Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
klurikmasta
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-09, 23:12
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: klurikmasta »

Szanowni Państwo!

Właśnie przeszukiwałem Internet poszukując pewnej informacji... Natknąłem się na rzecz, która mnie zdziwiła. Proszę sprawdzić:

http://www.astcon.pl/jak_zalozyc_sklep_internetowy.php

Myślę, że dla szybkiego zorientowania się w moim zdziwieniu tabelka na dole strony wystarcza. Warto jednak przeczytać całość, aby dowidzieć się dlaczego oprogramowanie (CMS chyba) firymy, do której strony linkuję jest lepsze i bezpieczniejszce od rozwiązań oferowanych przez społeczność OpenSource'owców.

Fragment akapitu:
"(...) Kod oprogramowania z tej grupy dostępny jest każdemu człowiekowi na całym świecie. Oznacza to, że każdy może podejrzeć kod na którym działa Twój sklep - to zaś jest zwykle dobrym początkiem dla hakera pragnącego włamać się do systemu. Dodatkowo w wersjach poprzednich oprogramowania często znajdowane są błędy krytyczne, które włamywacz może wykorzystać do uszkodzenia Twojego sklepu, lub całkowitego usunięcia wszystkich jego danych."

I jescze:

"(...) Ponieważ programy te rozwijane są wolno, często nie nadążają za trendami w rozwoju technologicznym. Przykładowo najpopularniejszy z nich wciąż używa kodu HTML, choć od kilku lat standardem jest kod XHTML. "

I co Państwo na to?

Czy na pewno ich rozwiązania są bezpieczne i niezawodne?

W każdym razie, myślę, link wart uwagi.

Jeśli zanudzam - przepraszam. Trochę mnie zbulwersowało i jakoś odreagować musiałem.
Mathematics is to Physics, as masturbation is to sex.
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: topdolar »

hehehe to calkiem jak w temacie windows bezpieczniejszy od linuxa :D
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: wojtekor »

a w moim cukrze jest wiecej cukru niz u konkurencji... ble ble ble... no chyba nikt zdrowy sie na to nie nabierze...
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Lizard »

Niestety Microsoft jest dobrym nauczycielem dla menadżerów. Ludzie spoza branży łapią sie na takie "argumenty" i bardzo często nie docierają do nich tłumaczenia ludzi będących w temacie.

Podobnie jak w podanym linku kiesyś tłumaczono w sejmie, że szyfrowanie danych nie powinno polegać na otwartych źródłach, bo każdy może poznać algorytm szyfrowania. :?
Error 404 - footer not found
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: maho »

Lizard pisze:Podobnie jak w podanym linku kiesyś tłumaczono w sejmie, że szyfrowanie danych nie powinno polegać na otwartych źródłach, bo każdy może poznać algorytm szyfrowania. :?
No i oczywiscie hash jednostronny moze zlamac ;)

Oczywiscie pr0l33th4x00ry lamia kazdego linuksa, bo mozna sciagnac kod do ssh, jakiegos ftp no i oczywiscie samego kernela :)

Ehh, szkoda gadac :)
Kubiś
Użytkownik
Posty: 81
Rejestracja: 2006-03-11, 10:11

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Kubiś »

Najgorsze jest to że połowa ludzkości naprawdę w to wierzy bo nie ma zielonego pojęcia co to Linux, a Windows to dla nich bóstwo mimo tego jak im się nie podoba.
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: miszmaniac »

Wydaje mi się, że to nie jest tak. Tu nie chodzi raczej o utożsamianie Windowsa z czymś mega super (bóstwem), tylko z tym, że dla póki co większości ludzi Windows to integralna część komputera, jak karta graficzna. Nie zdają sobie sprawy z tego, że można mieć coś innego, co jest co najmniej równie fajne.

Moi rodzice na przykład, mają komputer na którym oglądają strony, sprawdzają pocztę... i układają pasjansa. Już 2 razy próbowałem ich przekonać do Ubuntu, ale niestety opór materii w kliknięciu na ikonę w innym miejscu niż w Windows jest zbyt duży :)
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Lone_wolf

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Lone_wolf »

miszmaniac pisze:Już 2 razy próbowałem ich przekonać do Ubuntu,
Lepiej skonfiguruj im dobrze slacka, środowisko kde i powinno być ok. Dla firefoksa i thunderbirda dobierz jakieś fajne motywy żeby się poczuli jak w windows. Ubuntu nie jest takie stabilne jak się niektórzy chwalą.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Lizard »

