Re: Wiki Slackware

Post autor: aleks »

shasta pisze:Po drugie - nie bardzo wiem, jak można zrobić wiki "lepiej".
no to skoro nie jestes w stanie zrobic tego lepiej
to generalnie nie trzeba juz czekac bo wiki jest gotowe takze po co robic nastepne?!
wystarczy tylko ze udostepnisz odpowiednia domene
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Wiki Slackware

Post autor: Lizard »

shasta i aleks, możecie się przestać kłócić? Połączcie siły i stwórzcie coś razem. Na razie pod jakimkolwiek dostępnym adresem. Gdy będzie możliwość postawienia wiki na slackware.pl, to chyba nie będzie problemu z przeniesieniem?
Ostatnio zmieniony 2007-06-22, 07:46 przez Lizard, łącznie zmieniany 1 raz.
Error 404 - footer not found
shasta
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-21, 22:07

Re: Wiki Slackware

Post autor: shasta »

Myślałem, że obejdzie się bez tego, ale chyba przeceniłem adwersarza. Poniżej link do maila, w którym jasno określiłem swoje stanowisko w tej sprawie.

Treść maila ode mnie do aleksa w sprawie wiki.

aleks, czekam na wskazanie miejsca, w którym napisałem, że wiki jest bez sensu.
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Wiki Slackware

Post autor: difrost »

No dobra. Wszyscy już sobie pogadali, a morał jest taki, że ... [i tutaj przydałaby się jakaś konkretna część całego tego zdania].
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 2006-04-17, 12:33

Re: Wiki Slackware

Post autor: aleks »

@shasta slucha pod adresem http://aleks.rootnode.pl/wiki
znajduje sie Slackware Wiki na ktorym zrobilem ogolny zarys
chetnie rozpocznę wspolprace zarowno z toba jak i reszta uzytkownikow forum
aktualnie wystarczy stworzyc do tego domene

pozdrawiam aleks
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Wiki Slackware

Post autor: swiftgeek »

shasta zachowujesz się jak taki mały dzieciak który potrzebuje spełnienia swojej potrzeby samorealizacji ;-)
fajnie że chcesz zrobić wiki :) ale to odpowiedź na aktualne wiki aleksa które wreszcie wypaliło jako jedno z wielu ;) daj tą domene i przestań się droczyć ;) i się przyłącz ;) i zrób tak żeby twój wkład był największy i najbardziej bogaty merytorycznie to wtedy może się spełnisz :rotfl:

EDIT: no gdzieś musiałem to napisać jak cię uraziłem to sorry ;-)
Ale naprawdę konkurencji nie trzeba
Ostatnio zmieniony 2007-06-22, 20:17 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Wiki Slackware

Post autor: Sad Mephisto »

No dobra, przedyskutowałem sprawę z Corvinem i nadszedł czas na oficjalne stanowisko administracji Forum :)

Przede wszystkim nie podoba nam się atmosfera, w jakiej toczą się te rozmowy. Zaczęła się dość niebezpieczna pyskówka (bo to już na pewno nie jest dyskusja), więc uważajcie proszę na poziom Waszych wypowiedzi.

Aleks, przede wszystkim musisz zrozumieć stanowisko Shasty, który podpinając jakiekolwiek serwis pod subdomenę slackware.pl mimo wszystko ponosi pewnego rodzaju odpowiedzialność i w jego interesie jest, żeby taki serwis był na jak najwyższym poziomie. Jak chcesz ciągnąć ten projekt, to zarejestruj jakiś adres (Forum praktycznie przez pierwszy rok funkcjonowało pod adresem www.slackware-forum.one.pl) i jak Twoje wiki się rozwinie, to wtedy rozpocznij rozmowy na temat adresu, inaczej po prostu nie jesteś wiarygodny. Powstawało wiele Wiki o Slackware, ale jakoś nie przeżyły zbyt długo. Więc wydaje mi się (ale jest to tylko moja prywatna opinia), że jak Wiki będzie naprawdę popularne, to i adres się znajdzie.

Po drugie, jeśli chodzi o kwestię przerzucania artykułów z FAQ na Wiki, to przyznam szczerze, że nie bardzo nam się ten pomysł podoba, ponieważ trochę ciężko sobie wyobrazić masowe przenoszenie wszystkiego z jednoczesnym pytaniem się autorów o zgodę na zmianę licencji tekstów (chodzi tu przede wszystkim o prawo do modyfikacji przez użytkowników Wiki). Z drugiej strony zabranianie dostępu do "naszych" tekstów byłoby wbrew filozofii Wolności oprogramowania (no i dokumentacji...), dlatego w tym przypadku proponujemy rozwiązanie pośrednie: chodzi o to, żeby zamiast publikowania całych artykułów podawać wyłącznie linki do tekstów na Forum - na przykład na zasadzie "Zobacz też...".

Po trzecie, kwestia promocji Wiki - myślę, że z tym nie będzie problemu i będziemy mogli umieścić np. banner na Forum.

Pojawiły się też gdzieniegdzie (nieoficjalne) propozycje stworzenia Wiki "pod patronatem" Forum, lecz w naszej opinii tego typu serwisy powinny pozostać oddzielne i ewentualne nasze zaangażowanie w rozwój Wiki byłoby tylko prywatnym działaniem nie związanym w żaden sposób z oficjalną działalnością Forum.

Mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie wątpliwości.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Wiki Slackware

Post autor: swiftgeek »

hmmm...

Jak podamy tylko linki do tematów to art się nie "unowocześni" i to jest problem - na przykład niektóre są dobre ale brakuje paru informacji po kolejnych wydaniach i mamy zaśmiecone forum tematami "zrobiłem wg. faq i nie działa - dlaczego?" więc forma wiki jest lepsza :ok:
Po jakimś czasie to wychodzi forma "na podstawie faq"...
A drzwi nawet tych pół-otwartych wywarzać nie należy...

Nie wiem czy było napisane wcześniej ale przecież chyba nikt nie napisał stopki copyright do artów a więc sad ja się na tym nie znam potwierdź albo obal ;-) ale naprawdę nie widzę żeby te teksty miały jakąkolwiek licencję

Co do domeny to może skrócimy chociaż ten okres próbny do oficjalnego wydania slackware 12.0 ? Bo znów będzie napływ nowych userów i zaśmiecone forum i z leksza denerwujące pytania które niektórzy z nas zadawali :)

Sad ja oficjalnie nie pytam ;-)
Ostatnio zmieniony 2007-06-22, 20:15 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
aleks
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 2006-04-17, 12:33

Re: Wiki Slackware

Post autor: aleks »

W sumie Sad masz sporo racji. Po prostu na razie skombinuje jakas domenke mozne np pod slackware.com.pl bo widzialem taka mozliwosc tam na stronie

Co do tekstów z FAQ to tak jak powiedzial swiftgeek z kazda nowa wersja oprogramowania zmienia sie tez sposob konfiguracji i obslugi nie zawsze ale czasem tak jest

Na wiki bylaby mozliwosc aktualizowania na bieząco

Teksty do wiki mozna pisac jakies zupelnie nowe
ale nie widze np sensu pisania jakiegos tekstu jezeli na FAQ jest on wyczerpujacy i nic mu nie brakuje
dlatego w przypadku kilku takich artykulow moge napisac stosowną informacje do autora z pytaniem
ODPOWIEDZ