Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: bocian »

Sad Mephisto pisze:Lynksa nie używam, bo ssie
W Lynksie pod OpenBSD (bodajże 4.0) najbardziej mnie urzekło to, że permanentnie wieszał się na... stronie domowej OpenBSD.
Instalujesz sobie system reklamowany jako "bezpieczny, stabilny, użyteczny", dostajesz razem z tym systemem przeglądarkę, po czym chcesz wejść na stronę domową projektu po jakieś dalsze wskazówki, adresy portów itp., a tu dupa.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: BeteNoire »

Lynx to jakieś daremne starocie... Jego jedyny plus to, że ma bardzo mało zależności i emerge lynx wypluwa samego lynksa w gołym Dżentu. Poza tym Elinks jest świetny.
No ale co z tą nędzną stroną? Mi ręce opadły, nigdy się z takim czymś nie spotkałem i widzę, że szanowne grono również nie... Bieda... Bieda w Polsacie...
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: rosencrantz »

Jak pisałem powyżej, u mnie pod kernelem 2.4.33.3 strona się ładuje. Pod kernelami 2.6.x przestaje. System i programy są te same (S11+ff2.0.0.6). Podobny problem był ze skypem 1.3.x, tylko w drugą stronę.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: BeteNoire »

Trudno mi uwierzyć, że to zależy od kernela, naprawdę trudno... przecież to jest robione po stronie serwera, a po stronie klienta musiało by być jakieś uname -r...
rosencrantz
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 2006-12-01, 01:57

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: rosencrantz »

Czasami dziwne rzeczy się dzieją. Ja mam dwa kernele, ten 2.6 to tylko do skypa (jak to wytłumaczysz?). I właśnie na nim strona się nie ładuje. Po restarcie i podniesieniu systemu na 2.4 po sekundzie mam stronę. Może spróbuj LiveCD z kernelem 2.4, albo zainstaluj na jakimś kompie S11 z domyślnym jajkiem. Jeżeli pójdzie, to masz działający system, a przyczyn będziesz sobie dochodził na spokojnie. Powodzenia.
Ostatnio zmieniony 2007-09-24, 22:23 przez rosencrantz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Sad Mephisto »

W takim razie tym bardziej trzeba prześledzić konstrukcję pakietów.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Ciuciu »

BeteNoire: nie wszystko jest po stronie servera. Owszem cała strona generowana jest server-side, ale szyfrowanie (a tam dopatrywałbym się problemów) leży zarówno po stronie klienta, jak i severa w tym samym stopniu.

Być może należałoby pozbierać te wersje i zwrócić się do developerów ssl np?
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Sad Mephisto »

Ciuciu, prawdę powiedziawszy nabrałem wątpliwości co do ssl. Ktoś wcześniej testował jądra 2.4 i 2.6 przy tych samych bibliotekach i raz działało a raz nie.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Ciuciu »

Mhm.. zgadzam się, ale problem może leżeć w zarówno po stronie jądra jak i SSLa - w szczególnych ich wersjach (i tylko razem nie działają :P)..

np z jądrem z seri 2.4 i openssl w wersji 0.9.7e, działa a pod 2.6.x już nie

nie doszukiwałbym się tu błędu w kernelu, ale raczej w połączeniu tych 2 elementów :).. blee
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: BeteNoire »

Strona nagle zaczęła się ładować poprawnie, podobno w znów miała miejsce modernizacja... O przyczynach oczywiście nie poinformowano...
A zatem - do następnego :P
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Sad Mephisto »

[Rozw.]? :>
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: BeteNoire »

Niestety nie. Nie znam przyczyny problemu i nie ja go rozwiązałem.
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Strona, która nie ładuje się pod Linuksem

Post autor: Ciuciu »

Kolejy problem "Z Katalogu X". Fox Torwalds i Dana Stallman na tropie :P
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
ODPOWIEDZ