dwl-ag660 + madwifi + dhcp - cos nie tak.

Gdy jakieś urządzenie nie chce w Slackware działać...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ease
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-18, 23:01

dwl-ag660 + madwifi + dhcp - cos nie tak.

Post autor: ease »

Witam!

Korzystam z jadra 2.4, najnowszych sterownikow madwifi oraz karty D-Link dwl-ag660 na chipsecie Atheros.

Problem polega na tym ze mamy siec wireless, brak zabezpieczen WEP/WPA czy filtrowanie po MAC, po prawidlowym przygotowaniu systemu do podlaczenia #iwconfig pokazuje ze sygnal jest okolo -32dBi Access-Point: mac zostal ustawiony prawidlowo. Czyli polaczenie do apka jest zrobione.

Caly problem w tym ze apek nie przydziela mi adresu ip, zupelnie inaczej jest pod windowsem gdzie z uzyskaniem adresu ip nie ma zadnego problemu.

dhclient
ani dhcpcd

nie radzi sobie z probieraniem ip.

ciekawostka jest fakt ze urzadzenia ktore wykorzystywane sa w srodku to AP Spectrum24 AP 4131.
Ostatnio zmieniony 2008-01-13, 12:53 przez ease, łącznie zmieniany 1 raz.
darnok
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2006-11-03, 20:32
Lokalizacja: Pajęczno

Re: dwl-ag660 + madwifi + dhcp - cos nie tak.

Post autor: darnok »

miałem podobny problem. Sprawdź czy aby na pewno nie ma filtrowania po MAC'ach. Problem u mnie leżał w tym, że sterowniki madwifi mają jakiegoś buga, nie dało rady zmienić MAC addr, tzn, iwconfig / ifconfig pokazywał, że MAC jest zmieniony, ale nie był... Objawy miałem identyczne, pod windami wszystko ok... pod slackiem dhcpcd nie przydzielał mi ip, właściwie to próbował jakiś czas a potem wyłączał całkowicie kartę. Pomogło zapodanie łaty na madwifi + używanie do zmiany maca programu macchanger....
pozrdo
dylek
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2006-04-25, 20:19

Re: dwl-ag660 + madwifi + dhcp - cos nie tak.

Post autor: dylek »

Witam rozwiązałeś może problem ?? Bo ja mam identyczny.
Karta łączy się z AP ale nie moge przypisać dhcp.
A jak skonfiguruję ręcznie IP to też lipa nie moge nawet spingować bramy.
Męczę się z tym już od dłuższego czasu proszę bardzo o pomoc.
VENI VIDI VICI
ODPOWIEDZ