Lone_wolf pisze:Ubuntu nie jest takie stabilne jak się niektórzy chwalą.
A może to Ty nie potrafisz się nim posługiwać? :P
miszmaniac pisze:opór materii w kliknięciu na ikonę w innym miejscu niż w Windows jest zbyt duży :)
To wynika ze strachu przed nowym i z lenistwa. "Po co uczyć się czegoś nowego, skoro znam to"?
Error 404 - footer not found
Lone_wolf

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Lone_wolf »

Lizard pisze:A może to Ty nie potrafisz się nim posługiwać? :P
Całkiem możliwe. Ale przeglądanie logów to coś czego nienawidzę, a slack mi się jeszcze nigdy nie zawiesił. Słuchaj, mogę się mylić ale zauważyłem coś takiego: im więcej kreatorów i wodotrysków tym bardziej system jest mniej niezawodny. Nie rżnę tutaj fana slackware tylko piszę to po wypróbowaniu Fedory i Ubuntu.
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Radek_R »

Lone_wolf pisze:im więcej kreatorów i wodotrysków tym bardziej system jest mniej niezawodny.
...i (wbrew pozorom) trudniejszy do skonfigurowania. Z tym się muszę zgodzić.
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: Lizard »

To zależy od wielu rzeczy i mógłbym polemizować, ale przecież mamy tutaj dyskutować o wyższości zamkniętego oprogramowania nad otwartym. ;)
Error 404 - footer not found
miszmaniac
Moderator
Posty: 1510
Rejestracja: 2006-03-19, 12:00
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: miszmaniac »

Dokładnie, żeby skonfigurować im Slacka, to musiałbym przysiąść i się trochę pomęczyć z polonizacją i w ogóle. Po instalacji ubuntu, wszystko od razu jest. Nie chce mi się polemizować nad wyższością jabłek nad gruszkami i odwrotnie. Ja nie lubię ubuntu, a czy jest lepszy czy gorszy... inny.
Pamiętaj,
Jeśli Twój problem został rozwiązany dopisz [b] [Rozw.] [/b]w tytule.
Projektowanie stron WWW: [url=http://www.miszewski.net.pl]www.miszewski.net.pl[/url]
Awatar użytkownika
klurikmasta
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2006-01-09, 23:12
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: klurikmasta »

Nie no... Takiego dryfu się nie spodziewałem. To wygląda na to, że trochę straszno nie-Slackware'owcem być tutaj! :]

Podążając nieco za Kolegami, a utrzymując się jednocześnie w temacie dodam, że mi się udało w rodzimym domu Slaka wdrożyć (i tylko Slaka, bez innych linijek w Grubie): siostry przeskoczyły gładko, tato z kompa nie korzysta, mama tak i też w miarę bez oporów się przesiadła.

Co więcej, w rodzinnym domu teściów również posiałem OpenSource'owy ferment, 55 letni teść ostatnio za pomocą moich telefonicznych wskazówek przerzucił driver do grafiki i iXy lekko z palca mceditem podkonfigurował...

Wiadomo, że to raczej nie jest norma, ale Panowie - kto żyw na szkoły i informatyków! Odkazimy źródła i się lepiej zacznie dziać.
Mathematics is to Physics, as masturbation is to sex.
Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: Złe, przestarzałem, zawodne [podobno] rozwiązania Otwarte?

Post autor: zwierzak »

Moi znajomi, zarówno dziewczyny jak i faceci wiedzą co to jest linuks lub mieli z nim styczność, szczególnie pół roku temu to z 90% z nich miała zainstalowanego przez jakiś czas linuksa. Wiedzą że mają alternatywe, a jak byłem w Anglii, to tam się dopiero uważa że Windows jest integralną częścią komputera. W kioskach nie widziałem gazet o linuksie a, w wielkich sklepach komputerowych (np PC WORLD) nie mieli z czyms takim kontaktu...
Jeden koleś w bibliotece (yła tam kafejka internetowa) jak raz yahoo nie działało to krzyczał żeby ludzie nie siadali do komputerów bo i tak nie ma internetu (wg niego internet to yahoo), a zarówno w kafejkach (tych których byłem) jak i w akademiku to był odblokowany tylko port 80...
Ten kraj to jest skomputeryzowany, bo komputery były wszędzie, ale poziom wykształcenia ludzi był tragiczny...
imposible is nothing
ODPOWIEDZ