Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Czyli jak najefektywniej (lub efektowniej) skonfigurować Slackware'a w komputerze domowym

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
szpuni
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2006-08-16, 11:58

Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: szpuni »

Witam.

Ostatnio zastanawiam sie nad takim problemem zaistnialym w moim systemie.
Dostalem swojego lapka po serwisie i zainstalowalem sobie swierzego slacka 12.
Na tym jadrze system smiga bez problemu, nstepnie przekapilowalem jadro na najnowsze z serii 2.6 i po kompilacji zauwazylem kilka niepokojacych mnie sytuacji mianowicie:
Firefox podczas odtwarzania jakiego kolwiek fiilmu z youtube lub podobnych stron poprostu zamraza ekran i film staje tak jak by brakowalo w nim jakiejs klatki. Po przesunieciu filmiku o sec albo o kilka do przodu film startuje i znow zamiera po kilku sec.

Zastanawiam sie tez jak moge wyrzucic logi z Xwindow ktore sa na teminalu z ktorego zostal uruchomiony tryb graficzny. Niestety nie ma go w zadnym pliku logow jak moge sie do tego dostac?
|-|/\(|< !/\/ :D
Awatar użytkownika
myuser
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: 2006-02-09, 17:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: myuser »

szpuni pisze:Zastanawiam sie tez jak moge wyrzucic logi z Xwindow ktore sa na teminalu z ktorego zostal uruchomiony tryb graficzny. Niestety nie ma go w zadnym pliku logow jak moge sie do tego dostac?
Może takie narzędzie jak

Kod: Zaznacz cały

script
pomoże?
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: Lizard »

Kod: Zaznacz cały

startx &> x.log
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
myuser
Użytkownik
Posty: 442
Rejestracja: 2006-02-09, 17:44
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: myuser »

Eh dlaczegoz na to nie wpadlem? pobyt w Anglii i robienie tylko "deep research" oglupia ludzi...
Awatar użytkownika
szpuni
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2006-08-16, 11:58

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: szpuni »

Lizard: eh no tu mnie zagiales hehe proste rozwiazanie a zarazem dokladnie to trzeba mi bylo chociaz script tez jest pomocne ale chyba nie w tym przypadku.

No coz to byl problem poboczny ale co powiecie na problem z zawieszaniem sie odwarzania obrazu?
Napewno skopalem cos w jadrze bo na defaultowym dziala moze mnie ktos naprowadzi ktora czesc jadra odpowiada tym podobne sprawy?
|-|/\(|< !/\/ :D
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: Lizard »

Bierzesz konfig starego kernela wrzucasz do źródeł z nowym i wykonujesz make oldconfig. Potem standardowe make menuconfig i NIE dotykasz się rzeczy, których nie znasz lub nie rozumiesz. ;)
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
szpuni
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2006-08-16, 11:58

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: szpuni »

To moze i by pomoglo ale gdybym to zrobil to uzyl bym konfigu z defaultowego jadra ze slacka 12 a nie chce bo po co mi tyle modulow do jadra ktore w wiekszosci sa nie potrzebne a po 2 znalezienie tego daje wieksza satysfakcje nizli pojscie na taka latwizne nie uwazasz?
Tak czy inaczej musze zajrzec do jadra raz jeszcze moze cos przeoczylem
|-|/\(|< !/\/ :D
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: Lizard »

szpuni pisze:znalezienie tego daje wieksza satysfakcje nizli pojscie na taka latwizne nie uwazasz?
Czy to znaczy, że mam skasować ten wątek? :devil2:

Czy problem występuje tylko z filmami z YouTube, czy odtwarzanymi z płyty/dysku również? Czy sieć działa stabilnie, czyli podczas pobierania dużej ilości danych (źródła kernela itp.) są jakieś skoki transferu? Co pokazuje grep CONFIG_HZ /usr/src/linux/.config?
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
szpuni
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2006-08-16, 11:58

Re: Odtwarzanie filmow z youtube w Firefox.

Post autor: szpuni »

Jezeli kolega uwaza skasowanie watku jako rozwiazanie sytuacji a to juz calkiem latwizna.

Mniejsza o wiekszoscss oto czesc .configu kernela o ktore prosiles:
# CONFIG_HZ_100 is not set
# CONFIG_HZ_250 is not set
CONFIG_HZ_300=y
# CONFIG_HZ_1000 is not set
CONFIG_HZ=300
Ustawilem wartosc na 300 po przeczytaniu kilku postow na ten temat zastanawialem sie nad ustawieniem tego na wartosc 1000 tylko nie do konca rozumiem jak moge obliczyc wartosc optymalna dla mojego procesora jakim jest:

model name : Intel(R) Celeron(R) M processor 1.40GHz
cpu MHz : 1393.172
cache size : 1024 KB
flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss tm pbe bts

Na jakiej podstawie moge obliczyc wartosc optymalna dla tego procka?

Na co jeszcze moge zwrocic uwage oprocz czestowliwosci taktowania timera?
|-|/\(|< !/\/ :D
ODPOWIEDZ