swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Instalacja Slackware Linux, problemy i wstępna konfiguracja, aktualizacje do nowszych wersji.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
solari
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 2004-08-09, 15:23
Lokalizacja: LDZ

swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: solari »

Witam !
mialem w zyciu kilka przykrych przypakow ze swaretem pod aktualizaji systemu:
czesc rzeczy jak zawsze nie chciala sie uruchomic, a po ostatnim upgradzie to wogole sys mi padl :|
probowalem ratowac z cd, cuda robilem (a moze za male cuda) i nic nie wyszlo :( mam teraz nowy sys i stad pytanko:

1. czy Wy drodzy slackerowcy dajecie swaret --upgrade, czy raczej jak potrzebujecie cos nowego to recznie wrzucacie ? :roll:

2. czy jak juz sie robi swaret --upgrade to polecacie wszystkie pakiety aktualizowac ? tzn pytam o to czy sa jakies pakiety, ktorych "nie powinno sie " aktualizowac.... bo spotkalem sie z taka wypowiedzia na forum od AHES'a :wink: zeby np: pakietu "aaa" nie aktualizowac w slacku...

pozdro :!: 8) [/list]
apn
Użytkownik
Posty: 199
Rejestracja: 2004-05-23, 02:58

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: apn »

Generalnie lubiê robiæ swaret --upgrade. Nigdy mi niczego nie zepsu³, jedynie by³y nieraz potrzebne drobne zmiany w plikach konfiguracyjnych (np. xorg i klawiatura), ale tu wystarczy poczytaæ sobie changeloga. Nie nale¿y te¿ aktualizowaæ pakietów robionych pod specjalne j±dro, np. czêsty na forum problem z als± po aktualizacji alsa-driver (a najlepiej to wy¿uciæ ten i wkompilowaæ w w³asne j±dro).
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: snaj »

Kilka razy robilem juz upgrade i wiecej nie bede robil.
Coz wersje "stable" slacka sa dopracowane i wyglancowane. Jesli sa jakies luki to Patrick wydaje paczki-patche i jest nadal OK. Robiac upgrade niejednokrotnie upgradujemy znaczace biblioteki, a zwazywszy ze paczki np. z linupackages sa kompilowane na "stable" wersjach Slacka wiec moga (lecz nie musza) wyniknac problemy.
Ogolnie obecnie nie widze sensu upgradowania S10 (nowe kde, nowe xorg) wlasciwie nic nie daja, poza problemami np ze sterami ati.

Takie jest moje skromne zdanie.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
orli

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: orli »

Od dawna jadę na currencie upgradowanym swaretem i jeszcze nie miałem problemów.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: Sad Mephisto »

Robię upgrade bardzo często - na serwerze dla tego, że system staje się bezpieczniejszy. Na stacji roboczej upgrade'y robię już z przyzwyczajenia. Warto tylko przed aktualizacją przeczytać ChangeLoga, żeby nie było niespodzianek w stylu "dlaczego mi się X-y nie uruchamiają?"
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: gaia »

Ja tez nie przypominam sobie problemow z upgrade a uzywam swareta ze 3 razy w m-cu. Pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
Awatar użytkownika
solari
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: 2004-08-09, 15:23
Lokalizacja: LDZ

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: solari »

no mi zawsze coś się "kopało" po ugradzie wiec zrobie upgrade'a :roll: i jak co to wrzuce na forum jakie problemy mi wyskakują 8)

pozdro :]
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: Ciuciu »

Hmm.. no ja też sobie poważnych problemów przypomnieć nie mogę.. swaret już z 3 razy wymieniał mi cały system (czyli paczek na około 300+mb) i po ldconfig lub ewnetualnym restacie wszystko działało

raz tylko miałem zonka jak samba na serwerze się posypała w czasie instalacji i glibce się odinstalowały a nie chciały zainstalować (barak dostępu do urządzenia), ale szybko się przełączyłem naprawiłem (właściwie to chyba bardziej się samo naprawiło) i process udało się dokończyć ;)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
m00n
Użytkownik
Posty: 666
Rejestracja: 2004-06-26, 15:31
Lokalizacja: Morag

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: m00n »

hmmm nigdy nie mialem problemow ani na serwerze ani na workstacji,chociaz ja robie bardzo okrojona minimalna instalacje slacka i tego robie upgrade-y potem sciagam slackbuildy co mi sa potrzebne rekompiluje jadro a reszte kompiluje ze zrodelek
Obecnie uzywam: Slackware, Debian, OpenBSD
Wyznawca Unixa i fanatyk Cisco ;]
gmad
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 2004-07-08, 10:34

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: gmad »

Mnie po ostatnim swaret --upgrade przestały działać : X, alsa, cups. Wystarczyło tego dla mnie, aby nabrać niechęci do swaret --upgrade. Dłuugo męczyłem się, aby wszystko ponaprawiać. Niewykluczone, że gdybym podarował sobie np. alsę i cupsa, wszysko byłoby OK. W obydwu powyższych przypadkach konieczne było odinstalowanie upgrade'owanych pakietów i ponowna instalacja starych oraz rekompilacja jaja. Reszta OK
Awatar użytkownika
Minder
Użytkownik
Posty: 540
Rejestracja: 2004-08-08, 15:12
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: Minder »

Mam currenta odkąd pamiętam. Dorzuciłem do niego jedynie Dropline Gnome, bo ma kilka ciekawych rozwiązań, których brakowało mi w standardowym Slacku. Swareta używam jak tylko pojawia się coś w changelogu. Kłopotów (odpukać :wink: ) nie zaobserwowałem.
[url=http://Polish-30642126344.SpamPoison.com][img]http://pics2.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url] [url=http://www.bykom-stop.avx.pl][img]http://www.bykom-stop.avx.pl/bannery/80x15.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
leiah
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-06-13, 14:11

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: leiah »

uzywam swareta od jakiegoś czasu i nie mam problemów. poza swaret --upgrade używam też --install jak potrzebuję jakis program, a nie pamietam dokładnej nazwy. imho - bardzo dobre narzędzie :-)
Debian SID @ kernel 2.6.9
Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 2004-06-12, 10:10
Lokalizacja: rhea
Kontakt:

Re: swaret --upgrade - czy naprawdewarto ?

Post autor: gaia »

changelog jak kobieta - zmiennym jest... ciężko więc żebyś miał aktualnego w systemie bez ściągnięcia tegoż...
możesz użyć np wget'a w crontab'ie - wtedy w bedziesz miał aktualnego changelog'a...
pozdrawiam
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]
ODPOWIEDZ