Haker

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Lone_wolf

Haker

Post autor: Lone_wolf »

http://wiadomosci.onet.pl/1434601,2679,kioskart.html
Możecie to jakoś skomentować??.Nie chce mi się wierzyć w te 50 000 komputerów

[ Komentarz dodany przez: Zielony: 2007-08-31, 12:12 ]
"Haker".
Ostatnio zmieniony 2007-08-31, 11:12 przez Lone_wolf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Haker

Post autor: dienet »

A ile jest windowsow na swiecie? Nawet jak bym ja sam mial 1000 to juz bym cos z tym zrobil.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Haker

Post autor: wojtekor »

50k?! moze, ale jak dla mnie dane wyssane z palca
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Haker

Post autor: Outlaw »

Dla chcącego i dobre to nie aż taka duża liczba, wystarczy trochę pomysłowości podpartej ogromną wiedzą, jednak jak przeczytałem ten artykuł to brzmiał on jak ogromna bajka... każdy wie że rosyjscy crackerzy są bardzo dobrzy, ale czy aż tak?
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Haker

Post autor: maho »

50k ? wcale nie tak duzo, maly syf samorozsylajacy sie na windzie i 50k stuknie w chwile :)
Awatar użytkownika
zwierzak
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 2006-08-31, 12:56
Lokalizacja: Animal Planet

Re: Haker

Post autor: zwierzak »

Kiedyś wypowiadał się jakiś specjalista z Sun Microsystems i stwierdził że około 70/80% wszystkich komputerów podłączonych do internetu to zombi. Nie trzeba spekulowac i daleko szukac, wystarczy poczytac troche o historii, zainteresowani tematem wiedza o co chodzi. A jak ktoś jest ciekawy to niech sobie zainstaluje u siebie w systemie jakieś programy logujące np skanowania, lub poczyta bierzące logi, to się przekona o czym mówie:)
imposible is nothing
Awatar użytkownika
Husio
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2006-01-07, 17:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Haker

Post autor: Husio »

Zeby daleko nie szukac, wystarczy spojrzec w logi sshd. Mi codziennie przybywa pare adresow IP ktore blokuje.
[b] | [url=http://husio.homelinux.com]Homepage[/url] | [url=http://husio.arch-linux.pl/aur_get/]aur-get[/url] | [url=http://httwm.ovh.org/]How to talk with me[/url] | [/b]
Awatar użytkownika
Barca
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 2005-01-24, 20:25

Re: Haker

Post autor: Barca »

50000 to zupełnie realna liczba, widziałem jak działają botnety kilkudziesięciotysięczne więc to żaden wyjątek ani rekord. Przypominam niedzisiejsze doniesienia hacking.pl o botnecie z miliona komputerów :roll:
agresor
Użytkownik
Posty: 620
Rejestracja: 2005-07-03, 21:20

Post autor: agresor »

-
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 12:40 przez agresor, łącznie zmieniany 1 raz.
darkstar2111
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 2007-09-02, 11:22

Re: Haker

Post autor: darkstar2111 »

Do tego nawet nie trzeba być hackerem...

http://serwis.strefabezpieczenstwa.pl/k ... hp?news=38

A 50k komputerów w botnecie to nie jest dużo, artykuł nie był fachowy, ale te śmieci to zapewne zapytania dns, które są nie do "odfiltrowania".

Tzn. wiecie, nie żebym się na tym znał i komuś robił DDoS\y
Awatar użytkownika
hanys
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-07-21, 11:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Haker

Post autor: hanys »

botnet składający się z 50k komputerów, to nic w porównaniu z botnetem składającym się z około 2 miliona komputerów:
źródło: hack.pl
Registered Linux User #375982
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Haker

Post autor: Ciuciu »

Noo.. obawiam się że to niestety nie jeat fikcja (aczkolwiek artykuł wywarł na mnie takie wrażenie) z tym, że tacy ludzie raczej nie szukają sławy w gazetach. Mam wrażenie że większość maszyn linuxowych jest wolna od tego rodzaju trojanów/backdoroow - nie dlatego że nie da się ich napisać, ale dlatego że administratorzy tych systemów mają większe pojęcie o tym czego nie klikać

Bo jaki to np problem dorzucić jakiegoś rootkita do instalki OO 2.3.tar.gz ? Ile z was sprawdza czy checksum się zgadza? A to że macie komputer zombie b. cieżko sprawdzić.. nic nie robi niezgodnego z tym co ma.. działa, nie psuje się.. nic.. od czasu do czasu zapcha łącze wyjściowe na trochę.. nikt nawet nie zauważy
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
Barca
Użytkownik
Posty: 277
Rejestracja: 2005-01-24, 20:25

Re: Haker

Post autor: Barca »

No i tak offtopując trochę muszę pociągnąć to co Ciuciu powiedział - zastanawiam się czasem przewrotnie na czym my właściwie opieramy swoje przekonanie o posiadaniu bezpiecznego systemu skoro używamy paczek nie tylko oficjalnych ale także tych zasysanych z repo w stylu slacky.it, linuxpackages.net itp... Przecież można podmienić plik w repo na godzinę i zarazić tak kilkaset hostów... Kto się zorientuje w zmianie? A słynny przypadek z włamem na serwery Ubuntu? :roll:
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Haker

Post autor: dozzie »

Dlaczego zaraz podmieniać pakiety w repozytorium? Przecież można w pełni bezkarnie zaszyć backdoora w Apache'u 2.2, mod_perlu czy innym collectd, skompilować, zbudować pakiet i zamieścić na linuxpackages.net. Dlatego w Extended Slackware dostępne są do każdego pakietu slackbuildy.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Haker

Post autor: Lizard »

dozzie, trafiłeś na coś takiego na LinuxPackages? Idąc tą droga można dojść do wniosku, że kompilacja ze źródeł bez wcześniejszego ich przejrzenia jest ryzykowna.
Error 404 - footer not found
ODPOWIEDZ